Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Andromium OS, PDF Scanner PRO oraz Goat Simulator GoatZ

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Andromium OS, PDF Scanner PRO oraz Goat Simulator GoatZ

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Andromium OS, PDF Scanner PRO oraz Goat Simulator GoatZ
Zbigniew Kowal
10.05.2015 15:04, aktualizacja: 10.05.2015 17:04

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem znajdziecie m.in. rewelacyjną nakładkę na Androida, aplikację do skanowania dokumentów jak również zestaw najlepszych gier, które ukazały się w ostatnich dniach w których prym wiedzie pewna popularna koza!

Personalizacja:

Andromium OS – Darmowa

Obraz

W poprzedniej odsłonie WZGiA jeden z czytelników zasugerował mi przetestowanie Andromium OS. Zgodnie z obietnicą postanowiłem pobrać aplikację na swojego Nexusa i zobaczyć z czym to się je. Efekty są na tyle ciekawe, że warto o nich wspomnieć nieco szerzej. Być może ktoś z Was będzie wstanie wycisnąć z tej aplikacji sporo więcej aniżeli ja mogłem.

Andromium to stacja dokująca, która pozwala zamienić smartfona w komputer pracujący pod opieką systemu operacyjnego Andromium OS. W rzeczywistości jest to jednak nakładka na Androida, która imituje nowy system. Dzięki niej można sterować telefonem za pomocą klawiatury oraz myszki oraz wyświetlać obraz na monitorze lub telewizorze. Telefon w komputer możemy jednak zmienić tylko wtedy gdy posiadamy specjalną stację dokującą, przystawkę Google Chromecast lub akcesoria bluetooth.

Andromium app makes Android more Windows-like

Ja niestety żadnej z wymienionych akcesoriów nie posiadam, zatem uruchomiłem tylko nakładkę na swoim smartfonie. Pomimo jednak braku kontroli myszki lub klawiatury, mogłem bez problemu użyć Andromium OS jako przeglądarkę plików systemowych. Z niewyjaśnionych przyczyn nie mogłem natomiast skorzystać z przeglądarki internetowej. Naturalnie bez problemu można uruchamiać inne aplikacje pobrane z Google Play. Jeżeli znajdziecie chwilkę wolnego czasu, warto się pobawić.

Door Screen Lock – Darmowa

Obraz

Nie jestem wielkim miłośnikiem screen lockerów, ale muszę przyznać że pomysł na wykonanie tego lockera przypadł mi do gustu. W skrócie rzecz ujmując, zamiast wstukiwać kod dostępu lub rysować różnego rodzaju kształty ustawiamy kombinacje zamka do drzwi.

Po wprowadzeniu poprawnego ustawienia bolców w zamku i pociągnięciu za klamkę odgrywana jest animacja otwierających się drzwi. Szkoda jednak że jakość oferowanej grafiki jest dość średnia. Zdecydowanie ładniej można było przygotować model drzwi lub dodać kila kaście wzorów do wyboru.

Obraz

Darmowy locker oznacza, że użytkownik musi być przygotowany na oglądanie reklam na ekranie blokady ekranu oraz w ustawieniach aplikacji do której każdorazowo wchodzimy po odblokowaniu urządzenia. Nie jest to najbardziej trafne rozwiązanie, ale jeżeli szukacie czegoś oryginalnego to być może ta propozycja wyda się wam interesująca.

Aplikacje użytkowe:

Obraz

W chwili obecnej kilka ciekawych programów jest dostępnych w promocyjnych cenach w Google Play. Na jedną z nich chciałbym Wam zwrócić uwagę. PDF Scanner PRO jak sama nazwa wskazuje umożliwia skanowanie dokumentów i formularzy papierowych do plików PDF oraz konwertowania plików JPG na format PDF.

Co warte podkreślenia, proces kreacji wymusza tworzenie inteligentnych plików które obsługują wyszukiwanie. Pliki te łatwo się udostępnia ( DropBox, dysk Google, Evernote, etc) oraz przechowuje na urządzeniu. Dzięki funkcjom OCR użytkownik może także wyodrębnić tekst z dowolnego dokumentu, a następnie przesłać taką treść w formie pliku tekstowego na wybrany adres e-mail.

PDF Scanner PRO + OCR Plugin

Co warte podkreślenia, proces konwersi do pliku PDF oraz wyodrębniania tekstu odbywa się na urządzeniu bez konieczności połączenia z Internetem. Wersja Pro pozbawiona jest również reklam jakie znajdują się w wersji darmowej. Jak już wspomniałem wcześniej, teraz można skorzystać z 80 procentowego upustu i pobrać aplikacje za niecałego dolara.

Photo Collage – Płatna

Obraz

Kolejną aplikacją którą można teraz pobrać po obniżonej cenie jest Photo Collage. Przy ewentualnym pobieraniu aplikacji zwrócicie uwagę na ikonkę, ponieważ programów o tej nazwie jest w Google Play kilkadziesiąt. Ja natomiast polecam program autorstwa Davida Erosa, którego darmowa odsłona została pobrana już przez ponad 2 miliony użytkowników.

Photo Collage to stosunkowo nieduża aplikacja, umożliwiająca tworzenie kolaży z dowolnego zbioru zdjęć. Program cechuje natomiast ogromna prostota obsługi oraz bogata jak na aplikacje mobilną, funkcjonalność. Za pomocą programu możemy przygotować kolaże z kilku fotografii definiując kształty oraz dodając kolorowe napisy.

