Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [10.12.2011]

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Tomasz Słowik

10.12.2011 18:43, aktual.: 10.12.2011 19:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam wszystkich na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.

Platformówka oparta na wykorzystywaniu praw fizyki.

Inertia Escape Velocity HD
Inertia Escape Velocity HD

Zadanie polega na dotarciu do końca planszy i zbieraniu po drodze złomu. Co ciekawe, sterowany bohater potrafi wyłączać grawitację specjalnym skafandrem, dzięki czemu może latać, odbijać się od ścian itd. Urozmaiceniem są różne pola siłowe, które należy rozbijać przy odpowiedniej prędkości, generatory przyciągania oraz elementy pod napięciem. Po zetknięciu z tymi ostatnimi gracz rozpoczyna jeszcze raz, od ostatniego checkpointu. Często przejście dalej wiąże się z odrobiną główkowania, a nie tylko bezmyślnym parciem naprzód.

Inertia Escape Velocity HD
Inertia Escape Velocity HD

Do sterowania trzeba się przyzwyczaić, ponieważ trzeba wykonywać kilka czynności jednocześnie. Jest też możliwość biegania za pomocą czujnika położenia, ale mnie to rozwiązanie nie przypadło do gustu.

Inertia Escape Velocity HD
Inertia Escape Velocity HD

Grafika jest ładna i trójwymiarowa, ale widać to głównie w filmikach, ponieważ na planszę i tak patrzy się z boku - przez to sprawia wrażenie dwuwymiarowej. Udźwiękowienie stoi na przyzwoitym poziomie.

Inertia Escape Velocity HD
Inertia Escape Velocity HD

Mnie ten tytuł zupełnie nie przypadł do gustu, pomimo świetnego wykonania. Polecić go mogę głównie osobom zręcznym, które lubią czasem pokombinować.

[plus]ładna grafika

[plus]dobre wykonanie

[plus]ciekawy pomysł

[minus]mnie nie wciągnęła

Wymaga Androida 2.2 lub nowszego; rozmiar: 36 MB.

Sleepy Jack - 6,64 zł

Kolorowa zręcznościówka z ładną grafiką.

Sleepy Jack
Sleepy Jack

Gracz wciela się w postać śniącego Jacka, który leci przed siebie w wyśnionym tunelu. Po drodze musi zbierać zetki (i inne znajdźki zależne od planszy), które przedłużają jego sen, strzelać do pojawiających się przeciwników oraz unikać przeszkód.

Sleepy Jack
Sleepy Jack

Sterować można poprzez czujnik położenia, przyciski na ekranie lub przesuwanie palcami. Ogólnie gra bardzo przypomina Speedx 3D, ale jest bardziej przystępna i efektowna.

Sleepy Jack
Sleepy Jack

Grafika oraz wszelkie efekty są bardzo widowiskowe, widać to szczególnie po rozpędzeniu postaci. Kolorystyka jest cukierkowa i dziecięca, ale taki jest klimat rozgrywki. O dźwiękach nie można zbyt wiele powiedzieć, ale na pewno nie przeszkadzają.

Sleepy Jack
Sleepy Jack

W grze poza ładną grafiką nie ma niczego innowacyjnego, co nie oznacza, że zabawa nie sprawia przyjemności. Jednak jeśli komuś nie jest potrzebna efektowna oprawa wizualna, to w markecie znajdzie sporo darmowych odpowiedników tego tytułu.

[plus]ładna grafika

[plus]ciekawe scenerie

[minus]mało innowacyjna

Wymaga Androida 2.2 lub nowszego; rozmiar: 22 MB.

Medieval - 6,51 zł

Połączenie gry typu defense ze strategią.

Medieval
Medieval

Zadaniem gracza jest zniszczenie zamku przeciwnika i jednoczesna obrona swojego lub wykradnięcie flagi wroga. Służą do tego wyprodukowane jednostki oraz ręcznie sterowana balista. Za celne strzały otrzymuje się złoto (jego ilość zależy od miejsca trafienia), za które kupuje się ulepszenia, budynki, jednostki oraz nowe typy amunicji. Ważne jest, że modyfikacje przechodzą na kolejne poziomy.

