Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [15.01.2012]

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Tomasz Słowik

15.01.2012 17:14, aktual.: 15.01.2012 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.

Strona 1Canon Legend - darmowa

Trójwymiarowy defense.

Canon Legend
Canon Legend

Gracz kieruje wielkim działem i strzela do wszystkiego, co się rusza. Fabuły tak naprawdę nie ma. Przeciwnicy są do siebie podobni, różnią się głównie wytrzymałością, zadawanymi obrażeniami, niektórzy potrafią latać. Co kilka plansz trzeba się zmierzyć z bossem, który jest bardziej odporny od zwykłych wrogów.

Canon Legend
Canon Legend

Sterować można palcem lub czujnikiem położenia. Poza zwykłym strzałem gracz może korzystać z umiejętności, które np. zwiększają szybkość ataku, zamrażają wrogów itd. Aby ich używać, potrzebna jest mana, a otrzymuje się ją, zabijając wrogów.

Canon Legend
Canon Legend

Grafika przypomina tę z World of Warcraft, chociaż tekstury są znacznie mniej szczegółowe. Dźwięki są monotonne i całkowicie nie zwracają na siebie uwagi. Na Galaxy S z CM7 i podkręconym procesorem zdarzały mi się przycinki przy dużej liczbie wrogów, ale to raczej wina optymalizacji, bo grafika nie jest jakaś rewelacyjna.

Canon Legend
Canon Legend

Canon Legend to typowy zabijacz czasu, który szybko się nudzi. Bawi tylko wtedy, gdy gra się w niego krótko.

[plus]grafika

[plus]proste zasady

[plus]późniejsze plansze są dosyć trudne

[minus]słaba optymalizacja

[minus]mało urozmaicone plansze

[minus]szybko się nudzi

Prosty shooter.

Tigers of the Pacific
Tigers of the Pacific

Gracz wciela się w postać pilota myśliwca z czasów drugiej wojny światowej. Jego zadaniem jest strzelanie do wszystkiego, co się rusza. Sterować można za pomocą przycisków, wirtualnej gałki lub czujnika ruchu. Ostrzał z karabinu jest automatyczny, tak samo jak lot do przodu. Dodatkowo można odpalić rakiety.

Tigers of the Pacific
Tigers of the Pacific

Do wyboru jest tryb kampanii z czterema poziomami trudności oraz możliwość rozegrania pojedynczych misji. Plansz jest łącznie 20, a do tego 5 jest zakończonych walką z bossem. Z przeciwników wypadają różne bonusy, a za zdobyte punkty można na stałe ulepszyć samolot.

Tigers of the Pacific
Tigers of the Pacific

Graficznie nie jest źle. Modele są szczegółowe, jednak tła mogłyby być w wyższej rozdzielczości. Wybuchy są ładne, ale to tak naprawdę obrazy, a nie animacje. Dźwięki nie są urozmaicone.

Tigers of the Pacific
Tigers of the Pacific

Tigers of the Pacific to prosta gra na chwilę. Dzięki sterowaniu czujnikiem ruchu pozwala się wczuć w klimat rozgrywki, co jest dużym plusem. Poza tym jest dosyć wymagająca na wyższych poziomach trudności. Wersja Lite ma tylko 6 plansz oraz mniej poziomów trudności.

[plus]klimatyczne sterowanie czujnikiem ruchu

[plus]ładne modele samolotów

[plus]wymagająca

[minus]czasem potrafi zwolnić na podkręconym Galaxy S

[minus]mała rozmaitość zadań i plansz

Jenga- 10,49 zł

Androidowa wersja gry zręcznościowej.

Jenga
Jenga

Zadanie polega na ułożeniu jak najwyższej wieży z drewnianych klocków poprzez wyciąganie ich z niższych pięter. Do wyboru są trzy tryby rozgrywki. Arcade jest na czas, a elementy są kolorowe, dzięki czemu za różne kombinacje otrzymuje się więcej punktów. Classic to zwykłe układanie wieży bez żadnych ograniczeń. Poza tym jest jeszcze możliwość gry we dwie osoby na jednym urządzeniu. Wyniki umieszczane są w internetowym rankingu.

