Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Transformers: Battle Tactics, NextSong i Foosball Cup World

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Transformers: Battle Tactics, NextSong i Foosball Cup World

Transformers: Age of Extinction
Transformers: Age of Extinction
Miron Nurski
07.02.2015 19:51, aktualizacja: 07.02.2015 20:51

Zapraszam na kolejne wydanie WZGiA. Tym razem przeczytacie m.in. o launcherze wykorzystującym technologię T9, prostej, ale jakże użytecznej aplikacji NextSong oraz strategii turowej osadzonej w uniwersum Transformersów.

Mountains Now - darmowa lub płatna (5,05 zł)

Personalizacja

Mountains Now
Mountains Now

Animowana tapeta (Google Now Wallpaper)

Android 2.2 lub nowszy

Animowana tapeta zainspirowana kreskówkowymi tłami, na które możemy się natknąć w usłudze Google Now.

Mountains Now
Mountains Now

O ile przygotowane przez Google'a grafiki są statyczne, o tyle tutaj twórcy postawili ożywić widoczne na ekranie elementy. Co więcej, tapeta wykorzystuje efekt paralaksy, co podczas obracania telefonu w dłoni daje złudzenie głębi. Najlepiej oddaje to poniższe wideo.

Mountains Now Free Wallpaper

Tapeta dostępna jest w wersji darmowej oraz płatnej. Ta druga daje nam dostęp do bardziej rozbudowanych ustawień, które pozwalają dostosować kolorystykę do własnych upodobań. Wariant płatny pozwala także na automatyczną zmianę motywu graficznego w zależności od pory dnia.

Mountains Now
Mountains Now

Plusy:

[plus]niezły wygląd

Wersja darmowa lub płatna (5,05 zł)

T9 Launcher - darmowa
T9 Launcher
T9 Launcher

Launcher (Nokia Z Launcher)

Android 4.1 lub nowszy

Jeszcze kilka lat temu słownik T9 był prawdziwym wybawieniem dla użytkowników komórek wyposażonych w klawiatury alfanumeryczne. W dobie smartfonów, i ekranowych klawiatur QWERTY wzbogaconych o funkcje przyspieszające wprowadzanie tekstu jest to technologia przydająca się zdecydowanie rzadziej, ale nie oznacza to, że nie można z niej zrobić żadnego użytku. Najlepszym dowodem jest T9 Launcher.

Interfejs tego launchera podzielony jest na 4 sekcje: historia połączeń, lista wszystkich zainstalowanych aplikacji, pulpit główny oraz kontakty. Na każdym z nich (z wyjątkiem trzeciego) znalazła się przewijana wertykalnie lista z aplikacjami lub kontaktami.

T9 Launcher
T9 Launcher

Najbardziej interesuje nas jednak pulpit główny, bo to z jego poziomu uzyskujemy dostęp do gwoździa programu, czyli słownika T9. Po przyciśnięciu przycisku Home lub przeciągnięciu palca od dolnej krawędzi ekranu w górę, wyświetlona zostaje klawiatura. Wystarczy wpisać choć fragment nazwy interesującej nas aplikacji lub kontaktu, by błyskawicznie przeczesać zawartość telefonu i dostrzec do interesującej nas pozycji.

T9 Launcher
T9 Launcher

Niestety w moim przypadku aplikacja jest nieużywalna z prostego powodu - totalnie nie mam pamięci do nazw używanych przeze mnie aplikacji i gier, więc zdecydowanie łatwiej jest mi urządzić pulpity po swojemu i zapamiętać, gdzie znajduje się rzecz, której szukam. Niemniej zdaję sobie sprawę z tego, że zapewne jestem w mniejszości, a T9 Launcher znajdzie wielu zwolenników oczekujących prostego, ale praktycznego rozwiązania.

T9 Launcher
T9 Launcher

Warto również wspomnieć, że wizualnie aplikacja jest zgodna ze stylistyką Material Design, co dotyczy także charakterystycznych dla Androida 5.0 animacji.

Plusy:

[plus]ładny interfejs

[plus]szybkość działania

[plus]aplikacja jest genialna w swojej prostocie

NextSong - darmowa lub płatna (4,90 zł)

Aplikacje użytkowe

NextSong
NextSong

Aplikacja użytkowa (Power Button FlashLight)

Android 4.4 lub nowszy

Ta aplikacja zajmuje raptem 168 KB, lecz - o ile Wasz telefon nie oferuje podobnej funkcji w standardzie - na pewno ją pokochacie.

