Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji:  Agi Bagi, SecureLine VPN oraz Tiny Troopers 2
Zbigniew Kowal

28.06.2015 10:56, aktual.: 28.06.2015 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie przydatną na wakacjach aplikację ratunkową oraz program do zabezpieczania swojego połączenia sieciowego. W sekcji gier czekają trzy premium propozycje z fenomenalnym Tiny Troopers 2 na czele!

Polskie:

Obraz

Dzisiejszy przegląd rozpoczynamy od edukacyjnej propozycji dla najmłodszych. Agi Bagi nawiązuje do popularnej serii bajek o takiej samej nazwie. Najmłodsi użytkownicy smartfonów dzięki aplikacji poznają kolorowych bohaterów zamieszkujących tytułową planetę. Według zapewnień rodzimego producenta, gra jest idealna dla dzieciaków w wieku od 2 do 5 lat.

Co ciekawe, aplikacja oferuje coś więcej aniżeli tylko multimedialną rozrywkę, bowiem do gry dołączono sześć odcinków wspomnianej bajki. Mądry rodzic może zatem pobrać je do pamięci urządzenia (idealne podczas podróży) lub obejrzeć je bezpośrednio z sieci. Głównym trybem zabawy jest jednak zbiór 5 mini gier osadzonych w świecie Agi Bagi.

Zgodnie z obowiązującymi standardami, gra została odpowiednio przygotowana pod kątem graficznym oraz dźwiękowym. Głos lektora jest bardzo przyjemny, a kolorowe animacje zachęcają do zabawy. W grze nie znajdziecie reklam ani mikropłatności. Znalazło się za to miejsce dla dwóch lokalizacji: polskiej oraz angielskiej.

Ratunek – Darmowa

Obraz

Sezon szkolny już za nami, tysiące wczasowiczów zaczyna szturmować górskie oraz nadmorskie miejscowości. Zanim jednak wyjedziecie zdobywać pobliskie szczyty warto wyposażyć się w aplikację ratunkową, która pomoże zgłosić wypadek nasz lub osób trzecich.

Do wypadków dochodzi w różnych miejscach, czasami zatem nie jesteśmy wstanie określić miejsca gdzie jesteśmy lub jakie służby należy w konkretnych przypadkach powiadomić. Aplikacja Ratunek załatwi to za nas. Podczas zgłoszenia zdarzenia, program podaje naszą dokładną lokalizację.

Obraz

Wysłanie lokalizacji (z dokładnością do 3 metrów) następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej. Co ważne aplikacja automatycznie wybiera odpowiedni numer ratunkowy gdy znajdujemy się w górach lub nad wodą. Warto zainstalować nawet gdy nie planujemy dłuższego wyjazdu, nigdy nie wiadomo kiedy może się nam przydać.

Aplikacje użytkowe:

SecureLine VPN – Darmowa

Obraz

Aplikacja od autorów antywirusa Avast pozwoli Wam zabezpieczyć swoje połączenie sieciowe. Jest to istotne przy korzystaniu z otwartych sieci Wi-Fi. Program pozwala również obejść blokady regionalne dla wybranych stron WWW oraz usług.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji odpalany jest krótki poradnik o dodawaniu sieci VPN do ustawień naszego smartfona lub tabletu. Można tego dokonać z poziomu aplikacji, wystarczy jedynie zaakceptować warunki i po chwili połączenie będzie aktywne. Takie rozwiązanie zwiększy nasze bezpieczeństwo oraz prywatność.

Obraz

Co ciekawe, wraz z aplikacją otrzymujemy także prosty widget do kontrolowania połączenia VPN. Program możemy testować za darmo przez siedem dni próbnych. Później musimy zdecydować się na miesięczny lub roczny abonament, który przypisany jest dla wszystkich urządzeń skonfigurowanych z wybranych kontem Google.

Obraz

Niewielka aplikacja od Intela, która pozwala zdalnie sterować komputerem przy pomocy smartfonu lub tabletu. Chociaż pierwotnie program ten został stworzony dla niewielkich komputerów typu NUC oraz Intel Compute Stick, to w praktyce można ją wykorzystać z dowolnym komputerem.

Do skonfigurowania połączenia pomiędzy mobilnym urządzeniem a komputerem potrzebna jest instalacja niewielkiego programu Intel Remote Keyboard Host na PC. Co ważne, komputer musi pracować na Windowsie 8.1. Po instalacji klienta można przystąpić do skonfigurowania zdalnego dostępu – skanujemy kod QR jaki wyświetli się na ekranie.

