Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [5.05.2012]
05.05.2012 12:06, aktual.: 05.05.2012 14:06
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zapraszam wszystkich na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.
Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.
Gravity Project - darmowa
Strona 1
Zręcznościówka.
Gra z rodzaju runnerów. Zadaniem gracza jest dobiegnięcie do końca planszy, unikanie przy tym przeszkód i zbieranie po drodze dodatkowego czasu. Tytuł ten wyróżnia się możliwością obracania planszy w zależności od potrzeb. Dzięki temu rozgrywka staje się bardziej dynamiczna i urozmaicona.
Gra oferuje 35 plansz o rosnącym poziomie trudności. Co ciekawe, w tym przypadku nie liczy się przebyta odległość, tylko zdążenie w wyznaczonym czasie. Im więcej zaoszczędzi go gracz oraz zbierze rozsianych po drodze znajdziek, tym lepszy uzyska wynik. Sterowanie oparto na gestach, co niestety powoduje pewne problemy. Gra często źle interpretuje polecenia, szczególnie gdy trzeba wydawać ich dużo. Jest to frustrujące zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zaczynać od nowa długi poziom.
Grafika jest przyzwoita. Otoczenie i postać gracza są dobrze wykonane. Wyższej jakości mogłyby być tylko tła widoczne czasem przez oszklone tunele.
Gravity Project to ciekawy przedstawiciel swojego gatunku, który wciąga równie skutecznie, co inne tego typu gry. Szkoda tylko, że sterowanie potrafi skutecznie zepsuć przyjemność płynącą z zabawy.
[plus]obracanie planszy
[plus]dynamiczna rozgrywka
[plus]sporo plansz
[plus]grafika
[minus]problemy ze sterowaniem
Zręcznościówka.
Gracz wciela się w rycerza pojedynkującego się na arenie za pomocą lanc. Do wyboru są dwa tryby gry. Pierwszy to kampania, w której należy wygrywać kolejne turnieje. Aby wziąć w nich udział, potrzebne są kryształy. Otrzymuje się je każdego dnia lub kupuje za prawdziwe pieniądze, co wielu osobom może przeszkadzać. Zwycięstwa zapewniają złoto, które można wydać na ulepszenia postaci oraz wspomagacze. Drugim trybem jest survival - rozgrywa się w nim kolejne walki bez regeneracji zdrowia, a zadaniem gracza jest wytrzymanie jak najdłużej. Tytuł współpracuje z platformą Open Feint.
Walka polega na odpowiednim ustawieniu tarczy i lancy, tak aby odbić uderzenie przeciwnika i zadać mu cios, omijając blok, najlepiej w nieopancerzoną część ciała. Sterowanie jest wygodne i intuicyjne, a sama zabawa wymaga podzielności uwagi.
Graficznie tytuł prezentuje się przeciętnie. Nie ma w nim nic przykuwającego uwagi, tak samo jak w udźwiękowieniu.
Shake Spears to fajna gra, jednak przeszkadza w niej ograniczona liczba kryształów. Polecam ją głównie na krótkie sesje.
[plus]proste zasady
[plus]wciąga
[minus]powolne zdobywanie kryształów
Gra logiczna.
Zadaniem gracza jest zapełnienie podświetlonego pola kolorowymi klockami przypominającymi te z Tetrisa. Pierwsze plansze są banalne, ale z czasem robi się coraz trudniej. Poziomy podzielono na dwa poziomy trudności. Dla początkujących jest 980 plansz, a dla zaawansowanych 500. Różnią się one od siebie wielkością klocków i ich liczbą. Dużą część plansz przechodzi się niemal od razu, ale zdarzają się też bardziej skomplikowane przypadki, które wymagają użycia wyobraźni przestrzennej.
Sterowanie polega na przesuwaniu klocków palcem i nie sprawia żadnych problemów. Nie ma też ograniczenia czasowego, które mogłoby trochę urozmaicić zabawę. Gra niestety w dużych ilościach staje się trochę monotonna, dlatego najlepiej sprawdza się w czasie krótkich sesji.
O grafice niewiele da się napisać. Jest czytelna i nic ponadto.
