WebOS działa dwa razy szybciej na iPadzie 2

WebOS działa dwa razy szybciej na iPadzie 2
Zbyszek Kowal

20.08.2011 10:57, aktual.: 20.08.2011 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy zapewne słyszeli już o rezygnacji firmy HP z rozwijania systemu webOS oraz inwestowania kolejnych pieniędzy w TouchPada. Oficjalnie przyczyny leżą w słabym zainteresowaniu klientów, jednak - jak się okazuje - powód może być zupełnie inny.

Jak donosi serwis The Next Web, sprzętm na którym miał pracować webOSm jest do niczego. Zdegustowani inżynierowie HP postanowili zainstalować wspomniany system na iPadzie 2. Wyniki okazały się miażdżące.

Tablet Apple’a znacznie lepiej wykorzystywał zalety webOS niż dedykowany mu TouchPad. W testach porównawczych wyszło na jaw, że iPad 2 jest dwukrotnie szybszy od urządzenia HP.

Mało tego, przeprowadzone testy dowiodły, że webOS uruchomiony jako aplikacja webowa na iPadzie 2 również prezentował się trochę lepiej od tej zainstalowanej na tablecie HP. Ta informacja miała ostatecznie przesądzić o rezygnacji znanego koncernu z dalszej inwestycji w oba produkty.

W Sieci zaczęły pojawiać się nawet śmieszne filmiki dotyczące decyzji HP. Powyżej możecie zerknąć na kolejną już inkarnację fragmentu filmu „Upadek”, w której Hitler tłumaczy, co się stało. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źródło: CultofMac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)