Jednostek do wyboru jest pięć i różnią się one od siebie diametralnie (dwa typy wojaków, łucznicy, konnica i katapulta). Do tego należy dodać kilka typów amunicji, którą stale trzeba przełączać. Dzięki temu w trakcie gry nie ma chwili na wytchnienie.

Największą wadą Medievala jest niewygodne celowanie balistą, ale można się do niego przyzwyczaić. Samo strzelanie, szczególnie na początku gry, też jest dosyć uciążliwe.

Medieval
Medieval

Grafika jest przeciętna. Jednostki są mało szczegółowe, a efektów nie ma prawie żadnych. Dźwięki są monotonne, ale nie przeszkadzają. Jedynie głos doradcy zasługuje na pochwałę i tworzy fajny klimat.

Medieval
Medieval

Medieval to gra, która na początku potrafi trochę frustrować, ale trudno się od niej oderwać, a im dłużej się w nią gra, tym bardziej wciąga. Zdecydowanie warta jest swojej ceny.

[plus]wciąga

[plus]rozbudowana

[plus]nie pozwala się nudzić

[plus]zapis aktualnego stanu rozgrywki

[minus]przestarzała grafika

[minus]niewygodne celowanie

Wymaga Androida 2.1 lub nowszego; rozmiar: 23 MB.

MedievalHD

Strona 2Frisbee(R) Forever - darmowa

Nieskomplikowana zręcznościówka dająca sporo frajdy.

Frisbee(R) Forever
Frisbee(R) Forever

Gracz steruje lecącym frisbee poprzez przechylanie telefonem lub przyciskami na ekranie, tak by dotrzeć do mety. Po drodze należy zbierać gwiazdki, za które odblokowuje się nowe krążki, poziomy, ulepszenia itd. Należy też uważać, aby frisbee nie zwolniło za bardzo. Do rozpędzania służą obręcze - trzeba przez nie przelatywać. Gra współpracuje z platformą Papaya, jeśli ktoś lubi konkurować z wynikami innych graczy.

Frisbee(R) Forever
Frisbee(R) Forever

Grafika stoi na odpowiednim poziomie, ale mogłaby być trochę bardziej szczegółowa. Bajkowe kolory nie wszystkim przypadną do gustu, ale dobrze pasują do klimatu gry. Dźwięki nie przykuwają większej uwagi. Warto wspomnieć, że kolejne rozdziały znacznie różnią się kolorystyką od poprzednich dzięki różnym porom dnia i zmieniającemu się otoczeniu.

Frisbee(R) Forever
Frisbee(R) Forever

Frisbee(R) Forever to przyjemna gra na wolną chwilę w pracy lub szkole. Dodatkowo wymaga sporej zręczności, jeśli ktoś chce zbierać wszystkie gwiazdki na mapie.

[plus]wciąga

[plus]wymaga zręczności

[plus]przyjemna oprawa graficzna

[minus]niezbyt rozbudowana

[minus]szkoda, że zamiast Papai nie korzysta z OpenFeint

Wymaga Androida 2.1 lub nowszego; rozmiar: 41 MB.

AirDroid (beta) - darmowa

Służy do zdalnego sterowania telefonem przez Wi-Fi.

AirDroid
AirDroid

Aplikacja na telefonie wyświetla IP strony oraz hasło, które trzeba wpisać w przeglądarce. Następnie pokazuje się ładnie wykonany pulpit z ikonkami do wiadomości, kontaktów, eksploratora plików, muzyki itd.

AirDroid
AirDroid

Z ważniejszych możliwości programu należy wymienić: eksport i import plików, odtwarzanie muzyki na komputerze z telefonu, przeglądanie zdjęć, pisanie i wysyłanie SMS-ów, dostęp do książki telefonicznej, import zainstalowanych aplikacji ze smartfona na PC(!), odczyt podstawowych informacji o urządzeniu, współdzielenie Internetu i wiele więcej.