Block Puzzle 2 to sympatyczna gra, która potrafi urozmaicić czas na nudnych lekcjach lub podczas podróży komunikacją miejską, jednak nie należy z nią przesadzać.
[plus]proste zasady
[plus]późniejsze poziomy wymagają myślenia
[plus]dużo plansz
[minus]w dużych ilościach staje się nudna
Zręcznościówka.
Jest to kolejny klon Elastomanii, popularnej za czasów telefonów bezsystemowych. Zadaniem gracza jest przejechanie w jak najkrótszym czasie każdej z 18 plansz. Po drodze należy uważać na różne górki oraz doliny, tak aby nie uderzyć kierowcą o podłoże.
Poziom trudności rośnie wraz z postępami, a plansze poza kolorem i nierównościami nie różnią się od siebie niczym więcej. Steruje się czterema przyciskami - gazem, hamulcem oraz balansem postaci. Brakuje opcji cofania, która w oryginale potrafiła wyratować z trudnej sytuacji. Ogólnie sterowanie klawiaturą alfanumeryczną w wersji na bezsystemowce uważam za wygodniejsze. Za uzyskany czas na danej planszy przyznawane są gwiazdki motywujące do śrubowania swoich wyników.
Grafika jest monotonna i odstaje od dzisiejszych standardów, ale nie ona jest najważniejsza.
Gravity Defied na Androida jest równie udany, co wersja w Javie. Niestety na smartfony ma znacznie większą konkurencję, z którą przegrywa pod wieloma względami. Gra jest godna polecenia na krótkie sesje, głównie fanom oryginału.
[plus]miło powspominać
[plus]wymagająca
[minus]grafika
[minus]brak opcji cofania
[minus]mało poziomów
Zręcznościówka.
Gra polega na zaparkowaniu samochodu w odpowiednim miejscu. Wykonując zadanie, można dotknąć elementów planszy maksymalnie 3 razy. Graczowi przyjdzie się zmierzyć ze zwykłymi osobówkami, samochodami dostawczymi lub autobusami.
Poziomy są najczęściej osadzone w miejskiej scenerii, ale pierwsze plansze rozgrywają się w symulatorze bez otoczenia, a ostatnie w terenie, gdzie gracz jeździ po deskach między skalnymi wyspami. Sterowanie jest znacznie wygodniejsze niż w innych tego typu grach. Zamiast wirtualnej kierownicy na ekranie wyświetlony jest pasek skręcania oraz gaz i hamulec. Niestety przy dużej rozdzielczości ikonki są małe i trudno w nie trafić.
Graficznie tytuł prezentuje się znakomicie. Wszystko jest trójwymiarowe i wygląda po prostu dobrze.
Parking Challenge 3D to jedna z najlepszych gier tego typu. Ma dosyć wygodne sterowanie i ładną oprawę graficzną. Brakuje jej jednak internetowej tablicy wyników, która motywowałaby osiągania coraz lepszych czasów.
[plus]grafika
[plus]wygodne sterowanie
[plus]sporo plansz i różne pojazdy
[minus]małe ikonki przy dużej rozdzielczości
Wyszukiwarka satelit.
Program wyświetla aktualnie znajdujące się na orbicie satelity przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości. Urządzenia można wybrać na podstawie zastosowania (GPS, naukowe, eksperymentalne, TV itd.) oraz po kodzie. Duże wrażenie robi pokazanie wszystkich obiektów na raz. Ciekawą kategorią są "Potencjalnie widzialne", w której wyświetla się kurs satelity oraz czas przebycia trasy z punktu A do B. Dotknięcie wybranego urządzenia pokazuje w przeglądarce podstawowe informacje o nim.
Działanie programu jest bezproblemowe. Swoją pozycję można ustawić ręcznie, na podstawie sieci lub GPS-u. Jedynym problemem jest powolność programu po włączeniu mapy gwiazd. W takiej sytuacji liczba FPS spada do około 10 - 15.
Wygląd programu jest efektowny, a jego możliwości robią wrażenie. Przeszkadzać mogą tylko bardzo małe ikonki w menu.
