Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [8.09.2012]

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Tomasz Słowik

08.09.2012 12:35, aktual.: 08.09.2012 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam wszystkich na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.

Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl.

Juggernaut: Revenge of Sovering za darmo w Google Play (freemium)

Strona 1

Juggernaut Revenge of Sovering
Juggernaut Revenge of Sovering

Na baśniowej wyspie wybuchła wojna, w której ludzka armia została zmieciona przez potężnego demona. Ostatnią nadzieją na przywrócenie pokoju jest oczywiście gracz, który na początku wybiera jedną z sześciu postaci.

Juggernaut Revenge of Sovering
Juggernaut Revenge of Sovering

Rozgrywka polega na odbijaniu kolejnych obszarów mapy. Do tego celu trzeba rozgrywać po kilka potyczek, a następnie pokonać bossa danego obszaru. Oswobodzonych ziem należy pilnować, ponieważ można zbierać z nich złoto na lepszy ekwipunek.

Juggernaut Revenge of Sovering
Juggernaut Revenge of Sovering

Walki podzielono na tury, ale i tak są bardzo dynamiczne. Poza określaniem kierunku ataku, należy rzucać zaklęcia, zbierać pojawiające się na planszy elementy, aktywować umiejętności specjalne, przechodzić minigry blokujące zaklęcia wroga itd. Słowem - jest co robić. Niestety, jak to w grach freemium, poziom trudności wzrasta dosyć szybko, dlatego albo trzeba przygotować się na dokupowanie kryształów (zastępują złoto), albo powoli zbierać monety, które służą do ulepszania ekwipunku i dokupowania przedmiotów. Należy jednak wspomnieć, że wszystko w grze można przy odrobinie szczęścia zdobyć samemu.

Juggernaut Revenge of Sovering
Juggernaut Revenge of Sovering

Grafika robi dobre wrażenie. Postacie są szczegółowe, przerywniki filmowe wykonano rewelacyjnie, a zaklęcia i ataki specjalne wyglądają efektownie. Całość uzupełnia klimatyczna muzyka i udźwiękowienie.

Juggernaut Revenge of Sovering
Juggernaut Revenge of Sovering

Juggernaut: Revenge of Sovering wciągnął mnie na długo, co zdarza się rzadko. Jeśli ktoś lubi klimaty fantasy, to zdecydowanie zachęcam do wypróbowania tego tytułu.

[plus]oprawa audiowizualna

[plus]dynamiczne walki

[plus]sporo minigierek

[minus]powtarzalność

[minus]mikrotransakce

Ducati Challenge w Google Play z 7,79 zł

Gra wyścigowa (Real Racing 2).

Ducati Challenge
Ducati Challenge

Tytuł pozwala zasiąść za sterami dziewięciu motocykli ze stajni Ducati i ścigać się nimi na różnorodnych torach (wioska, pustynia, tor itd.). Do wyboru jest tryb mistrzostw (10 kilkuetapowych turniejów) oraz szybki wyścig. Za wygrane otrzymuje się walutę, która służy do ulepszania motocykli.

Ducati Challenge
Ducati Challenge

Steruje się czujnikiem położenia oraz ekranem. Palcem dodaje się gazu lub hamuje, a manewruje wymachując telefonem. Sprawdza się to lepiej niż w przypadku samochodówek i gwarantuje lepsze wczucie się w zachowanie maszyny. Problemem był jedynie brak reakcji na delikatne odchylenia urządzenia, co w wąskich alejkach potrafiło być problematyczne.

Ducati Challenge
Ducati Challenge

Grafika jest ładna, ale ma swoje mankamenty. Świetnie oddano poczucie prędkości i dobrze wykonano modele pojazdów. Gorzej prezentuje się za to otoczenie spoza toru oraz tło. Warto jednak wspomnieć, że poszczególne motocykle brzmią i prowadzą się inaczej.