AirDroid
AirDroid

Korzystanie z aplikacji jest wygodne, a interfejs przypomina trochę ten znany z iOS. Jedyny problem, z jakim się spotkałem, to powolny odczyt konwersacji SMS-owej z ponad 1000 wiadomości, ale to mogła być wina wolnego Wi-Fi.

AirDroid
AirDroid

AirDroid zrobił na mnie olbrzymie wrażenie wykonaniem i możliwościami. Aż dziwne, że jest darmowy i wszystkim, którzy potrzebują tego typu aplikacji, szczerze go polecam.

[plus]świetne wykonanie

[plus]duże możliwości

[minus]brak możliwości połączenia bez użycia Wi[minus]Fi

Wymaga Androida 2.1 lub nowszego; rozmiar: 2,7 MB.

Anatomy 3D - 33,35 zł

Aplikacja z trójwymiarowymi modelami ciała oraz jego układów.

Anatomy 3D
Anatomy 3D

Program umożliwia obejrzenie mięśni, mózgu, układu krążenia, szkieletu oraz wielu innych elementów i układów ludzkiego ciała, których łącznie jest 3500. Każdą część można wybrać, przybliżać i obracać. Poza tym aplikacja oferuje niewiele, chociaż dla uczniów i studentów może być bardzo przydatna. Niestety korzystanie z niej na Galaxy S było dosyć niewygodne i bardzo powolne.

Anatomy 3D
Anatomy 3D

Interfejs programu jest minimalistyczny. Można wybrać konkretny układ lub połączyć kilka. Następnie model można oglądać z różnych stron i przybliżać palcami oraz wybierać jego poszczególne elementy. Niestety program na słabszych urządzeniach reaguje na polecenia bardzo topornie albo wcale.

Anatomy 3D
Anatomy 3D

Z Anatomy 3D, ze względu na powyższe wady, najlepiej korzystać na szybkich tabletach, które mają duże ekrany, w innym przypadku jest po prostu wolny i niepraktyczny. Poza tym jego cena jest nieadekwatna do optymalizacji.

[plus]dużo części ciała

[plus]ładne wykonanie modeli

[minus]brak polskiej wersji językowej

[minus]cena

[minus]optymalizacja

[minus]niewygodne sterowanie na wolniejszych urządzeniach

Wymaga Androida 2.3 lub nowszego; rozmiar: 73 MB

Human Anatomy 3D

Strona 3Filmaster - darmowa

Program z repertuarami kin oraz bazą filmów.

Filmaster
Filmaster

Na początku wymaga stworzenia konta na stronie filmaster.pl. Niestety zalogowanie się na telefonie sprawiło mi wiele problemów i dopiero za siódmym razem zaskoczyło. Co dziwne, logowanie odbywa się przez przeglądarkę, a nie wewnątrz programu. Po ocenieniu 15 filmów serwis rozpoznaje gust użytkownika i podaje mu propozycje obrazów, które mogą go zainteresować.

Sama aplikacja umożliwia sprawdzenie repertuaru w konkretnym kinie lub zobaczenie, gdzie i w jakich godzinach grany jest wybrany film. Poza tym jest lista filmów podobna do tej z filmweb.pl. Warto wspomnieć, że oceny użytkowników są bardziej wyważone niż na ww. serwisie. Szkoda, że nie ma rankingu na podstawie ocen. Dodatkowo można poznać komentarze innych użytkowników, obsadę, zwiastuny itd.

Filmaster
Filmaster

Niestety program jest dosyć niestabilny. Często zdarzały mi się force close'y przy wybieraniu różnych opcji (określenie lokalizacji, albo aktywności użytkowników).

Filmaster
Filmaster

Interfejs jest ciekawy, ale trochę niepraktyczny i wymaga przyzwyczajenia.