Żeby było śmiesznie, najciekawsza i najbardziej przydatna funkcja jest tutaj drugorzędna, bo dla tej podstawowej nie widzę większego zastosowania. Zadaniem tego programu jest bowiem wyświetlanie powiadomień z tytułem każdego rozpoczętego utworu podczas słuchania muzyki. To na dłuższą metę bardziej irytuje niż w czymkolwiek pomaga, a do tytułów aktualnie odtwarzanych kawałków i tak mamy zawsze dostęp z poziomu panelu powiadomień.

NextSong
NextSong

Ta przydatniejsza moim zdaniem funkcja to wyświetlanie panelu z aplikacjami odpowiedzialnymi za odtwarzanie multimediów po podpięciu słuchawek. Proste, a jakże ułatwia życie.

NextSong
NextSong

Niektórzy producenci dokładają coś podobnego do swoich nakładek, ale wciąż ciężko uznać to za standard. A szkoda, bo jest to niezwykle praktyczne. Na szczęście ewentualne braki można łatwo uzupełnić.

NextSong - Music Notifications

Plusy:

[plus]proste i niewielkie, ale bardzo przydatne narzędzie

Wersja darmowa lub płatna (4,90 zł)

BIG Notifications
BIG Notifications

Aplikacja użytkowa (BIG Launcher)

Android 4.3 lub nowszy

Mam nadzieję, że ta aplikacja nikomu z Was się nie przyda, ale być może macie w rodzinie lub wśród znajomych osoby, dla których okaże się prawdziwym wybawieniem. Ma ona ułatwić życie osobom mającym problemy ze wzrokiem.

BIG Launcher
BIG Launcher

Po zainstalowaniu tej aplikacji w panelu notyfikacji pojawi się przycisk "Powiększ powiadomienie". Po jego tapnięciu naszym oczom ukaże się lista gigantycznych powiadomień.

BIG Launcher
BIG Launcher

Oczywiście same powiadomienia nie rozwiążą niczyich problemów z obsługą smartfona, dlatego polecam również rzucić okiem na pozostałe aplikacje twórców tego programu.

Plusy:

[plus]robi co ma robić

MEGA Krzyżówki - darmowa lub płatna (4,99 zł)

Gry

MEGA Krzyżówki
MEGA Krzyżówki

Gra logiczna (Krzyżówki)

Android 2.3 lub nowszy

Polska gra automatycznie generująca losowe krzyżówki z bazy dostępnych haseł.

MEGA Krzyżówki
MEGA Krzyżówki

Przed rozpoczęciem gry wybieramy rozmiar krzyżówki: małą lub dużą. Niestety nawet ta pierwsza nie jest wystarczająco mała, by umożliwić swobodną grę nawet na smartfonie z dużym ekranem, bo w pełnym widoku hasła są po prostu nieczytelne. Co prawda możemy powiększać i przesuwać krzyżówkę za pomocą gestów, ale to na dłuższą metę jest dość upierdliwe. Zdecydowanie polecam zatem tę grę przede wszystkim użytkownikom tabletów, bo - pomijając niewygodne w przypadku smartfonów sterowanie - jest całkiem udana.

MEGA Krzyżówki
MEGA Krzyżówki

Gra dostępna jest w dwóch wersjach, przy czym płatna zawiera znacznie więcej haseł oraz nie wyświetla reklam.

Plusy:

[plus]sensowny poziom trudności

[plus]możliwość zapisu stanu gry

Minusy:

[minus]o naprawdę komfortowej grze można mówić tylko w przypadku tabletu

Wersja darmowa lub płatna (4,99 zł)

HARD - darmowa
HARD
HARD

Zręcznościówka (World's Hardest Platformer 2)

Android 2.3 lub nowszy

Zadanie jest "proste": przytrzymujemy palec na czerwonej kulce i przeciągamy ją po ekranie w taki sposób, by jak najdłużej uniknąć zderzenia z kulkami szarymi. Użyłem cudzysłowu, gdyż - mimo klarownych zasad - poziom trudności zdefiniowany został już w samym tytule.