Ducati Challenge
Ducati Challenge

Ducati Challenge nie ma zbyt dużej konkurencji na Androidzie, ale nie wpływa to na fakt, że jest to po prostu dobra gra. Niezły model jazdy, licencjonowane maszyny oraz ładna grafika pozytywnie wpływają na frajdę czerpaną z zabawy.

[plus]licencjonowane maszyny

[plus]różnorodne tory

[plus]ładna grafika

[plus]niezły model jazdy

[minus]niektóre elementy otoczenia wyglądają słabo

[minus] mało precyzyjne sterowanie

Total War Battles w Google Play za 19 zł

Strategia (Battles and Castles).

Total War Battles
Total War Battles

Tytuł ten już dosyć dawno temu pojawił się na iOS, co wytknął w swoim wpisie Zbyszek. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z lepszych strategii na smartfony, która łączy cechy gier turowych, tower defense'ów oraz RTS-ów.

Total War Battles
Total War Battles

Rozegrać można kampanię będącą jednocześnie samouczkiem oraz potyczkę z komputerem lub innym graczem przez Internet. Plansza podzielona jest na sześciokątne pola, a zadaniem grającego jest zniszczenie bazy wroga i obrona własnej. W międzyczasie należy produkować jednostki, rozbudowywać osadę i dbać o zasoby. Oddziały oparto na starym schemacie papier - kamień - nożyce, w którym każda jednostka ma słabe i mocne strony. Zarządzanie nimi ogranicza się do wskazywania kierunku marszu, jednak należy pamiętać, że iść można jedynie do przodu.

Total War Battles
Total War Battles

Zabawa jest ciekawa, ale brakuje jej trochę dynamiki. Na pewno nie jest to Medieval czy Shogun znany z komputerów, ale dzięki temu gra ma szansę trafić do szerszego grona odbiorców. Niestety, niedosyt pozostawią dość ubogie elementy taktyczne, które zawsze były kluczowe dla tej serii gier.

Total War Battles
Total War Battles

Grafika nie wyróżnia się niczym specjalnym. Jest czytelna ale odstaje od dzisiejszych standardów dyktowanych przez największe hity.

Total War Battles
Total War Battles

Total War Battles zrobił na mnie dobre wrażenie, ale nie przykuł do ekranu, tak jak robią to jego stacjonarne odpowiedniki. Moje wątpliwości wzbudza też cena gry, która jest po prostu zbyt wysoka do oferowanej zawartości.

[plus]połączenie kilku gatunków

[plus]przystępna

[plus]czytelna grafika

[minus]cena

[minus]mało dynamiczna

[minus]zmarginalizowanie elementów taktycznych

Total War™ Battles: SHOGUN - Launch Trailer

Strona 2Granny Smith w Google Play za 4,30 zł

Zręcznościówka (Furry Freak).

Granny Smith
Granny Smith

Gracz wciela się w rolę pędzącej na rolkach babci, która goni kradnącego jabłka złodzieja. Kobiecina jest jednak istotą zwinną i bez problemu radzi sobie ze zbirem niszcząc po drodze domy, zagrody i inne elementy otoczenia.

Granny Smith
Granny Smith

Zabawa polega na przejechaniu planszy zbierając po drodze owoce oraz monety, jednak w przypadku tych pierwszych trzeba być szybszym od złodzieja. Sterowanie ograniczono do dwóch przycisków - łapania się laską różnych przedmiotów oraz podskoku połączonego z obrotem. Najbardziej mi brakowało obracania się w drugą stronę, ale po jakimś czasie można przywyknąć.

Granny Smith
Granny Smith

Grafika robi świetne wrażenie. Całość utrzymana jest w oldschoolowym stylu, który wzbogacono o zniszczalne elementy otoczenia. Do tego babcia wydaje z siebie zabawne odgłosy, a w tle przygrywa miła dla ucha muzyczka.

Granny Smith
Granny Smith

Granny Smith to gra miła, lekka i przyjemna. Idealnie nadaje się na chwilę relaksu. Niestety, jest dość krótka i prosta.

[plus]klimat

[plus]grafika

[plus]dobra na chwilę

[minus]krótka

Delicious Market Beta za darmo w Google Play

Wyszukiwarka aplikacji.