Jenga
Jenga

Sterowanie umożliwia wyciąganie klocków z różnych stron lub wypychanie ich. Następnie elementy umieszcza się na górze budowli w dowolny sposób i w dowolnym tempie. Fizyka jest bardzo realistyczna. Wieża się chwieje, a klocki stawiają różny opór, w zależności od ich położenia.

Jenga
Jenga

Grafika jest realistyczna i ładna. Wraz z postępami odblokowuje się nowe plansze. Dźwięki są dobrze oddane, a w tle przygrywa przyjemna melodia.

Jenga
Jenga

Jenga to fajna gra, szczególnie dla osób cierpliwych. Pomimo ceny szczerze mogę ją polecić każdemu. Wygodne sterowanie oraz realistyczne fizyka i grafika to jej bezdyskusyjne zalety.

[plus]realistyczne grafika i fizyka

[plus]wygodne sterowanie

[plus]dobrze oddane dźwięki

[plus]możliwość gry we dwie osoby

[minus]brak przycisku wyjścia z aplikacji

Strona 2Alchemy - darmowa lub wersja premium za 13,90 zł

Prosta łamigłówka.

Alchemy
Alchemy

Zabawa polega na łączeniu różnych składników w pary w celu uzyskania kolejnych. Gracz zaczyna, znając ogień, wodę, powietrze i ziemię. Do odkrycia jest ponad 300 elementów, z czego dużą część można stworzyć na więcej niż jeden sposób. Część składników tworzy się logicznie, ale większość równań to radosna twórczość autorów.

Alchemy
Alchemy

Interfejs jest ograniczony do minimum. Elementy łączy się poprzez przenoszenie ich jeden na drugi. Stworzone składniki pojawiają się w oddzielnym menu, z którego można je brać w razie potrzeby. W wersji premium znikają reklamy oraz pojawia się przycisk cofania.

Alchemy to jedna z najlepszych łamigłówek na Androida. Jest idealna dla każdego i nadaje się na każdą okazję. Poza tym bardzo wciąga, ale potrafi też frustrować.

[plus]proste zasady

[plus]dla każdego

[minus]brak logiki przy części równań

Hi Launcher - darmowa

Alternatywny launcher.

Hi Launcher
Hi Launcher

Wyróżnia się oparciem interfejsu na gestach, zrezygnowaniem z siatki aplikacji i pokazaniem ikon programów na pulpicie. Ostatnia cecha polega na stworzeniu pięciu podstawowych kategorii (i ewentualnie dodatkowych), do których przydziela się zainstalowane aplikacje. Wyświetlają się one w dwóch wierszach po cztery ikony. Jeśli programów jest w danej kategorii więcej, to listę przewija się gestem, tak samo jak przełącza się miedzy kategoriami. Skutkiem jest niewielka ilość miejsca na widżety - mieści się jeden o rozmiarach 4x2.

Hi Launcher
Hi Launcher

Launcher ma kilka widżetów, z których najciekawszy jest zegar ze wskaźnikiem pamięci RAM i przyciskiem jej wyczyszczenia. W praktyce sprawdza się on doskonale. Poza tym dostępnych jest wiele darmowych motywów. Niestety launcher ma niewiele tych opcji i ustawień, które ma konkurencja.

Hi Launcher
Hi Launcher

Obsługa wymaga przyzwyczajenia, ale po jakimś czasie staje się intuicyjna. Całość można obsłużyć gestami w odpowiednich kierunkach.

Hi Launcher
Hi Launcher

Hi Launcher bardzo przypadł mi do gustu pomimo swoich ograniczeń. Jest inny niż konkurencja i pozwala mieć wszystko pod ręką. Uważam go za ciekawą alternatywę dla ADW Launcher lub GoLauncher Pro.

[plus]oryginalny

[plus]wszystko ma się pod ręką

[plus]obsługa gestami

[minus]brak podstawowych funkcji, jak zmiana rozmiaru widżetu

[minus]niewiele miejsca na widżety

[minus]niewielkie możliwości personalizacji

Fast Reboot - darmowa lub wersja Pro za 5,76 zł

Program do czyszczenia RAM-u. Nie wymaga roota.