Obraz

Po udanej synchronizacji można zdalnie sterować komputerem. Przesuwanie palcem po ekranie telefonu odpowiada ruchowi kursora myszki na komputerze. Lewy przycisk to podwójne stuknięcie w ekran. Twórcy udostępnili także dodatkowy pasek boczny przewijania oraz klawiaturę do wprowadzania treści.

GRY:

Sonic Runners – Darmowa

Obraz

Zakręcona mobilna zręcznościówka, która łączy element gry platformowej oraz endless runnera. Gra została opracowana przez wewnętrzne zespół SEGI i jak nietrudno się domyśleć, na rynku pojawiła się w modelu freemium. Na szczęście mikropłatności nie wpływają zbyt mocno na rozgrywkę.

Gracz wciela się w jedną z trzech postaci – kultowego Sonica, liska Tails oraz kolczatkę australijską (tak, jest takie zwierzątko) o imieniu Knuckles. Każdy z bohaterów gry porusza się z identyczną prędkością, jednak różnią się umiejętnościami specjalnymi. Sonic potrafi wykonać potrójne salto w powietrzu, podczas gdy Knuckles potrafi nokautować przeciwników rękawicami z kolcami.

Rozgrywkę wzbogacają elementy platformowe. Każda z map pełna jest różnych platform, przeszkód oraz przeciwników do ominięcia lub pokonania. Oprócz tego gracz musi koncentrować się na zbieraniu porozrzucanych wszędzie cennych przedmiotów. Raz na jakiś czas mierzymy się także z większymi bossami. Całość uzupełnia system rozwoju postaci oraz cukierkowa oprawa graficzna.

Obraz

O Tiny Troopers wspominałem na łamach Komorkomanii wielokrotnie. Stylizowana na Cannon Fodder produkcja oczarowała mnie pomysłem oraz jakością wykonania. Teraz ponownie można zanurzyć się w tej nietuzinkowej rozrywce, ponieważ na rynku pojawiła się pełnoprawna kontynuacja.

Tiny Troopers 2 w humorystyczny sposób przedstawia obraz wojny. Gracz dowodzi malutkim odziałem, którego zadaniem jest wyeliminowanie żołnierzy wroga lub wykonanie zleconego zadania. Machina wojenna została ukazana w nieco w krzywym zwierciadle. Sołdaci wyglądają śmiesznie, wesoło przebierają malutkimi stópkami i radośnie podskakują po wykonaniu misji.

Tiny Troopers 2 - Google Play Trailer

Największą zaletą tej produkcji (obok pomysłu) jest niesamowita, trójwymiarowa oprawa graficzna. Design plansz wzorowany jest na nieśmiertelnych rozwiązaniach Cannon Fodder Tutaj jednak wszystko zostało przeniesione z płaskiej mapy do świata 3D. Nowością w grze jest walka z pojazdami przeciwnika oraz możliwość rekrutowania jednostek specjalnych, takich jak medycy lub Delta Force.

Warhammer Quest – Płatna

Obraz

Games Workshop to angielska firma zajmująca się produkcją gier bitewnych. Ta znana wśród geeków ekipa stworzyła takie gry, jak Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40000 czy Lord of the Rings. Dzięki odsprzedawaniu licencji innym podmiotom powstało już sporo gier mobilnych w świecie Warhammera. Jedna z ciekawszych trafiła właśnie do Google Play.

Warhammer Quest to gra planszowa osadzona w wspomnianym już uniwersum. Jakiś czas temu trafiła do App Store’a jako połączenie strategii turowej i gry RPG. Zapomnijcie jednak o wielkich armiach, które można poprowadzić do boju. Tutaj steruje się grupą herosów, którzy przeszukują ponure lochy, walczą z bestiami i odnajdują zagubione skarby.

Warhammer Quest : Trailer

Eksploracja prowadzona jest w trybie rzeczywistym, jeśli jednak napotkamy grupę przeciwników, to wtedy przełączamy się na tryb turowy. Każda postać porusza się po wyznaczonych polach, wykonując określone ataki. W międzyczasie odwiedza się miasteczka, w których można zwerbować nowych bohaterów, kupić lepszy ekwipunek lub otrzymać błogosławieństwo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)