Delicious Market
Delicious Market

Program stworzony przez polskiego programistę, któremu brakowało większej liczby kategorii w Google Play. Dzięki jego programowi odszukać można mniej popularne pozycje, które są świetnie oceniane, ale znacznie mnie popularne od tytułów widocznych w sklepie Google.

Delicious Market
Delicious Market

Aplikacja umożliwia filtrowanie propozycji ze względu na przedział otrzymywanych ocen i ich liczbę, liczby pobrań, językom opisu oraz cenie. Do tego wybrać można kategorię (aplikacja lub gra) oraz podkategorię (zręcznościowe, sportowe, wyścigowe itd.). Brakuje jedynie wyszukiwania po dacie dodania programu. Wyniki wyświetlają się niemal natychmiast.

Delicious Market
Delicious Market

Interfejs wygląda surowo i wraz z rozwojem projektu pewnie się zmieni. Aktualnie można wybrać jedną z gotowych kategorii wyszukiwania lub samodzielnie dobrać parametry. Jedyne co przeszkadza, to konieczność otwierania pełnej wielkości screenów z programów przez przeglądarkę.

Delicious Market
Delicious Market

Delicious Market oferuje funkcje, które powinny być dostępne w Google Play od zawsze. Ułomny system promocji ciekawych propozycji powoduje ich problemu z popularnością. Ten program trochę temu zapobiega i z całym sercem mogę go polecić łowcom perełek.

[plus]praktyczne funkcje

[plus]gratka dla łowców perełek

[plus]szybkość działania

[minus]obrazki otwierane w przeglądarce

Photo studio - wersja darmowa lub Pro za 6,58 zł

Edytor zdjęć (Afterfocus).

Photo Studio
Photo Studio

Program umożliwia modyfikowanie fotografii poprzez ich wycinanie, zmniejszanie rozmiaru, usuwanie czerwonych oczu, dodawanie ramek, efektów i filtrów, zmienianie saturacji kolorów, kontrastu czy jasności. Najciekawszą opcją jest przeróbka zdjęcia na czarno białe, a następnie "kolorowanie" jego fragmentów palcem.

Photo Studio
Photo Studio

Przerobione grafiki można zapisać w postaci plików JPG lub PNG. Najbardziej jednak doskwiera brak opcji przesuwania nakładanych efektów, która automatycznie ustawiane są na środku.

Photo Studio
Photo Studio

Aplikacja wygląda jak setki jej podobnych, a używanie jej jest banalnie proste. Efekty pracy są zadowalające, ale po zapisaniu zdjęcia zmniejszona zostaje jego rozdzielczość, co jest sporą wadą.

Photo Studio
Photo Studio

Photo Studio to nieźle wykonany program, jednak nie dorównuje on komputerowym edytorom zdjęć. Poza tym nie ma w nim niczego, czego znaleźć nie można u konkurencji, a niektóre aplikacje oferują więcej. Dlatego nie do końca rozumiem tak dużą jego popularność.

[plus]prosty interfejs

[plus]sporo funkcji

[plus]łatwy w obsłudze

[minus]obniża rozdzielczość zdjęć

[minus]nie ma w nim niczego wyjątkowego

Strona 3mobileMPK za darmo w Google Play, abonament wersji Pro do wykupienia w programie

Rozkład komunikacji miejskiej (jakdojade.pl).

mobileMPK
mobileMPK

Jest to offline'owy odpowiednik jakdojade.pl. Dzięki niemu sprawdzić można rozkład wybranej linii, lub przystanku, wyszukiwać połączenia i zapoznać się z mapą wraz z zaznaczonymi przystankami. Po uruchomieniu programu należy wybrać interesujące użytkownika miasta (jest ich 40) i ściągnąć rozkłady. Dane dotyczą jedynie komunikacji miejskiej, więc nie ma informacji o np. kolejach regionalnych.

