Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [21.01.2012]

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Tomasz Słowik

21.01.2012 14:25, aktual.: 21.01.2012 15:25

Weekendowy Zestaw Gier i AplikacjiZapraszam wszystkich na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji. Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.

Strona 1Little Empire - darmowa

Strategiczna gra MMO.

Little Empire
Little Empire

Gracz na początku wybiera bohatera (3 do wyboru), a następnie przenosi się do swojego zamku. Stawia w nim budynki i produkuje jednostki. Służą do tego kryształy oraz złoto. Dodatkowym surowcem jest MOJO, które można kupować za prawdziwą gotówkę. Służy ono do przyspieszania rekrutacji i budowy oraz kupna przedmiotów dla bohatera. Gra jest skonstruowana tak, żeby cały czas go brakowało. MOJO można też zdobywać w loterii (trudno je wylosować) albo wykonując zadania.

Little Empire
Little Empire

Głównym celem gracza jest walka z żywymi przeciwnikami. Można wyzwać przeciwnika na arenie lub wysłać armię na jego zamek po zbudowaniu Celi. W pierwszym przypadku walka rozegra się natychmiast, w drugim trzeba czekać, aż armia gracza dotrze do posiadłości wroga. Little Empire wyróżnia się wśród innych gier MMO tym, że grający mają wpływ na bitwy. Przed walką ustawiają jednostki w odpowiedni szyk, co może zadecydować o zwycięstwie. Żołnierze różnią się od siebie zasięgiem, atakiem, obroną i ilością życia. Samo starcie polega na zabiciu jednostek wroga lub zniszczeniu jego fortu.

Little Empire
Little Empire

Niestety, jak w każdej grze tego typu, bez wydawania prawdziwych pieniędzy trudno coś osiągnąć, chociaż nie jest to niemożliwe. Wymaga to jednak częstych starć i wygrywania z jak najmniejszymi stratami. Nowi gracze do szóstego poziomu mają nietykalne zamki, a w bitwach na arenie nie tracą jednostek. Wystarczy to, żeby poznać mniej więcej zasady gry.

Little Empire
Little Empire

Grafika jest naprawdę ładna. Utrzymana w cukierkowym stylu wyróżnia się na tle innych MMO. Niestety nie można powiedzieć tego o udźwiękowieniu, które po jakimś czasie staje się po prostu monotonne.

Little Empire
Little Empire

Little Empire to warta wypróbowania pozycja, która naprawdę wciąga. Dla fanów gier sieciowych absolutny must have.

[plus]wciąga

[plus]inna od konkurencji

[plus]ładna grafika

[plus]chce się do niej wracać

[minus]nudne dźwięki

Experiment 13 - darmowa

Platformowa gra logiczna na Xperię Play, która działa też na innych telefonach.

Experiment 13
Experiment 13

Gracz wciela się w postać naukowca, który przez przypadek przenosi się ze swojego laboratorium do innego świata. Jego zadaniem jest powrót do domu.

Experiment 13
Experiment 13

Celem gracza na każdej planszy jest zebranie kul zasilających portal, a następnie wejście w niego. Żeby to zrobić, należy używać wyobraźni przestrzennej i odpowiednio manipulować grawitacją oraz postacią. Przeszkodami są kolce oraz upadki z wysokości, które cofają gracza do momentu sprzed popełnienia błędu. Kluczowy jest dobry plan. Im mniej czasu oraz i ruchów zrobi gracz w czasie przechodzenia planszy, tym więcej punktów otrzyma.

Experiment 13
Experiment 13

Do poruszania się służą przyciski ekranowe (skoki w różne strony, bieg oraz rotacja planszy). Niestety czasem reagują one z opóźnieniem lub wcale tego nie robią. Poza tym na dużym ekranie trudno nacisnąć skok do góry.

Experiment 13
Experiment 13

Grafika jest bardzo ładna i kolorowa, chociaż poziomy są mało urozmaicone. Dźwięków nie ma zbyt wiele, jednak w tle przygrywa klimatyczna melodia wpadająca w ucho.

Experiment 13
Experiment 13

Experiment 13 to ciekawa gra logiczna, która nie jest zbyt trudna. Pozwala się zrelaksować i odpocząć od innych zajęć. Ciekawi mnie, kiedy zostanie udostępniona na inne telefony niż Xperia Play, skoro działa na nich doskonale.

