Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Auctioneer, Fing Network Tools oraz Need for Speed No Limits

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Auctioneer, Fing Network Tools oraz Need for Speed No Limits

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Auctioneer, Fing Network Tools oraz Need for Speed No Limits
Zbigniew Kowal
03.10.2015 13:28, aktualizacja: 03.10.2015 15:28

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie między innymi fajny agregat wiadomości oraz aplikację do nauki języka arabskiego. W Przeglądzie znalazło się miejsce również dla programu monitorującego domową sieć Wi-Fi. Całość jak co tydzień uzupełniają gorące premiery gier z najnowszym Need for Speed na czele.

Polskie:

Auctioneer – Darmowa

Obraz

Auctioneer to kolejna udana produkcja polskiego studia Cherrypick Games o którym wspominałem wam przy okazji premiery Touchdown Hero. Tym razem warszawscy programiści sprawdzą wasz refleks oraz spostrzegawczość. Smaczku całej produkcji dodaje pikselartowa grafika nawiązująca do gier retro.

Jak sama nazwa wskazuje, głównym elementem rozgrywki są aukcje. Zadaniem gracza jest wskazywanie najwyższej kwoty z zaprezentowanych na ekranie. Licytujących jest dość sporo, a różnice pomiędzy kwotami czasami są tylko nieznaczne. Dodatkowo jesteśmy ograniczeni czasem na odpowiedź, więc decyzje trzeba podejmować szybko.

AUCTIONEER - Official Teaser HD

Im dłużej uda się nam wskazywać właściwe kwoty, tym większa czeka nas nagrodą w podsumowaniu aukcji. Za zdobyte środki możemy odblokować inne plansze oraz przedmioty podlegające licytacji. Gra jest dostępna do pobrania za darmo z Google Play, ale w zamian musicie przymknąć oko na wyświetlające się co jakiś czas pełnoekranowe reklamy.

FAKT 24 – Darmowa

Obraz

W Google Play pojawiła się kolejna aplikacja od koncernu medialnego Ringier Axel Springer, która wydaje się być ciekawą alternatywą dla innych agregatów informacji. Fakt 24 w prosty i przejrzysty sposób serwuje newsy ze świata polityki, sportu, oraz showbiznesu.

Nawigacja po programie ogranicza się zaledwie do dwóch ruchów. Przesuwając palcem w lewo lub prawo wybieramy artykuł z obszernej listy. Wejście do wybranego tekstu wymaga od nas podobnego ruchu w dół (otwarcie) lub górę (zamknięcie). Informacje które znalazły się w aplikacji zostały wyselekcjonowane przez zespół redakcyjny.

Obraz

Część zamieszczonych informacji została wzbogacona o dodatkowe multimedia w postaci galerii zdjęć oraz materiałów wideo. W opcjach programu zamieszczono funkcję pozwalającą dobrać wielkość liter wyświetlanego tekstu. Całość uzupełniają funkcje społecznościowe, dzięki którym wybrane historie można opublikować na Facebooku.

Aplikacje użytkowe:

Fing Network Tools – Darmowa

Obraz

Bardzo rozbudowane narzędzie do analizy pracy lokalnej sieci Wi-Fi. Aplikacja w bezproblemowy sposób pozwoli nam na sprawdzić jakie urządzenie w danej chwili korzystają z naszej sieci bezprzewodowej. Chociaż interfejs jest dość ascetyczny, to ilość uzyskanych danych jest naprawdę spora.

Po uruchomieniu programu widzimy listę podłączonych do sieci urządzeń. Użytkownik może zapoznać się także z ich adresami IP, MAC lub nazwą. Po wejściu w wybrane urządzenie uzyskamy szereg dodatkowych danych. Część z nich dostępna jest jednak po zalogowaniu.

