Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [3.03.2012]

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Tomasz Słowik

03.03.2012 13:12, aktual.: 03.03.2012 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.

Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.

Chromasphere - 3,38 zł lub darmowa wersja Lite

Strona 1

Zręcznościówka.

Chromasphere
Chromasphere

Gracz, poruszając telefonem, musi przeprowadzić kulkę przez planszę. Po drodze zbiera kolorowe kryształy, dzięki którym uruchamia przełączniki konieczne do przejścia dalej. Utrudnieniem są ruchome elementy, które mogą wypchnąć gracza poza planszę. W takiej sytuacji trzeba zacząć od nowa. Za kolejne poziomy otrzymuje się medale zależne od szybkości.

Chromasphere
Chromasphere

Steruje się czujnikiem położenia oraz palcem w celu obracania kamery. Niestety druga kwestia jest rozwiązana niefortunnie i po prostu niewygodnie. Poza tym zmiana orientacji ekranu zmienia kierunek przemieszczania się kulki i wymaga dużej zręczności.

Chromasphere
Chromasphere

Grafika jest w pełni trójwymiarowa. Na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo okazale. Niestety po przyjrzeniu się widać bardzo duże piksele. Świetnie jest za to wykonana kulka. Z głośników wydobywa się tylko powolna, relaksująca melodia.

Chromasphere
Chromasphere

Chromasphere to tak naprawdę bardziej rozbudowany labirynt. Nie nadaje się do środków komunikacji, bo wymaga precyzji. Gra się jednak przyjemnie i ma atrakcyjną cenę.

[plus]trójwymiarowa grafika

[plus]bardziej rozbudowana od typowego labiryntu

[plus]wymaga sporej zręczności

[minus]niewygodne obracanie kamery

[minus]widoczne piksele na teksturach

Tongue Tied - 3,38 zł

Platformówka.

Tongue Tied
Tongue Tied

Gracz steruje dwoma sympatycznymi psami o splątanych językach. Zadanie polega na przechodzeniu kolejnych poziomów, zbieraniu żetonów i bonusów oraz uważaniu na przeszkody.

Tongue Tied
Tongue Tied

Gra wyróżnia się sposobem sterowania bohaterami. Kluczowe jest odpowiednie wymachiwanie jednym z psów, robienie pętli, wyrzucanie go w powietrze itd. Wszystkie ruchy oparto na intuicyjnych gestach. Trzeba się do tego przyzwyczaić, ale zabawa daje sporo satysfakcji. Poza tym plansze mają rosnący poziom trudności, co daje czas na naukę.

Tongue Tied
Tongue Tied

Grafika jest typowa dla tego gatunku. Wszystko jest ręcznie rysowane i prezentuje się ciekawie. W oprawie nie ma jednak niczego wyjątkowego. Udźwiękowienie wraz z muzyką są miłe, lekkie i przyjemne.

Tongue Tied
Tongue Tied

Tongue Tied wyróżnia się na tle konkurencji i jeśli ktoś lubi zabawę tego typu, to będzie bardzo zadowolony. Plansz jest dużo i starczą na naprawdę długo.

[plus]fajny pomysł

[plus]sztuczki psami dają sporo satysfakcji

[plus]dużo poziomów

[minus]przeciętna grafika

Tongue Tied - Gameplay Trailer

Efektowna zręcznościówka.

Traffic Panic 3D
Traffic Panic 3D

Zadaniem gracza jest sterowanie światłami na skrzyżowaniu, tak aby jak najdłużej nie wywołać wypadku i jak najszybciej przepuszczać samochody. Gdy dojdzie w końcu do karambolu (co jest pewne), to musi być on jak najbardziej efektowny. Za oba elementy dostaje się pieniądze, które można wydawać na nowe pojazdy (cysterny, karetki, wozy strażackie itd.) oraz budynki (fabryka fajerwerków, stacja benzynowa itp.).

Traffic Panic 3D
Traffic Panic 3D

Gra się bardzo przyjemnie, a sterowanie polega na stukaniu w ekran, co powoduje zmianę światła. Niestety po jakimś czasie gra robi się monotonna, ale mimo to jest w niej coś wciągającego.

Traffic Panic 3D
Traffic Panic 3D

Grafika jest trójwymiarowa, ale niezbyt efektowna. Modele wyglądają jakby były kartonowe i mają niewiele szczegółów. Rażą identyczne pojazdy tego samego typu. Zdarzają się też problemy z przenikaniem przez siebie tekstur. Wybuchy są przyjemne dla oka, ale nie  ma w nich niczego nadzwyczajnego. Dźwięków jest niewiele i tylko tyle można o nich napisać.

Traffic Panic 3D
Traffic Panic 3D

Traffic Panic 3D pomimo swoich wad i ogólnej prostoty ma to coś, co wywołuje syndrom jeszcze jednego razu. Dobrze sprawdza się podczas krótkich sesji. Do dalszej zabawy zachęca też dokupowanie nowych pojazdów i budynków. Mnie tytuł się bardzo spodobał.