[plus]ładna grafika

[plus]ciekawy pomysł

[plus]relaksująca rozgrywka

[plus]wymaga myślenia

[minus]problemy ze sterowaniem

[minus]mało urozmaicone plansze

Snark Busters - 3,39 zł

Gra przygodowa.

Snark Busters
Snark Busters

Typowa przygodówka, w której liczy się spostrzegawczość. Całość opiera się na szukaniu fragmentów przedmiotów, a następnie ich odpowiednim użyciu. Dla urozmaicenia zdarzają się proste zagadki i łamigłówki. Ułatwieniem są podpowiedzi, z których można korzystać co jakiś czas. Olbrzymim plusem jest polska wersja językowa gry.

Snark Busters
Snark Busters

Historia młodej dziewczyny z bogatej rodziny rozgrywa się w steampunkowym świecie. Osobiście nie przepadam za tym stylem, ale nie zaprzeczam, że gra tworzy świetny klimat.

Snark Busters
Snark Busters

Grafika to statyczne obrazy z nielicznymi animacjami. Nie umniejsza to jakości ich wykonania, stoi ona na najwyższym poziomie. Przyczepić się można tylko do niskiej rozdzielczości niektórych elementów, które można powiększyć. Dźwięki są klimatyczne i pozwalają wczuć się w świat gry.

Snark Busters
Snark Busters

Snark Busters to świetna gra, chociaż gatunek ten nie wszystkim przypadnie do gustu. Mnie się bardzo spodobała chociażby dlatego, że nie jest zbyt trudna i niełatwo się zablokować w jakimś miejscu.

[plus]polska wersja językowa

[plus]klimatyczna grafika

[plus]intrygujący świat gry

[minus]niektóre obrazki są niskiej rozdzielczości

Strona 2Blobby Volleyball - darmowa

Siatkówka plażowa.

Blobby Volleyball
Blobby Volleyball

Zamiast zawodnikami steruje się galaretowatym ludkiem, który odbija piłkę całą powierzchnią swojego ciała.

Blobby Volleyball
Blobby Volleyball

Do wyboru są 3 tryby gry. Pierwszy to zwykły mecz do 10 punktów o 3 poziomach trudności do wyboru, z czego trudny wymaga sporego skupienia. Poza tym jest mirror mode, w którym gracz steruje zawodnikami z obu drużyn i musi jak najdłużej odbijać piłkę, i angry mode - taki sam jak poprzedni z tym, że z komputerowym przeciwnikiem. Brakuje trybu kampanii, zawodów albo czegoś takiego.

Blobby Volleyball
Blobby Volleyball

Gra oferuje multiplayer przez Bluetooth oraz Wi-Fi w sieci lokalnej. Brakuje możliwości walki przez Internet. Dodatkowo współpracuje z Open Feint i umożliwia zdobywanie osiągnięć.

Blobby Volleyball
Blobby Volleyball

Grafika jest znośna. Poza zawodnikami i piłką plansze są statyczne i nie charakteryzują się niczym ciekawym. Dźwięki w grze można uświadczyć dwa - odbicia piłki i zdobycia punktu. Muzyki nie ma. Brakuje chociażby odmiennych scenerii.

Blobby Volleyball jest godny uwagi głównie ze względu na tryb wieloosobowy. Pojedynczemu zawodnikowi znudzi się dosyć szybko. Gra idealna na krótką partyjkę na lekcji lub w pracy.

[plus]proste zasady

[plus]tryb wieloosobowy

[minus]nieciekawa oprawa audiowizualna

[minus]brak trybu kariery lub zawodów

[minus]tylko jedna plansza

Road Warrior - tymczasowo darmowa

Dwuwymiarowe wyścigi.

Road Warrior
Road Warrior

Gracz wciela się w kierowcę uzbrojonego samochodu, w postapokaliptycznym świecie (Fallout, Mad Max). Aby dotrzeć na metę na dobrej pozycji, należy ostrzeliwać przeciwników oraz robić akrobacje, które uruchamiają dopalacz. W pierwszym przypadku po zniszczeniu wroga zostaje on na chwilę zatrzymany i musi rozpędzać się od nowa. Za zwycięstwa otrzymuje się gotówkę, za którą kupuje się lub ulepsza samochody. Do wyboru są poprawki silnika, dopalacza, uzbrojenia oraz wytrzymałości. Poza tym można zainwestować w nowy rodzaj broni lub zmienić wygląd wozu.

