We wtorek rusza sprzedaż Google Glass. Jest jednak jedno "ale"

We wtorek rusza sprzedaż Google Glass. Jest jednak jedno "ale"

Google Glass
Google Glass
Źródło zdjęć: © google.com
Miron Nurski
11.04.2014 00:38, aktualizacja: 11.04.2014 10:57

Inteligentne okulary Google'a to jeden z najbardziej oczekiwanych gadżetów ostatnich lat. Na razie zostały one udostępnione jedynie garstce deweloperów, ale już w przyszły wtorek będzie mógł je nabyć każdy. No, prawie każdy.

The Verge dotarł wczoraj do dokumentacji, z której wynika, że Google planuje ruszyć z jednodniową sprzedażą swoich okularów. Przeciek ten szybko się potwierdził, bo wyszukiwarkowy gigant przygotował już specjalną stronę, na której można zadeklarować chęć nabycia testowej wersji tego urządzenia.

Sprzedaż ruszy 15 kwietnia o 9:00 czasu wschodniego (15:00 czasu polskiego), jednak żeby nie było zbyt kolorowo, firma wprowadziła pewne ograniczania. Przede wszystkim, jak już się zapewne zdążyliście domyślić, oferta jest skierowana wyłącznie do pełnoletnich obywateli Stanów Zjednoczonych. Liczba dostępnych egzemplarzy ma być ograniczona, ale żadne szczegóły nie są znane. Nie wiadomo nawet, w jaki sposób wybierani będą szczęśliwcy, ale najpewniej obowiązywać będzie zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

Jest jeszcze niemała przeszkoda natury finansowej: deweloperska wersja Google Glass została wyceniona na 1500 dolarów, czyli nieco ponad 4500 zł.

Jeśli zatem przypadkiem mieszkacie w USA albo macie tam rodzinę lub znajomych i portfel pełen zbędnej gotówki, inteligentne okulary czekają. W przeciwnym razie będziecie musieli obejść się smakiem, uzbroić w cierpliwość i poczekać na rynkową premierę gadżetu (np. w oprawkach Ray-Ban). Jej data nie została jeszcze ujawniona.

Źródła: The Verge via Phone Arena; Google

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)