HARD
HARD

Standardowo musimy unikać 4 kulek, ale dostępny jest także tryb, w którym musimy radzić sobie tylko z połową z nich. Jeśli jednak nawet domyślny poziom to dla Was kaszka z mleczkiem, twórcy przygotowali również tryb, w którym wrogie kulki przenikają przez ściany, co znacząco utrudnia rozgrywkę.

HARD
HARD

Idealna gra na chwilę nudy lub/i rywalizację ze znajomymi.

HARD - You can be a Genius.

Plusy:

[plus]satysfakcjonująca rozgrywka

TRANSFORMERS: Battle Tactics
TRANSFORMERS: Battle Tactics

Strategia turowa (Worms)

Android 2.3 lub nowszy

Wprawdzie od kinowej premiery ostatniej części Transformersów minęło już grubo ponad pół roku, a na kolejną przyjdzie nam poczekać jeszcze kilkanaście miesięcy, ale studio DeNa postanowiło sięgnąć po tę popularną markę już teraz.

TRANSFORMERS: Battle Tactics
TRANSFORMERS: Battle Tactics

Jest to strategia turowa, w której kolejne bitwy toczą między sobą przedstawiciele Autobotów oraz Decepticonów. W trakcie rozgrywki przez ekran naszego smartfona lub tabletu przewinie się wiele znajomych robotów na czele z Optimusem Prime'em, Megatronem, Starscreamem czy też Bumblebee. Każdy z nich cechuje się unikalnym zestawem umiejętności (które skądinąd ulegają dodatkowo zmianie podczas podczas transformacji), więc ich dobór będzie kluczowy dla losów rozgrywki.

TRANSFORMERS: Battle Tactics
TRANSFORMERS: Battle Tactics

Seria Transformers aż prosi się o tworzenie wypasionych graficznie tytułów z widowiskowymi animacjami i efektami specjalnymi, ale w tym przypadku twórcy potraktowali walory estetyczne po macoszemu; nasi bohaterowie to w zasadzie jedynie karykatury znanych z cyklu postaci. Plusy z tego są takie, że gra wymaga niewiele miejsca w pamięci urządzenia (48 MB), a wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórowane.

TRANSFORMERS: Battle Tactics
TRANSFORMERS: Battle Tactics

Grę można pobrać za darmo, lecz - jak nietrudno się domyślić - będzie nas zachęcała do inwestowania gotówki w wirtualne dobra. Ceny za pojedyncze dodatki wahają się od 22 do 450 zł, więc tanio niestety nie jest.

Plusy:

[plus]grywalność

Minusy:

[minus]mikropłatności

Foosball Cup World
Foosball Cup World

Gra sportowa (Striker Soccer 2)

Android 2.3 lub nowszy

Futbol stołowy w założeniu miał pomóc graczowi poczuć piłkarskie emocje bez konieczności biegania po boisku. To zabawne, że ta namiastka piłki nożnej sama w sobie doczekała się namiastki w postaci gry mobilnej.

Foosball Cup World
Foosball Cup World

Nie oznacza to bynajmniej, że mobilne piłkarzyki to pomysł zły. Wręcz przeciwnie, w Foosball Cup World gra mi się bardzo przyjemnie. A przynajmniej grało do pewnego momentu, za co winę ponosi sterowanie, które nie jest najmocniejszą cechą tego tytułu.

Foosball Cup World
Foosball Cup World

Nie chodzi nawet o to, że jest niewygodne, bo dzięki temu zdobycie gola daje przynajmniej więcej frajdy. Niestety jednak już po kilku minutach gry udało mi się znaleźć patent na umieszczenie piłki w bramce dosłownie ułamek sekundy po wznowieniu meczu, co udaje się w 95% przypadków. Piłka zawsze pojawia się w tym samym miejscu, więc wystarczy nieustannie przesuwać palec po ekranie w określonym rytmie, by wykończyć wirtualnego przeciwnika do zera. Nawet starając się grać fair, przez cały czas ma się świadomość, że w sytuacjach kryzysowych wystarczy kilka sekund by odbić każdą stratę, więc gra totalnie mija się z celem. Szkoda, bo potencjał był.

Foosball Cup World - Game Trailer ( official HD )

Plusy:

[plus]pełne spolszczenie

[plus]rozbudowane ustawienia pozwalające m.in. dobrać rozmiar i rodzaj stołu

Minusy:

[minus]sterowanie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)