Road Warriorp
Road Warriorp

Sterowanie ogranicza się do przycisków obrotu pojazdu, strzału oraz hamulca. Samochód przyspiesza automatycznie. Plansze są urozmaicone - pełno w nich wyskoczni i alternatywnych ścieżek. Poziom trudności jest dosyć wysoki, a w celu odblokowania niektórych samochodów trzeba wygrać z bossem.

Road Warrior
Road Warrior

Grafika jest szczegółowa, ale nie zachwyca. Tego typu gra idealnie sprawdziłaby się w 3D. Udźwiękowienie nie zwraca na siebie uwagi, w przeciwieństwie do mocnych brzmień pasujących do rozgrywki. Wadą gry są dosyć długie loadingi przed każdym wyścigiem i powrotem do garażu.

Road Warrior
Road Warrior

Road Warrior to dosyć oryginalna gra o wysokim poziomie trudności. Jej zaletą są krótkie wyścigi, dzięki czemu nadaje się na każdą okazję. Tytuł jest darmowy tylko przez kilka dni.

[plus]klimat rozgrywki

[plus]poziom trudności

[plus]dobra na każdą okazję

[minus]długie loadingi

[minus]brak opisów plansz i ulepszeń

Zręcznościowy shooter.

Winds of Steel
Winds of Steel

Gracz wciela się w pilota biorącego udział w drugiej wojnie światowej, a konkretniej w walkach między USA a Japonią. Co ciekawe, w zależności od misji opowie się on po różnych stronach konfliktu w czasie historycznych bitew.

Steruje się czujnikiem położenia. Do wyboru jest karabin oraz bomby (ewentualnie torpedy) z nielimitowaną amunicją. Model lotu jest typowo zręcznościowy i nie ma w nim za grosz realizmu. Szkoda też, że pomimo latania różnymi maszynami, zachowują się one jednakowo. Na minus muszę również zaliczyć fakt, że nie udało mi się zostać zestrzelonym przez wroga pomimo usilnych starań. Tak jakby samolot gracza był niezniszczalny, chociaż spotkanie z ziemią temu zaprzecza.

Winds of Steel
Winds of Steel

Grafika nie trzyma dzisiejszych standardów. Modele są mało szczegółowe, a otoczenie monotonne. Udźwiękowienie jest przeciętne, ale na plus zaliczam klimatyczną muzykę w menu. Niestety gra wyłącza się po zminimalizowaniu jej.

Winds of Steel mogę polecić fanom zręcznościówek. Osobiście spodziewałem się po nim trochę więcej. Może mój niedosyt jest spowodowany niezniszczalnością samolotu w moim przypadku oraz nieciekawą grafiką.

[plus]klimat

[plus]historyczne bitwy

[plus]przyjemnie się strzela

[minus]przedpotopowa grafika

[minus]samolotu gracza nie da się zestrzelić

[minus]nie minimalizuje się

Strona 3Automapa Beta - darmowa

Testowa wersja nawigacji samochodowej.

Automapa
Automapa

Program umożliwia tworzenie tras w oparciu o kilka profili (szybka, łatwa, optymalna, krótka itd.). Zawiera pokaźną bazę punktów POI oraz dokładne mapy (przynajmniej w Warszawie). Poza tym współpracuje z usługą AM'Traffic informującą o utrudnieniach na drodze.

Automapa
Automapa

Sprawdzając działanie nawigacji, natknąłem się na sporo błędów, mimo że korzystałem z niej krótko i jedynie w miejskich warunkach. Jednym z nich jest dziwaczne wyliczanie trasy, która nie była ani najszybsza, ani najwygodniejsza, chociaż od celu dzieliło mnie 500 metrów. Gdy zacząłem się przemieszczać (pozycja była ustalona), program po chwili wyświetlił komunikat o braku dokładnej mapy i ekran zaczął pokazywać losowe tekstury, a wyświetlana prędkość wynosiła ponad 13000 km/h. Niestety problem ten w jednej z dzielnic Warszawy pojawiał się wielokrotnie, pomimo resetowania programu.

