Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [28.07.2012]

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [28.07.2012]28.07.2012 12:00
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Tomasz Słowik

Zapraszam wszystkich na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.

Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.

Bridge Constructor - wersja darmowa lub pełna  za 7,55 zł

Strona 1

Gra logiczna (World of Goo).

Bridge Constructor
Bridge Constructor

Po raz kolejny gracz ma okazję wcielić się w konstruktora mostów. Zadanie polega na stworzeniu takiej przeprawy, aby przejechały po niej dwa samochody lub ciężarówki (dostaje się za nie więcej punktów). Do wyboru jest kilka materiałów, które różnią się od siebie wytrzymałością na nacisk i rozciąganie oraz ceną, ponieważ na każdej z plansz gracz ma ograniczony budżet. Oczywiście początkowo wystarczy stworzyć drewnianą kratownicę i sprawa załatwiona, ale z czasem trzeba zacząć kombinować, wykorzystywać różne materiały i tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje.

Bridge Constructor
Bridge Constructor

Poziom trudności rośnie stopniowo i pomimo niewielu budulców do wyboru zabawa wymaga myślenia. Dobrze, że wypróbowanie mostu nic nie kosztuje, dzięki czemu można sprawdzić, które elementy wymagają poprawek. Kasować można całą konstrukcję, pojedyncze elementy (podwójnym dotknięciem) lub cofać ostatnią modyfikację.

Bridge Constructor
Bridge Constructor

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie. Modele są dobrej jakości, tak samo jak fizyka.

Bridge Constructor
Bridge Constructor

Zabawa z Bridge Constructor sprawiła mi sporo frajdy i polecam jej sprawdzenie zarówno fanom budowania jak i gier logicznych.

[plus]bawi

[plus]wymaga myślenia

[plus]odpowiedni poziom skomplikowania

[plus]grafika

Music Hero za darmo w Google Play

Gra muzyczna (Cytus).

Music Hero
Music Hero

Zabawa polega, tak samo jak w każdej innej grze tego typu, na dotykaniu pojawiających się na ekranie punktów w rytm muzyki. Trzeba skupić się na trzech kolorowych liniach i popisywać się małpią zręcznością przez okres trwania utworu. Domyślnie są w grze trzy kawałki, ale nic nie stoi na przeszkodzie w użyciu swojej kolekcji. Gra przez kilka sekund analizuje piosenkę i można zaczynać zabawę. Poziom trudności zależy od tempa melodii i wybranego ustawienia przed rozpoczęciem gry. Niższe pozwala na komfortową rozgrywkę, ale przy wyższym trzeba naprawdę błyskawicznie reagować.

Music Hero
Music Hero

W innych grach muzycznych poczynania gracza wpływają na odtwarzaną melodię, jednak tutaj tak nie jest. Wiąże się to z możliwością korzystania ze swoich utworów, ale mimo wszystko fajnie mieć jakiś wpływ na brzmienie muzyki.

Music Hero
Music Hero

O grafice ciężko cokolwiek napisać. 3 kolorowe linie zawieszone w przestrzeni nie zrobią na nikim wrażenia, ale też nie o to chodzi. Jakość odtwarzanej muzyki stoi na przyzwoitym poziomie i pozwala na komfortowy odsłuch.

Music Hero
Music Hero

Music Hero rozwiązuje największy problem gier muzycznych, czyli rozgrywkę na kawałkach, które nie podobają się graczowi. Tutaj samemu można sobie wybrać czego będzie się słuchało i znacząco poprawia to wrażenia płynące z zabawy.

[plus]korzystanie ze swoich utworów

[plus]darmowa

[plus]niezła jakość dźwięku

Marble Saga za darmo w Google Play

Gra logiczna (Idol Tower).

Marble Saga
Marble Saga

Jest to tak naprawdę wariacja Zumy. Zabawa polega na strzelaniu kolorowymi kulami w przemieszczający się w stronę dziur sznur innych kul, tak aby połączyć 3 lub więcej tego samego koloru. W międzyczasie pojawiają się różne bonusy ułatwiające zabawę. Za wywoływanie reakcji łańcuchowych otrzymuje się dodatkowe punkty, które zapewniają większą liczbę gwiazdek na koniec poziomu.

Marble Saga
Marble Saga

Plansze są bardzo różnorodne. Z czasem trzeba radzić sobie z kilkoma sznurami kul, pojawiają się tunele i inne urozmaicenia. Dzięki temu cały czas trzeba być czujnym i szybko reagować.

Marble Saga
Marble Saga

Oprawie ciężko cokolwiek zarzucić. Jest kolorowo i ładnie. Nie ma żadnych fajerwerków, ale w grach logicznych są one zbędne.

Marble Saga
Marble Saga

Marble Saga jest świetnie dopracowanym tytułem, który nie oferuje żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale idealnie wykorzystuje te już istniejące. Na telefon propozycja idealna, dlatego zachęcam do zabawy.

[plus]wszystko jest tak, jak powinno

[plus]kolorowa grafika

[plus]wymaga refleksu i skupienia

[minus]brak oryginalnych pomysłów

Strona 2GMD GestureControl - wersja Lite lub pełna za 17,31 zł

Aplikacja użytkowa. Wymaga roota i Androida powyżej wersji 3.1.