[plus]prostota

[plus]idealna na krótkie sesje

[plus]sporo elementów do dokupienia

[plus]syndrom jeszcze jednego razu

[minus]przeciętna grafika

[minus]z czasem trochę monotonna

Traffic Panic 3D is now FREE on iPhone and iPad to celebrate Android launch!

Strona 2Naught - darmowa

Gra logiczno-zręcznościowa.

Naught
Naught

Zadaniem gracza jest przeprowadzenie kota przez każdy z 30 poziomów. Aby odblokować kolejną planszę, należy zebrać po drodze wszystkie 3 diamenty. Ten przymus znika, gdy zakupi się pełną wersję gry.  Gracz steruje bohaterem poprzez obracanie planszą, dzięki czemu kot zaczyna się poruszać. Trzeba uważać na kolce oraz rozmaite stwory po drodze. Często też trzeba być spostrzegawczym, aby dostrzec drogę do diamentów.

Naught
Naught

Sterować można za pomocą przycisków, ślizgania palcem po ekranie albo czujnikiem ruchu. Dla mnie najwygodniejsza była druga opcja.

Naught
Naught

Grafika jest piękna w swojej prostocie. Cała gra utrzymana jest w czerni oraz bieli. Przedstawiony świat jest tajemniczy i trochę przerażający. W tle widać rozmaite potwory, a wszystkie elementy wraz z dźwiękami i muzyką tworzą niesamowity, enigmatyczny klimat. Na minus jedynie zaliczam sposób wchodzenia do menu, które przy sterowaniu palcem wielokrotnie włączałem przez przypadek.

Naught
Naught

Naught nie jest jakiś odkrywcza, ale wyróżnia się świetnie wykreowanym światem. Jest to tytuł trudny, a czasem nawet frustrujący. Sytuację trochę ratuje możliwość ustawienia checkpointu w dowolnym miejscu, ale wymaga on specjalnych punktów zbieranych na planszach.

[plus]świetny klimat

[plus]proste sterowanie

[minus]czasem zbyt trudna

SPB Quads - 3,05 zł

Gra logiczna.

SPB Quads
SPB Quads

Zadanie polega na szukaniu klocków tego samego koloru, układających się w rogi prostokąta. Nie ma znaczenia ich odległość od siebie. Po ich zaznaczeniu pole figury znika, a im większe było, tym więcej punktów otrzymuje gracz. Dla urozmaicenia na planszy pojawiają się różne bonusy, które żeby zostały aktywowane, muszą znaleźć się w obrębie znikającego prostokąta.

SPB Quads
SPB Quads

Do wyboru są dwa tryby. Czasowy to zwykła zabawa na czas, który można zyskać dzięki tworzeniu jak największych figur. Drugi to po prostu gra w nieskończoność, bo w tym tytule trudno się zablokować. Gra dysponuje internetową tablicą wyników, jeśli ktoś lubi konkurować z innymi.

SPB Quads
SPB Quads

Grafika jest miła dla oka i kolorowa. W grze nie ma niczego efektownego, ale też nie ma takiej potrzeby. W tle przygrywa kilka przyjemnych melodyjek w oldschoolowym stylu.

SPB Quads
SPB Quads

SPB Quads to przyjemna gra dla fanów gier logicznych. Jest dosyć prosta, co nie wszystkim będzie odpowiadać, ale też dzięki temu pomaga się zrelaksować.

[plus]fajna muzyka

[plus]ciekawa propozycja dla fanów gier logicznych

[plus]internetowa tablica wyników

[minus]nie da się wyłączyć podpowiedzi

LCD Density Modder - darmowa lub wersja Pro za 9,31 zł

Zmienia zagęszczenie wyświetlanych pikseli. Wymaga roota.

LCD Density Modder
LCD Density Modder

Program umożliwia pomniejszanie lub powiększanie niemal każdego elementu obrazu. Przypomina to zmianę rozdzielczości  monitora. Niestety nie wszystkie aplikacje są zgodne z tym zabiegiem (głównie gry), a Market potrafi wyświetlać informację o niezgodności urządzenia, ale jest na to fix. Nietknięte zostaną również grafiki o stałych rozmiarach (np. ramka ze zdjęciem). Głównym zastosowaniem programu jest zwiększenie obszaru roboczego ekranu lub poprawienie jego czytelności (dobre dla osób niedowidzących).

LCD Density Modder
LCD Density Modder

Najlepszy efekt można uzyskać w przypadku ekranów o wysokiej rozdzielczości, które są w stanie wyświetlić nawet małe litery, nie strzępiąc ich. Note z pomniejszonymi elementami wygląda świetnie i zyskuje spory obszar roboczy. Niestety Galaxy S dosyć szybko uwidacznia pojedyncze piksele, przez co czcionka może stać się nieczytelna, a elementy ekranu zbyt małe.

LCD Density Modder
LCD Density Modder

Interfejs ograniczony jest do minimum. Poza suwakiem zagęszczenia pikseli można zapisać ustawienia i dokonać restartu oraz użyć predefiniowanych wartości. Wersja Pro umożliwia robienie backupów, usuwa reklamy i dodaje kilka mniej znaczących opcji.