Automapa
Automapa

Nie wiem też, dlaczego program nie był w stanie dokładnie określić mojej pozycji (byłem przesunięty o kilkanaście metrów), skoro Google Maps idealnie pokazuje położenie telefonu (testowane na Galaxy Note). Należy też dodać, że Automapa nie działa na oprogramowaniu CyanogenMod oraz MIUI.

Automapa
Automapa

Sama aplikacja wygląda bardzo schludnie. Mapy są czytelne i jest na nich wiele trójwymiarowych budynków. Interfejs jest prosty i wygodny, dzięki czemu nie utrudnia on pracy.

Automapa
Automapa

Automapa to dobra nawigacja, której większość błędów powinno zostać dopracowanych. Jej największymi zaletami są dokładne mapy, bogactwo punktów POI oraz system informowania o utrudnieniach. Niestety na razie często płata figle i nie należy na niej całkowicie polegać.

[plus]jedna z najlepszych nawigacji na Androida

[plus]dokładne mapy Warszawy i bogactwo punktów POI

[plus]wygodny interfejs

[minus]sporo błędów w wersji testowej

[minus]dziwaczne wyliczanie trasy

Application Folder - darmowa lub wersja Pro za 5,24 zł

Służy do tworzenia folderów z aplikacjami.

Application Folder
Application Folder

Poza programami umożliwia również utworzenie katalogu z zakładkami, kontaktami (dzwonienie, SMS i menu) oraz wcześniej stworzonymi skrótami. Po zrobieniu folderu można go ustawić na pulpicie w postaci ikonki 1x1 lub 2x1. W obu przypadkach po wybraniu go, pojawi się rozwijana lista z jego zawartością. Opcje pozwalają na zmianę nazwy katalogu, segregację programów, wybór ikonki (z bazy programu lub galerii) oraz modyfikowanie animacji i rozwijalnej listy.

Application Folder
Application Folder

Foldery wyglądają ładnie, a animacje cieszą oko. Tworzenie katalogów jest proste i po chwili obcowania z programem - bardzo szybkie.

Application Folder
Application Folder

Application Folder to propozycja dla osób, które instalują dużą liczbę programów w swoich telefonach. Umożliwia utrzymanie porządku i szybki dostęp do aplikacji, a do tego wygląda schludnie. Wersja pro pozbawiona jest reklam, których częstotliwość pokazywania w wersji zależy od liczby stworzonych folderów.

[plus]ładny wygląd

[plus]wygodny interfejs

[plus]jest po polsku

Prosta i szybka aplikacja SMS.

Wiadomości Metro
Wiadomości Metro

Rozmowy wyświetla w formie konwersacji. Po wsparciu autora umożliwia wyświetlanie powiadomienia na pasku powiadomień oraz uruchamianie ekranu po otrzymaniu wiadomości. Brakuje w niej zablokowania innych aplikacji SMS, obsługi MMS-ów czy możliwości wyświetlenia wszystkich kontaktów (można tylko wybrać osobę z listy po wpisaniu numeru lub kilku liter z nazwy).

Wiadomości Metro
Wiadomości Metro

Interfejs i szybkość działania to olbrzymie zalety programu, szczególnie jeśli ktoś lubi styl Metro. Działa bez problemów nawet na najwolniejszych urządzeniach, a do tego jest bardzo prosty w obsłudze.

Wiadomości Metro
Wiadomości Metro

Wiadomości Metro ma sporo wad i brakuje w niej kilku funkcji. Jednak jest to cena za maksymalne odchudzenie i przyspieszenie aplikacji, a właśnie takie było założenie jej twórcy. Szkoda, że bez dotacji ma jeszcze mniejszą funkcjonalność. Powinni się nad nią zastanowić posiadacze telefonów z niższej półki ze względu na małą zasobożerność.

[plus]ładny interfejs

[plus]prosta w obsłudze

[plus]małe wymagania sprzętowe

[minus]brak wielu funkcji

[minus]brak możliwości zablokowania innych aplikacji SMS

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)