Collage

Oferowane przez aplikację funkcję dają również możliwość wyboru rozmiaru poszczególnych zdjęć, odstępów pomiędzy nimi, definiowania tła, obramowania fotek oraz cieni. Całość uzupełniona jest o galerię znaczków okolicznościowych pozwalających przygotować coś specjalnego na Walentynki lub Boże Narodzenie. Stworzone kreacje w łatwy sposób można udostępnić za pomocą mediów społecznościowych.

GRY:

Obraz

Dzisiejszy przegląd gier chciałem rozpocząć od Mortal Kombat X, ale dość sporo o tej grze już pisaliśmy na łamach komórkomani. Zatem pozostając w klimatach bitewnych chciałbym zaproponować wam mobilnego RPG-a z superbohaterami w roli głównej. Tutaj również trzeba sporo tyłków skopać, aby osiągnąć zwycięstwo.

Pod względem fabularnym nie mamy tutaj do czynienia z jakąkolwiek historią opowiedzianą w filmach lub komiksach Marvela. Jednak fani tego uniwersum z pewnością odnajdą sporo elementów zaczerpniętych zarówno z kina jak i zeszytów. Historia rozpoczyna się w momencie gdy Nick Fury, dyrektor agencji S.H.I.E.L.D wysyłał z przyszłości wiadomość do bohaterów. Okazuje się bowiem że zbliża się kataklizm, który wywołany zostanie zderzeniem się wielu alternatywnych rzeczywistości.

마블 퓨처파이트 게임 플레이영상 공개!

Naszym zadaniem jest zebranie drużyny w celu powstrzymania apokalipsy. Zgodnie z zasadami action RPG-ów, rozgrywka koncentruje się na walce z hordami potworów. Drużyna składa się z trzech bohaterów (zarówno postacie pozytywne jak i złe charaktery), których możemy ulepszać z każdą odbytą walką. Prosty interfejs oraz umiejętności specjalne poszczególnych postaci sprawiają że gra jest bardzo przyjemnaw odbiorze pomimo obecności mikrotranskacji.

Vega Conflict – Darmowa

Obraz

Coś dla miłośników gier strategicznych osadzonych w klimatach science-fiction. Gra została opracowana przez studio Kixeye w popularnym modelu freemium. Przygoda, którą przyjdzie nam przeżyć toczy się w odległej przyszłości w której ludzkość kolonizuje kolejne systemy planetarne. Fabuła gry natomiast koncentruje się na korporacji VEGA, odpowiedzialnej za wydobywanie cennych surowców z asteroid. Na jednym z skolonizowanych światów wybucha powstanie górników, którym przyjdzie nam dowodzić.

Zabawę rozpoczynamy dość niewinnie – czyli od założenia niedużej bazy na jednej z asteroid. Gromadzimy surowce, wznosimy kolejne budynki oraz prowadzimy szereg badań nad nowymi technologiami. Następnie przechodzimy do bardziej zaawansowanej części, czyli konstruowania systemów obronnych oraz produkcji floty zdolnej do walki z nieprzyjaciółmi. Mechanikę gry oparto o znany model z Clash of Clans, chociaż produkcja Kixeye jest bardziej rozbudowana od dzieła Supercell.

VEGA Conflict

Na specjalną uwagę zasługuje możliwość modyfikowania każdego statku (uzbrojenie/pancerz), dzięki czemu każda armada w grze jest nieco inna. Co ważne, podczas starć z komputerowym przeciwnikiem lub w trybie multiplayer mamy możliwość kontroli każdej jednostki. Przypomina to nieco klasyczne RTS-y. Co warte podkreślenia, gra jest multiplatformowa, zatem walczyć możemy także z użytkownikami grającymi w przeglądarkach lub na platformie iOS.

Obraz

Nowa aplikacja od idiotów, którzy stworzyli Goat Simulator. Takim oto sloganem grę GoatZ reklamują sami jej twórcy. Można wiele śmiesznych rzeczy na temat symulatory kozy powiedzieć, ale fakt jest taki, że jest to jedna z najlepiej zarabiających pozycji mobilnych na rynku. Nie powinno zatem nikogo dziwić pojawienie się oficjalnego i co ważne płatnego dodatku w którym popularna koza występuje razem z zombiakami.

Czym raczy nas dodatek? Jak na sandboxową rozgrywkę przystało, oferuje on spory obszar do eksploracji. W każdym zakątku mapy odnajdziemy sporo żartów oraz easter eggów nawiązujących do innych tytułów z platform mobilnych lub PC. Oczywiście głównym motywem przewodnim są krwiożercze zombie, które bez pardonu atakują kozę. My naturalnie nie stoimy w tej walce na przegranej pozycji, bowiem kozę możemy „wyposażyć” w kilka unikatowych broni. Każdą z nich trzeba jednak stworzyć, co jest lekką parodią gier w której crafting odgrywa poważną rolę.

GoatZ Official Mobile Trailer

Oprócz przeogromnej dawki humoru znajdziemy także sporo błędów i glitchy którą znakomitą część twórcy wprowadzili świadomie, aby uczynić rozgrywkę bardziej absurdalną. Dodatek pomimo że jest płatny, wymaga wersji podstawowej do działania. Zabawa na szczęście nie ogranicza się tylko do bezsensownego biegania po mapie. Twórcy wprowadzili sporo bonusów do odblokowania w postaci alternatywnych kóz. Każda z nich wyróżnia się wyjątkowymi mocami ułatwiającymi walkę z zombiakami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)