GMD GestureControl
GMD GestureControl

Program umożliwia korzystanie z gestów podobnych do tych znanych z iPada. Nie jest on jednak ograniczony tylko do nich  i nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby tworzyć własne. Domyślnie można wywołać okienko ze skrótami gestem rozsuwania czterech palców od siebie, lub powróci do pulpitu zsuwając je. Można też cofać, schować pasek powiadomień i wiele innych. Niestety prawie wszystkie funkcje dostępne są jedynie w płatnej wersji programu.

GMD GestureControl
GMD GestureControl

Przy tworzeniu własnych gestów nie ma żadnych ograniczeń. Można wykorzystać dowolną liczbę palców w różnych kierunkach, zarówno rozsuwając jak i zsuwając je do siebie. Brakuje bardziej intuicyjnego edytora (obecnie trzeba wpisywać litery symbolizujące kierunk ruchu), ale po chwili zabawy można się bez problemu połapać. Tworzyć można skróty do aplikacji i funkcji telefonu, lub tych wbudowanych w program - genialne.

GMD GestureControl
GMD GestureControl

Gesty rozpoznawane są bezproblemowo, a menu aplikacji zawiera obrazki oraz podpowiedzi dla nowych użytkowników. Dopracowanie interfejsu stoi na najwyższym poziomie.

GMD GestureControl
GMD GestureControl

GMD GestureControl to propozycja dla osób posiadających tablety, lub telefony z dużymi ekranami. W przypadku mniejszych urządzeń będzie ona mniej praktyczna. Szkoda tylko, że wersja darmowa jest bardzo okrojona, a płatna jest droga.

[plus]praktyczna

[plus]olbrzymie możliwości personalizacji

[plus]prosta w obsłudze

[minus]cena

Vaulty Stocks - wersja darmowa lub płatna za 15,91 zł

Galeria ukrywająca zdjęcia (Shady Photo Safe).

Vaulty Stocks
Vaulty Stocks

Jest to propozycja dla osób, którym zależy na prywatności. Program umożliwia ukrycie zdjęć przed innymi programami (również menadżerem plików). Ich oglądanie jest możliwe jedynie przez aplikację po wcześniejszym wpisaniu hasła. Poza tym można z niego korzystać jak ze zwykłej galerii umożliwiającej obracanie grafik, wyświetlanie pokazu slajdów i kilka innych podstawowych funkcji.

Vaulty Stocks
Vaulty Stocks

Ukrywanie zdjęć ogranicza się do ich wybrania z pamięci telefonu i dotknięcia kłódki. Po tym procesie staną się one niewidoczne. Próbowałem znaleźć fotki w danych aplikacji poprzez Root Explorer, ale mi się to nie udało, dlatego stwierdzam, że program dobrze pełnia swoje zadanie. Można nawet chować i odtwarzać w nim filmy. Sprawdziłem krótki materiał w 1080p i jego otworzenie nie sprawiło żadnych problemów.

Vaulty Stocks
Vaulty Stocks

Obsługa programu jest dziecinnie prosta, a jego wygląd utrzymano w stylu Holo, co zaliczam na plus.

Vaulty Stocks
Vaulty Stocks

Vaulty Stocks dobrze robi to, do czego został stworzony, dlatego mogę go z czystym sumieniem polecić.

[plus]robi to co do niego należy

[plus]obsługa wideo

[plus]utrzymany w stylu Holo

NoBloat - wersja darmowa lub płatna za 6,49 zł

Menadżer aplikacji (SD Maid). Wymaga roota.

NoBloat
NoBloat

Prosty program do kasowania programów systemowych. Wersja bezpłatna potrafi tylko to i wyłączać usługi bez ich usuwania. Jednak w pełnej istnieje możliwość tworzenia kopii zapasowych skasowanych aplikacji, co niejednokrotnie może uratować użytkownika przed ponownym wgrywaniem ROM-u. Poza tym jest wyszukiwarka programów, czarna lista i kilka mniej ważnych funkcji.

NoBloat
NoBloat

Interfejs prostszy być nie mógł i po prostu nie da się w nim zgubić. Można kasować pojedyncze pozycje lub kilka na raz. Wyłącza się je po przytrzymaniu palcem.

NoBloat
NoBloat

NoBloat to jeden z najprostszych, a jednocześnie najwygodniejszych programów tego typu. Wolę kasować aplikacje systemowe przeglądarką plików z rootem, ale bez odpowiedniej wiedzy łatwo o uszkodzenie systemu. Dzięki NoBloat w płatnej wersji nie ma tego problemu i można niemal do woli eksperymentować.

[plus]banalny w obsłudze

[plus]kopie zapasowe

[minus]główne zalety programu zawarte są w płatnej wersji

Strona 3Boat Browser za darmo w Google Play

Przeglądarka internetowa (Overskreen).

