Weather Pro ? pogoda dla bogaczy?

Weather Pro ? pogoda dla bogaczy?
Zbigniew Kowal

12.09.2010 05:00, aktual.: 12.09.2010 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Postanowiłem przyjrzeć się najdroższej i najlepszej (numer jeden w polskim App Store) aplikacji pogodowej Weather Pro. Czy jest to zakup godny 3 euro? Po odpowiedz zapraszam do rozwinięcia wpisu.

Aplikacje pogodowe to bardzo popularna gałąź App Store. Nigdy nie wychodzą z mody, większość użytkowników iPhone?a korzysta z nich codziennie. Warto wiec zaopatrzyć się w program wysokiej klasy. Do tej grupy aplikacji z pewnością należy Weather Pro, chociaż do najtańszych nie należy.

Cóż zatem jest wyjątkowego w programie Meteo Grup Deutschland? Przede wszystkim dokładność podawanych pomiarów. Aplikacja podaje pogodę dostarczaną przez ponad 2000 stacji Meteo w całej Europie. Dla przykładu, wiadomości dla mojej miejscowości pobierane są z Katowic. Program podaje również odległość od stacji meteo!

Obraz

Zarówno temperatura, jak i wilgotność powietrza oraz opady zgadzają się z tym co rzeczywiście podaje stacja. Naturalnie, pogoda za oknem odpowiada tej jaką widzimy w aplikacji. Nawet drobny deszczyk 0,1 mm jest odnotowany.

Co ciekawe, pogodę możemy sprawdzić dla dowolnej europejskiej miejscowości. Nie tylko dla wielkich metropolii, ale również dla zupełnie zapomnianych mieścin. Przy wpisywaniu swojej lokalizacji, najlepiej jest użyć automatycznego wykrywania poprzez GPS. Pogoda potrafi być różna w kilku zakątkach miasta.

Interfejs użytkownika jest bardzo prosty. Do naszej dyspozycji oddano pasek menu, który zawiera informacje o pogodzie dla wybranej lokalizacji, podgląd pogody z radaru oraz z satelity. Całość uzupełniają opcje oraz informacje o programie. Duże wrażenie robi mapa z satelity, elegancko widać zachmurzenie. Warto również dodać, że Weather Pro został zoptymalizowany do rozdzielczości Retina Display nowego iPhone?a 4.

Obraz

Jakie informacje o pogodzie możemy uzyskać? W moim odczuciu niemal wszystkie jakie zwykły człowiek potrzebuje. Oprócz klasycznych wartości temperatury, opadów, czy ciśnienia, dowiemy się również z jaką siła i kierunkiem wieje wiatr, poznamy wilgotność powietrza oraz temperaturę odczuwalną. Dla bardziej domorosłych meteorologów przewidziano takie funkcje jak: prawdopodobieństwo opadów, czas usłonecznienia, wilgotność względną lub wartości maksymalnego porywu wiatru.  Wszystko w postaci przejrzystych wykresów oraz ikon.

Niektóre funkcje (np.: radar) działają tylko dla wybranych krajów w których swoje biura posiada Meteo Grup. Niestety, polska do nich nie należy. Za dodatkową opłatą , poprzez wewnętrzny system mikrotranskacji można wykupić funkcje rozszerzające. Dobrym przykładem jest prognoza trzydziestodniowa. Standardowa wersja aplikacji podaje wyniki tylko na siedem dni do przodu.

Reasumując, Weather Pro to doskonała aplikacja meteorologiczna. Oprócz dokładności i ładnego interfejsu użytkownika, warto zwrócić również uwagę na polską lokalizacje aplikacji. W sklepie Apple?a nie ma zbyt wiele programów pogodowych w naszym języku. Wiem że za trzy euro można kupić 3 fajne gry, ale czasami warto dopłacić, aby mieć produkt najwyższej klasy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)