mobileMPK
mobileMPK

Wyszukiwanie polega na wybraniu z listy przystanków (lub wpisani ich nazw). W kryteriach można określić liczbę dopuszczalnych przesiadek (do dwóch w wersji pro). Wyniki wyświetlane są w formie listy segregowanej na podstawie czasu rozpoczęcia podróży.

mobileMPK
mobileMPK

Lokalizację można też wybrać z mapy. Po nacelowaniu w przystanek zostanie on automatycznie wybrany jako miejsce docelowe lub początkowe. Obsługiwane jest tez pozycjonowanie GPS. Niestety brakuje obsługi multitoucha. Warto wspomnieć, że linie oraz używane miejsca pojawiają się na początku listy i można dodawać je do ulubionych.

mobileMPK
mobileMPK

Interfejs jest nijaki i znacznie lepiej prezentowałby się w stylu Holo.

mobileMPK
mobileMPK

MobileMPK to dobra konkurencja dla jakdojade. Braki w funkcjonalności nadrabia działaniem offline, co jest kluczowe dla osób bez stałego połączenia z Internetem.

[plus]działanie offline

[plus]bogata baza danych

[plus]dużo miast do wyboru

[minus]nieciekawy interfejs

[minus]płatne widżety

Wave Control - wersja darmowa lub Pro za 10,99 zł

Aplikacja użytkowa (Smart Screen Off).

Wave Control
Wave Control

W darmowej wersji służy do sterowania odtwarzaczem za pomocą ruchów ręki. Zasłaniając czujnik zbliżeniowy stopuje się lub wznawia odtwarzanie. Pojedynczy gest włącza kolejny utwór, a podwójny - poprzedni. Wersja Pro rozszerza możliwości o opcję uruchamiania dowolnej aplikacji oraz wygaszania i włączania wyświetlacza. Umożliwia też przypisywanie gestów do konkretnych czynności.

Wave Control
Wave Control

Rozwiązanie nieźle sprawdza się w praktyce. Tylko czasami program źle rozróżnia złożone ruchy (podwójne, potrójne). Niestety aplikacja reaguje nie tylko na rękę, dlatego wsadzenie telefonu do kieszeni skutkuje wznowieniem lub przerwaniem odtwarzania.

Wave Control
Wave Control

Interfejs, czyli tak naprawdę ustawienia są w stylu Holo, który ku mojej uciesze pojawia się w coraz większej liczbie aplikacji.

Wave Control
Wave Control

Wave Control, to program specyficzny, który najlepiej sprawdzi się, gdy telefon leży na biurku lub jest używany w samochodzie. W trakcie chodzenia po mieście jest on jednak w dużym stopniu bezużyteczny.

[plus]przyzwoite działanie

[plus]wersja płatna oferuje rozbudowane możliwości

[minus]problemy z rozpoznawaniem złożonych gestów

[minus]dla większości użytkowników nieprzydatna

SMS Widget w Google Play za 3,33 zł

Widżet (Organizer Widget).

SMS Widget
SMS Widget

Natknąłem się na niego dzięki jednemu z użytkowników naszego forum. Program przypomina TimeScape'a znanego z nakładki Sony, z tą różnicą, że służy do wyświetlania SMS-ów. Do wyboru są dwa okna. Mniejsze pokazuje tylko nadawcę oraz jego zdjęcie i godzinę otrzymania wiadomości, a większy wyświetla również sporą jej część. Dotknięcie tekstu przenosi użytkownika do niego w aplikacji SMS.

SMS Widget
SMS Widget

Wygląd programu przypomina TimeScape'a i idealnie komponuje się z czystym ICS-em. Przewijać wiadomości można krótkim ruchem w górę lub dół, czemu towarzyszy ładna animacja.

SMS Widget
SMS Widget

SMS Widget upiększa i praktycznie wzbogaca ekran główny smartfona i pomimo stosunkowo niewielkiej funkcjonalności bardzo przypadł mi do gustu.

[plus]ładny wygląd

[plus]prosty w użyciu

[plus]praktyczny

[minus]mógłby mieć większą funkcjonalność

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)