LCD Density Modder
LCD Density Modder

LCD Density Modder to świetna aplikacja. Pomimo sporadycznych problemów z niektórymi programami sprawdza się i znacznie uprzyjemnia korzystanie z telefonu.

[plus]daje świetny efekt

[plus]poprawia możliwości telefonu

[minus]wywołuje problemy z niektórymi programami

Strona 3Transparent Screen - darmowa lub wersja Pro za 6,21 zł

Aplikacja użytkowa.

Transparent Screen
Transparent Screen

Program stale wyświetla podgląd obrazu z aparatu. Efekt ten jest niezależny od używanej aplikacji. Funkcja może być przydatna podczas pisania SMS-a w ruchu lub robienia jakiejkolwiek innej czynności w trakcie chodzenia.

Transparent Screen
Transparent Screen

Program pozwala na zmianę przeźroczystości podglądu, ustawienie rozdzielczości oraz włączenie funkcji robienia zdjęcia w locie. Niestety ta ostatnia nie na wszystkich telefonach działa. Problemem  jest też brak płynności obrazu przy najwyższej rozdzielczości (720 x 480 pikseli) nawet na Note. Rozwiązaniem jest obniżenie tego parametru, co nie wpływa znacząco na jakość. Oczywiście korzystanie z programu zwiększa zużycie energii.

Transparent Screen
Transparent Screen

Wersja Pro ma dodatkowo widżet i pozbawiona jest reklam w ustawieniach.

Transparent Screen
Transparent Screen

Transparent Screen może być przydatny, ale najbardziej sprawdza się jako fajny bajer. Granie w czasie jego działania przypomina trochę rozszerzoną rzeczywistość i wygląda naprawdę ciekawie.

[plus]oryginalny pomysł

[plus]ciekawy efekt

[plus]może zostać praktycznie wykorzystana

[minus]szybko rozładowuje baterię

Nova Launcher - darmowa lub wersja Prime za 12,41 zł

Alternatywny Launcher dla ICS-a.

Nova Launcher
Nova Launcher

Program charakteryzuje się pięknym wyglądem i zastosowaniem rozwiązań z launchera wbudowanego w Androida 4.0. Nova różni się od niego znacznie większą liczbą opcji personalizacji. Poza tym oba programy wyglądają identycznie.

Nova Launcher
Nova Launcher

Launcher ma charakterystyczne menu widżetów, utrzymany jest w stylu Holo i wszystkie operacje wykonuje się tak samo jak w domyślnej aplikacji. Dodatkowo zawiera większość opcji z programów takich jak ADW Launcher czy GoLauncher. Jest ich mniej, ale najpotrzebniejsze zostały zaimplementowane.

Nova Launcher
Nova Launcher

Korzystam z niego od kilku tygodni na Galaxy S z Androidem 4.0 (jest on wymagany) i nie spotkałem się z większymi problemami. Działa szybko i sprawnie, a jego restarty zdarzały mi się tylko ze względu na zapchanie RAM-u.

Nova Launcher
Nova Launcher

Nova Launcher to naprawdę ciekawa alternatywa dla domyślnej aplikacji ICS-a, w której brakowało mi wielu ustawień dostępnych w GoLauncherze czy ADW Launcherze. Jest stabilny, wygodny, równie ładny co oryginał i bardziej od niego rozbudowany. Wersja Prime odblokowuje ukrywanie aplikacji, gesty oraz dodatkowe animacje.

[plus]wykonanie

[plus]wygląd

[plus]większe możliwości od oryginału

Market Unlocker - darmowa lub wersja Pro za 3,30 zł

Program odblokowuje niedostępne w danym regionie aplikacje w Markecie (płatne oraz darmowe). Wymaga roota. Sprawdzałem go na przykładzie Death Rally dostępnego jedynie w Kanadzie i faktycznie gra pokazała się na liście wyników wraz z opcją instalacji. Trzeba jedynie zresetować Market, jeśli był wcześniej włączony. Jest też opcja przywrócenia ustawień domyślnych.

Market Unlocker
Market Unlocker

Program pozwala na zmianę lokalizacji Marketu z listy dostępnych państw, poza tym umożliwia łączenie ze sklepem przez PROXY. W wersji Pro parametry pośredniego serwera zostają ustawione automatycznie. W darmowej trzeba zrobić to ręcznie.

Market Unlocker
Market Unlocker

Korzystanie z programu jest proste, a jego interfejs przypomina wygląd sklepu Google.

Market Unlocker
Market Unlocker

Market Unlocker to świetne i bardzo przydatne narzędzie. Ciekawi mnie tylko, czy zostanie usunięte z AM, bo w końcu po coś blokada regionalna istnieje. Z drugiej strony przeciwdziała piractwu, ponieważ umożliwia kupienie niedostępnej aplikacji, zamiast szukania jej w nieoficjalnych źródłach.

[plus]bezproblemowe działanie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także