Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [19.11.2011]
19.11.2011 18:07, aktual.: 19.11.2011 19:07
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Witam wszystkich w kolejnym odcinku Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. Swoje propozycje wysyłajcie na tomasz.slowik@komorkomania.pl.
Przedstawiciel gatunku defense'ów.
Zadaniem gracza jest obrona murów zamku przed nacierającymi potworami. Służy do tego balista, której kierunek ostrzału ustawia się palcem oraz zaklęcia wyczerpujące manę. Za zabijanie przeciwników otrzymuje się złoto, a za przechodzenie kolejnych etapów kryształy. Za pierwsze można ulepszać balistę (szybkostrzelność, siła, odrzut, itd.), drugie natomiast służą do wzmocnienia zaklęć (łącznie jest ich 9) i powiększenia ilości many.
Sama rozgrywka jest dynamiczna i bardzo trudna. Bez inwestowania prawdziwych pieniędzy w złoto i kryształy jest naprawdę niełatwo, ale daje to sporą satysfakcję. Co kilkanaście plansz zdarza się walka z bossem. Grze można zarzucić to, że ma niewiele rodzajów przeciwników.
Grafika jest nieciekawa. Baśniowa kolorystyka niezbyt przypadła mi do gustu. Poza tym scenerie są cały czas takie same, a efektów jest mało, ale dzięki temu gra pochłania niewielkie ilości energii. Muzyka jest monotonna i irytująca, a dźwięki bezpłciowe i nużące.
Defender pomimo swoich wad to naprawdę wciągający tytuł. Jest zdecydowanie najtrudniejszą grą tego typu, w jaką grałem i to jej największa zaleta. Poza tym idealnie nadaje się zarówno na długie, jak i krótkie sesje.
[plus]trudna
[plus]wciągająca
[plus]dobra na każdą okazję
[plus]satysfakcjonuje
[minus]niewiele typów przeciwników
[minus]brzydka grafika i słabe udźwiękowienie
[minus]czasem bez płacenia prawdziwą gotówką poziom trudności jest przesadzony
Prosta gra zręcznościowa.
Zadanie polega na zmianie wszystkich czerwonych robotów na planszy w niebieskie. Odbywa się to poprzez strzelanie do nich ładunkami elektrycznymi, które wcześniej trzeba zebrać z mapy. Jednocześnie gracz musi unikać ataków przeciwników, w innym razie sam zmieni się w czerwonego robocika i będzie musiał zacząć jeszcze raz. Dla urozmaicenia można zbierać złote koła zębate, które podnoszą wynik.
Steruje się wirtualną gałką oraz przyciskiem strzału. Przeciwnicy są namierzani automatycznie i niestety rozwiązanie to kuleje, przez co ciężko tak strzelić, by nie zostać jednocześnie trafionym. Poza tym odnosiłem wrażenie, że w grze czasem przyciski nie reagują na dotyk.
Największą wadą produkcji jest długość. Przejście 15 plansz zajęło mi około 15 minut. Zbierałem przy tym wszystkie koła zębate. Twórcy deklarują dodanie nowych map oraz walk z bossami, jednak na razie tytuł jest komicznie krótki.
Grafika jest naprawdę ładna. Wszystko jest trójwymiarowe, modele są utrzymane w przyjemnej kolorystyce, a robociki wzbudzają sympatię. Szkoda, że jest ich niewiele. To samo można powiedzieć o udźwiękowieniu, jest miłe dla ucha i nie przeszkadza.
Grało mi się bardzo przyjemnie, ale gra na 15 minut to stanowczo za mało. Póki twórcy nie wydadzą nowych poziomów, tytuł ten jest tylko ciekawostką z ładną grafiką. Jak ktoś lubi zręcznościówki, to może ją sprawdzić.