Fast Reboot
Fast Reboot

Po uruchomieniu zabija wszystkie działające w tle procesy, zwalniając pamięć. Chwilę wcześniej wyświetla wszystkie dotychczas uruchomione aplikacje.

Wersja Pro dodaje widżet aplikacji, umożliwia ustawienie stałej godziny czyszczenia oraz reset programów po każdym odblokowaniu ekranu.

Fast Reboot
Fast Reboot

Zastosowanie Fast Reboota ma sens w przypadku słabszych urządzeń, które mają mało pamięci. Na plus należy zaliczyć działanie bez roota. Poza tym bezproblemowo spełnia swoje zadanie.

[plus]działa bez problemów

[plus]jest szybki

[plus]nie wymaga roota

[minus]brak listy ignorowanych aplikacji

Strona 3Listonic - darmowa

Lista zakupów.

Listonic
Listonic

Na początku wymaga założenia konta, które działa też na stronie listonic.pl. Aplikacja umożliwia tworzenie list zakupów, ich aktualizację w czasie rzeczywistym, odczyt kodów kreskowych produktów, wyświetlanie promocji w wybranych sklepach (na razie tylko Real) i edycję podstawowych danych artykułów.

Listonic
Listonic

Korzystanie z programu jest wygodne i sprawdza się w sytuacji, gdy dwie osoby robią zakupy oddzielnie i na bieżąco odznaczają kupione produkty.

Listonic
Listonic

Interfejs jest bardzo prosty, dzięki czemu każdy bez problemu się odnajdzie.

Listonic
Listonic

Listonic to innowacyjna aplikacja, która potrafi być bardzo przydatna. Twórcy muszą tylko popracować nad bazą danych produktów rozpoznawanych po kodzie kreskowym i dodać promocje ze sklepów innych niż Real.

[plus]praktyczna

[plus]wygodna

[plus]prosta w obsłudze

[plus]innowacyjna

[minus]ograniczona baza kodów kreskowych

MagicLocker - darmowa

Alternatywny lockscreen.

MagicLocker
MagicLocker

Aplikacja zmienia swoje funkcje ze względu na zainstalowany motyw. Część z nich jest darmowa. Domyślnie jest zainstalowany jeden lockscreen, który pozwala na ustawienie dwóch skrótów do aplikacji, ma na stałe ustawioną tapetę oraz wyświetla datę i godzinę.

MagicLocker
MagicLocker

Motywy różnią się liczbą zmiennych skrótów, wielkością czcionki, możliwością zmiany tła i wieloma innymi czynnikami. Samo działanie programu jest bezproblemowe, ale nie rewelacyjne. Po szybkim odblokowaniu i zablokowaniu ekranu trzeba chwilę zaczekać na ekran blokady, co czasem może być denerwujące.

MagicLocker
MagicLocker

Ustawienia programu są przejrzyste, a liczba opcji personalizacji zależy od używanego motywu.

MagicLocker
MagicLocker

Magick Locker to ciekawy program z kilkoma niedociągnięciami. W porównaniu z domyślnymi lockscreenami producentów daje spore możliwości, ale z ekranami blokady w CM7 niestety nie ma zbyt wielkich szans. Warto go jednak wypróbować.

[plus]duże możliwości

[plus]spora liczba darmowych i płatnych lockscreenów

Unit Converter  - darmowa

Uniwersalny kalkulator jednostek, miar i walut.

Unit Converter
Unit Converter

Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji tego typu. Z jej zastosowań warto wymienić przeliczniki walut, danych, miar, światła, energii, promieniowania, szybkości, temperatury, siły i wielu więcej. Łącznie opcji jest ponad 30.

Unit Converter
Unit Converter

Korzystanie z niej jest banalne. Po wybraniu jednostki początkowej i końcowej wystarczy wpisać wartość. Szkoda tylko, że nie jest po polsku, ale w większości przypadków każdy zorientuje się, o co chodzi.

Unit Converter
Unit Converter

Unit Converter to potężne narzędzie, które na dodatek jest darmowe. Zastosowanie dla niego znajdzie niemal każdy.

[plus]wiele różnych jednostek

[plus]prosty w obsłudze

[minus]brak języka polskiego

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)