Satellite AR to dla większości osób ciekawostka, jednak niektórym może się przydać. Poza tym jest dopracowany i wygodny w użyciu.
[plus]działa bez zarzutu
[plus]prezentuje się efektownie
[plus]bogata baza danych
[minus]spadki FPS przy włączonej mapie gwiazd
[minus]małe przyciski w menu
Aplikacja użytkowa.
Służy do zaznaczenia aktualnej pozycji na radarze, tak aby później można ją było bez problemu odnaleźć. Jest to przydatne na grzybobraniu lub parkingu. Poza lokalizowaniem program pokazuje też odległość do celu oraz czas od jego zaznaczenia.
Do wyboru jest widok mapy lub radaru. Do działania aplikacji wystarczy pozycjonowanie na podstawie stacji nadawczej, ale GPS daje dokładniejszy rezultat. Niestety program do namierzania użytkownika wymaga połączenia z siecią lub sygnałem satelitarnym. Szkoda, że nie wystarczy sam kompas, którym można by do ustalić kierunek. Tym bardziej że na łonie natury nie wszędzie złapie się jakiś sygnał. Ciekawą funkcją jest też zapamiętanie kilku lokalizacji, które można zmieniać.
Interfejs programu jest bardzo wygodny, a do jego użycia wystarczy jeden przycisk. Po minimalizacji aplikacja szybko ponownie określa położenie użytkownika i nakierowuje na cel.
Car Locator to praktyczny program, przydatny nie tylko osobom zmotoryzowanym. Szkoda, że pełna wersja jest tak droga, a wersja trial pozwala tylko na 10 użyć. Ma kilka wad, ale ogólnie jego działanie oceniam na plus.
[plus]szybkie działanie
[plus]przemyślany interfejs
[plus]kilka ciekawych funkcji
[minus]nie wykorzystuje kompasu
Aplikacja użytkowa.
Robi z diody aparatu lampkę nocną, którą można uruchomić poprzez poruszenie telefonu lub dźwiękiem. Obie funkcje działają bez problemu. W ustawieniach można zmienić długość przerwy między kolejnymi poleceniami oraz czas automatycznego wyłączenia lampki.
Aplikacja jest praktyczna i działa bez zarzutu. Szkoda tylko, że nie ma funkcji wykorzystania ekranu jako źródła światła. Należy też pamiętać o zwiększonym zużyciu baterii, szczególnie przy włączonej reakcji na poruszenie urządzenia. Praktyczny byłby też widżet aktywacji usługi.
Interfejs ogranicza się do regulacji czułości czujników i przycisku włączenia.
Auto Lampka Nocna to program genialny w swojej prostocie. Włączanie światła dźwiękiem w Polsce jest niepopularne, dlatego aplikacja może się przydać podczas nocnych wędrówek po sypialni. Poza tym światło z diody nie jest na tyle silne, żeby obudziło drugą osobę.
[plus]genialna w swej prostocie
[plus]działa bez zarzutu
[minus]czuwanie obciąża baterię
Informator sportowy.
Służy do wyświetlania relacji na żywo z różnych spotkań sportowych, najczęściej meczy piłki nożnej (polskiej i zagranicznej). Poza tym nie oferuje żadnych innych funkcji. Po uruchomieniu pokazuje trwające, przyszłe oraz zakończone wydarzenia, a na dole wyświetlony jest pasek z najważniejszymi newsami. Naciśnięcie na niego otwiera daną informację w przeglądarce.
Interfejs ograniczony jest do minimum, a dodatkowymi opcjami są jedynie informacje o autorach aplikacji oraz możliwość podzielenia się wybranym wydarzeniem na Facebooku.
Relacje Z Czuba to przeciętny program przeznaczony gównie dla fanów piłki nożnej. Niestety ograniczenie jego tematyki oraz ubogie funkcje stawiają go na przegranej pozycji w porównaniu z innymi aplikacjami sportowymi.
[plus]prosta w obsłudze
[plus]ciekawie wyglądający pasek informacyjny
[minus]głównie o piłce nożnej
[minus]ograniczone możliwości