[plus]ładna grafika
[plus]relaksująca rozgrywka
[minus]strasznie krótka
[minus]mało typów przeciwników
[minus]problemy z reakcją na dotyk
Good Robot Bad Robot: Garage Mayhem Walkthrough
Zasady są chyba wszystkim znane i nie muszę ich przytaczać. Ja zawsze grałem tak, że statki mogły być zlepione, co tutaj jest niemożliwe i trzeba do tego przywyknąć. Tytuł oferuje multiplayer przez Bluetooth oraz Internet z losowo wybranymi graczami. Poza tym jest możliwość walki z komputerem na 3 poziomach trudności. Przed każdą potyczką można ręcznie ustawić statki lub zlecić to komputerowi.
Warto wspomnieć, że znalezienie gracza w Sieci nie sprawiło mi żadnych problemów. Samo granie jest bardzo przyjemne, a interfejs intuicyjny. Gracz ma dostęp do internetowej tablicy wyników. W płatnej wersji "Admiral" otrzymuje się rangi za zwycięstwa oraz dostępny jest czat w trakcie walki.
Grafika jest ręcznie rysowana i bardzo klimatyczna, dzięki temu są to stare, dobre statki w elektronicznym wydaniu.
Jest to idealna propozycja do szkoły, zwłaszcza że łatwiej grać na telefonie niż klasycznie na kartce papieru. Mimo że lata szkolne mam już za sobą, gra z żywym przeciwnikiem dała mi dużo radości i polecam ten tytuł wszystkim.
[plus]klimatyczna oprawa graficzna
[plus]multiplayer internetowy i przez Bluetooth
[plus]sporo graczy w Sieci
[plus]wygodny interfejs
[plus]stare dobre statki
[minus]może trochę nużyć na dłuższą metę
Naval Clash - морские баталии для Android
Bardzo ładny flipper.
Tytuł oferuje tylko jeden stół do pinballa, co jest jego największą wadą. Od innych gier tego typu różni się piękną grafiką oraz czymś w rodzaju fabuły. Poza tym nie wprowadza niczego innowacyjnego. Gracz ma do czynienia z różnymi bonusami, a przedstawiona historia to po prostu możliwość zbijania tych premii, które wskazuje gra. Jest też dostęp do internetowej tablicy wyników i kilka osiągnięć do zdobycia.
Grafika jest trójwymiarowa i prezentuje się wyśmienicie. Warto wspomnieć o możliwości zmiany widoku oraz przybliżeniach na kulkę w niektórych sytuacjach.
Pinball Ride to dobry przedstawiciel gatunku - jest wciągający i dobrze sprawdza się na przerwie w pracy. Jeśli twórcy zdecydują się na dodanie kolejnych, równie dopracowanych stołów, to będzie to hit. Niestety, ponad 6 zł za jedną planszę to sporo.
[plus]ładna grafika
[plus]wciąga
[plus]motywujące osiągnięcia do zdobycia
[minus]nic rewolucyjnego
[minus]tylko jeden stół
Pinball Ride for Android - Trailer
Program ogranicza się do podstawowych ustawień i uruchomienia usługi na telefonie. Następnie wyświetla adres IP i port, na który należy wejść przez przeglądarkę. W wersji darmowej funkcjonalność strony ograniczona jest do wysyłania wiadomości oraz obsługi listy kontaktów ze smartfona. Płatny wariant umożliwia odczyt odebranych wiadomości, wysłanie SMS-a do wielu odbiorców, pisanie powyżej 160 znaków i wiele więcej.
Samo działanie programu jest bardzo stabilne. Jest również opcja połączenia przez Bluetooth i kabel, a nie tylko Wi-Fi. Największą wadą jest możliwość wejścia na stronę Remote SMS przez kogokolwiek, kto zna adres i jest w danej sieci.
Interfejs programu jest skromny, a sama witryna jest bardzo przejrzysta i wygodna w obsłudze.
Remote SMS to dobry program dla nielubiących pisać na telefonie. Niestety darmowa wersja ma bardzo ograniczone możliwości i warto zaopatrzyć się w wersję płatną.