Filmaster
Filmaster

Filmaster dobrze nadaje się do sprawdzania repertuarów. Jednak jako sama baza filmów lepszy jest Filmweb, pomimo braku dedykowanej aplikacji na Androida.

[plus]szybki dostęp do repertuarów

[plus]rozpoznawanie gustu użytkownika

[minus]problemy z pierwszym logowaniem

[minus]mniejsza baza filmów niż na filmweb.pl

[minus]problemy ze stabilnością

Wymaga Androida 1.6 lub nowszego; rozmiar: 1 MB.

ProCapture - 8,32 zł lub wersja Free

Program do robienia zdjęć panoramicznych.

ProCapture
ProCapture

Od innych aplikacji tego typu różni się dobrymi algorytmami łączenia zdjęć w obrazy panoramiczne oraz systemem redukcji szumów opartym na dwóch fotografiach. Poza tym daje możliwość wyświetlenia histogramu, robienia zdjęć seryjnych, nałożenia podstawowych efektów, ustawienia scenerii oraz wyświetlenia linii pomocniczych.

ProCapture
ProCapture

Robienie zdjęć panoramicznych lub pseudotrójwymiarowych polega na pstrykaniu kolejnych fotek, w których część podglądu to widmo poprzedniej fotografii, a zadaniem fotografującego jest odpowiednie nałożenie widma na rzeczywistość. Jeśli zrobi to wystarczająco dobrze, to aplikacja sama policzy resztę i przesunięcia będą zupełnie niewidoczne.

ProCapture
ProCapture

Redukcja szumów to dwa seryjne zdjęcia, na podstawie których program pozbywa się niedoskonałości. Ważne jest, aby nie poruszyć za bardzo ręką miedzy zdjęciami, bo uzyskane obrazy nie będą na siebie idealnie nałożone.

ProCapture
ProCapture

Głównymi wadami ProCapture jest długi czas obrabiania i zapisywania zdjęć nawet w przypadku Galaxy Note oraz brak funkcji nagrywania filmów. Wersja Free ma ograniczoną rozdzielczość matrycy.

ProCapture
ProCapture

ProCapture może spokojnie pełnić funkcję podstawowego programu do robienia zdjęć, brakuje w nim tylko nagrywania wideo, ale poza tym jest prosty w obsłudze i dosyć innowacyjny pod kilkoma względami. Niestety przez niewielką liczbę funkcji nie zadowoli bardziej wymagających użytkowników. Na mnie zrobił pozytywne wrażenie.

[plus]innowacyjny

[plus]dobrze skleja zdjęcia

[plus]łatwy w obsłudze

[minus]długi czas obróbki zdjęć

[minus]brak nagrywania wideo

TVN Player - darmowa

Służy do oglądania programów i seriali kanału TVN.

TVN Player
TVN Player

Treści podzielone są na kategorie. Baza odcinków jest imponująca, np."Rozmów w Toku" jest ponad 100. To samo można powiedzieć o serialach. Aplikacja daje dostęp do wszystkich najważniejszych propozycji TVN-u, jak chociażby: "Kuba Wojewódzki", "Prosto w Serce", "Na Wspólnej", "Kuchenne Rewolucje" i wiele więcej.

TVN Player
TVN Player

Materiały można odtwarzać w różnej jakości, z czego najwyższa spełni oczekiwania większości osób. Warto również wspomnieć, że odcinki są dostępne przedpremierowo.

TVN Player
TVN Player

Interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty, oparty głównie na dużych obrazkach. Program nie oferuje żadnych zaawansowanych funkcji czy ustawień.

TVN Player
TVN Player

TVN Player dobrze spełnia swoje zadanie, a dodatkowo jest darmowy. Zamiast opłaty przed każdym materiałem emitowana jest krótka reklama.

[plus]dobrze spełnia swoje zadanie

[plus]przedpremierowe odcinki

[plus]brak reklam w trakcie odtwarzania (tylko na początku)

[minus]niska jakość dźwięku

Wymaga Androida 2.1 lub nowszego; rozmiar: 580 KB.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)