Boat Browser
Boat Browser

Aplikacja korzysta z silnika Webkit, więc działa podobnie do innych programów na nim opartych (domyślna przeglądarka Androida, Dolphin). To co ją odróżnia od innych to obsługa poleceń głosowych, gestów oraz rozszerzeń. Pierwsza z opcji jest dla mnie mało praktyczna tym bardziej, że zaimplementowano tylko 10 komend. Dodatki nie grzeszą oryginalnością i takie same można spotkać w przypadku Firefoxa czy Dolphina.

Boat Browser
Boat Browser

Warto za to wspomnieć o wygodnej stronie domowej z wieloma miejscami na zakładki oraz bardzo rozbudowanym pasku narzędzi, który pojawia się po prawej stronie ekranu. Oba rozwiązania są praktyczne i pomimo braku innowacyjności, są dobrze przemyślane.

Boat Browser
Boat Browser

Szybkość wczytywania stron i ich przewijania z włączonym flashem stoi na przyzwoitym, ale też przeciętnym poziomie, który nie różni się od konkurencji. Brakuje też płynnego zawijania tekstu do szerokości ekranu, ale to akurat bolączka wszystkich webkitowych przeglądarek.

Boat Browser
Boat Browser

Interfejs umożliwia przejście w tryb pełnoekranowy i jest dobrze przemyślany.

Boat Browser
Boat Browser

Boat Browser to ciekawa alternatywa z kilkoma fajnymi rozwiązaniami. Niestety w porównaniu do Dolphina jest po prostu mniej rozbudowana i w pierwszej kolejności polecam jego wypróbowanie. Mnie działanie Webkita nie satysfakcjonuje, dlatego preferuję przeglądarki oparte na innych silnikach (np. Firefox, Opera, Chrome).

[plus]wygodny interfejs

[plus]ma wszystko czego potrzeba

My Budget Book w Google Play za 6,99 zł

Aplikacja użytkowa (Simple Home Budget).

My Budget Book
My Budget Book

Służy do kontrolowania swoich wydatków i przychodów. W porównaniu do innych tego typu programów ma kilka ciekawych funkcji, a są to: wydarzenia cykliczne, przyporządkowywanie wpływów i odpływów do kategorii, zabezpieczenie aplikacji hasłem, zlecenia stałe oraz szablony, dzięki którym nie trzeba za każdym razem wpisywać tych samych danych i obsługa kont bankowych.

My Budget Book
My Budget Book

Pomimo mnogości funkcji program jest dosyć przejrzysty i łatwy w użyciu, co pozawala na szybkie dodawanie wydarzeń. Bez problemu można sprawdzić historię zleceń dla dowolnej liczby miesięcy wstecz oraz wybrać jaka kalkulacja ma być wyświetlana na głównym ekranie programu (saldo, wpływy, wydatki itd.). Warto wspomnieć o funkcji eksportu danych w postaci pliku CSV lub HTML.

My Budget Book
My Budget Book

Interfejs jest przemyślany i na duży plus zasługuje przetłumaczenie go na język polski.

My Budget Book
My Budget Book

My Budget Book może przydać się każdemu, kto musi kontrolować swoje wydatki i przychody. Jest znacznie bardziej rozbudowany od Simple Home Budget, ale też trzeba za niego zapłacić, dlatego każdy musi sam określić, który program będzie dla niego lepszy.

[plus]przejrzysty interfejs

[plus]po polsku

[plus]sporo funkcji niespotykanych u konkurencji

Solar System Explorer - wersja Lite lub pełna za 6,51 zł

Encyklopedia Układu Słonecznego (Star Chart).

Solar System Explorer
Solar System Explorer

Aplikacja pozwala na oglądanie z bliska planet, Słońca, księżyców, niektórych satelitów oraz dwóch asteroid. Poza samym ich wyglądem zapoznać się można z dość dokładnym opisem ich powierzchni, właściwości, jądra oraz statystyk dotyczących rozmiarów. Na pierwszy rzut oka program wygląda jak żywa tapeta i szkoda, że nie można jej w ten sposób użyć. Między obiektami użytkownik przełącza się przyciskami u dołu ekranu. Przydałaby się też opcja ręcznego przemierzania przestrzeni ot tak, dla zabawy.

Solar System Explorer
Solar System Explorer

Największą wadą programu jest konieczność znajomości języka angielskiego, bez którego całość staje się w dużej mierze bezużyteczna.

Solar System Explorer
Solar System Explorer

Graficznie program prezentuje się nieźle, szczególnie podczas patrzenia z odległych planet w stronę słońca. Obraz można dowolnie obracać, przybliżać i oddalać. Jedyne co mi przeszkadzało, to słaba jakość tekstur przy maksymalnym przybliżeniu, ale to szczegół.

Solar System Explorer
Solar System Explorer

Nie do końca rozumiem sens kupowania Solar System Explorera, ponieważ te same i bogatsze informacje o Układzie Słonecznym można uzyskać w Internecie za darmo. Może nie w tak efektownej formie ale jednak. Dlatego wiem do kogo skierowany jest ten program, pomimo jego dobrego wykonania.

[plus]ładne wykonanie

[plus]sporo informacji

[plus]bogata baza obiektów

[minus]na co to komu?

[minus]niska jakość tekstur przy zbliżeniu

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)