[plus]wygodny interfejs
[plus]niezawodne działanie
[minus]brak autoryzacji wejścia na stronę
Sprawdza działanie stron internetowych.
Program monitoruje, czy wybrana strona jest dostępna. Po wykonaniu skanowania wyświetla powiadomienie na pasku notyfikacji i ewentualnie wysyła maila po zarejestrowaniu. Dodatkowo umożliwia ustawienie częstotliwości skanowania oraz maksymalnego czasu odpowiedzi witryny.
Interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty.
MonitorOnly skierowany jest do wąskiego grona odbiorców, jednak swoje zadanie spełnia doskonale. Dla właścicieli stron oraz administratorów to idealna propozycja.
[plus]oryginalny pomysł
[plus]niezawodne działanie
[minus]brak
Służy do tworzenia z telefonu serwera FTP.
Dzięki niemu użytkownik może modyfikować zawartość pamięci telefonu poprzez Wi-Fi. Po ustawieniu loginu, hasła i uruchomieniu usługi program wyświetli IP oraz port. Numery te należy wpisać w przeglądarkę plików na komputerze. W efekcie użytkownik zobaczy pliki ze smartfona. Co ciekawe, bez potwierdzenia SU miałem pełen wgląd do folderów systemowych.
Odczyt i zapis danych zależy od prędkości sieci, w jakiej znajdują się urządzenia. W moim przypadku szybkość była zadowalająca.
Interfejsu tak naprawdę nie ma, a liczba opcji jest znikoma, co jest zaletą.
SwiftFTP to wygodne narzędzie, jeśli ktoś nie lubi podpinać telefonu do komputera kablem. Program działa bez zarzutu. Nie miałem niestety jak sprawdzić połączenia przez PROXY, chociaż jest taka możliwość.
[plus] niezawodny
[plus] prosty w obsłudze
[plus] praktyczny
[minus] brakSwiss Army Knife - darmowa
Program oferuje kilka podstawowych funkcji, takich jak: kalkulator, miarka, kompas, latarka (ekran + dioda), poziomica, timer oraz stoper. Wszystkie wyposażone są w dodatkowe ustawienia. Warto wspomnieć, że kalkulator proponuje widok naukowy i zwykły. Dokładność aplikacji pomiarowych zależy od przeprowadzonej kalibracji oraz czujników wbudowanych w smartfona.
Interfejs jest prosty w użyciu i ograniczony do minimum. Dzięki temu dobrze się po nim nawiguje w nagłej potrzebie.
Ten program to jedna z pozycji, które warto mieć w telefonie na wszelki wypadek. Oferuje ograniczoną funkcjonalność kilku różnych aplikacji, dzięki czemu wszystko jest w jednym miejscu.
[plus]wszystko w jednym miejscu
[plus]łatwa nawigacja
[plus]praktyczne zastosowanie
[minus]mniej rozbudowany od aplikacji dedykowanych danemu zastosowaniuTaxity - darmowa
Program umożliwia zadzwonienie po taksówkę lub do restauracji bezpośrednio przez interfejs. W przypadku taryfy wyświetla się również cena za kilometr, początkowe nabicie szafy, sposób płatności oraz opłata nocna. Jest możliwość dodawania kolejnych korporacji i lokali. Niektóre restauracje mają zamieszczone cenniki, można też sprawdzić ich położenie na mapie. Aplikacja lokalizuje telefon na podstawie GPS lub stacji bazowej i bez tego nie zadziała. Później użytkownik może wybrać dowolne miasto z listy.
Interfejs jest prosty w obsłudze i przejrzysty.
Taxity dobrze spełnia swoje zadanie, a dzięki wsparciu użytkowników jego baza danych stale się rozrasta.
[plus]prosty interfejs
[plus] dobrze spełnia swoje zadanie
[plus] spora baza danych
[minus] konieczność ustalenia swojego położenia
[minus] aktualność danych zależy od użytkowników