Fing Network Tools przyda się również w chwili gdy zechcemy przeskanować usługę TCP lub sprawdzić ping z wybranym serwerem. Warto również dodać, że aplikacja pozwala śledzić urządzenie kiedy jest online lub offline jak również zezwala na uruchamianie aplikacji dla wybranych portów.

Learn Arabic – Darmowa

Obraz

Popularność języka arabskiego wzrasta. Nie tylko ze względu na ostatnie wydarzenia polityczne, ale również ze względów biznesowych. Osoby znające ten język, otrzymują ciekawe i dobrze płatne oferty pracy. Nie dziwi więc też nagły wysyp aplikacji do nauki arabskiego w Google Play.

Learn Arabic to jedna z największych aplikacji do nauki języka arabskiego metodą rozmówek. Wewnątrz znajdziecie sporo przydatnych zdań i zwrotów, które można przeczytać lub odsłuchać ich wymowę przez lektora. Dodatkowo program pozwala na nagranie własnych wypowiedzi oraz porównanie ich z wzorcem.

Obraz

Wybrane zwroty można dodać do ulubionych, w celu szybszego dostępu. Przydatna funkcja gdy chcemy skorzystać z nich na lotnisku lub w innym miejscu publicznym. Aplikacja pozwala ustawić język domyślny więc z programu mogą korzystać zarówno Polacy jak i osoby znające inne języki niż polski.

GRY:

Obraz

Kojarzycie ekipę Firemonkeys? To zespół odpowiedzialny za stworzenie mega popularnej serii gier wyścigowych Real Racing. Po przejęciu firmy przez EA, część załogi została oddelegowana do produkcji nowego Need for Speed-a. Efekt ich pracy można już pobrać z Google Play. Co ciekawe, swoim doświadczeniem developerów z Electronic Arts wsparł także Ken Block, kierowca rajdowy znany z kaskaderskich ewolucji.

Akcję gry umiejscowiono w mieście Blackridge w którym nielegalne wyścigi uliczne są na porządku dziennym. Wzorem Need for Speed Underground, gracz bierze w nich udział aby pokonać pięć różnych ulicznych gangów. Wykonanie zadania utrudnia policja, która za pomocą kolczatek oraz radiowozów stara się złapać uczestników wyścigu.

NFSNL Gameplay Trailer GOOGLE PLAY

Gra ma zręcznościowy charakter w której model jazdy podobny jest do tego co widzieliście już w serii Real Racing. Trasy można pokonać w sposób tradycyjny lub przy użyciu bocznych uliczek oraz ramp katapultujących samochody w powietrze. Wspaniała oprawa audiowizualna oraz proste sterowanie to dwie najmocniejsze cechy No Limits. Niestety, grę wydano w modelu freemium, więc przygotujcie się na obowiązkowe przestoje w celu uzupełnienia paliwa w baku.

Obraz

Nie jest to gra promująca premierę najnowszego filmu z Jamesem Bondem w roli głównej. Nie mniej jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że głównym zadaniem stworzonej przez Glu Mobile aplikacji jest właśnie promocja słynnego Agenta 007. Trzeba także uczciwie przyznać, że gra potrafi wciągnąć na kilka dłuższych chwil.

Brak przywiązania do konkretnego filmu pozwoliło twórcom zaczerpnąć elementy z wielu produkcji z wspomnianej kinowej serii. Naszym zadaniem jest wcielenie się w rolę szefa komórki szpiegowskiej, który musi rywalizować z innymi grupami prowadzonymi przez graczy z całego świata. Kontrolę nad światem uda się nam przejąć tylko wtedy, gdy zwerbujemy dobrych agentów i wyposażymy ich w gadżety od słynnego Q.

Chociaż walkę można prowadzić przeciwko komputerowemu AI, to tak naprawdę głównym trybem zabawy jest rozgrywka wieloosobowa. Wyszkoleni przez nas agenci rywalizują z innymi o nagrody w postaci gotówki oraz punktów doświadczenia. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć sojusze szpiegowskie wymierzone w innych graczy.

MyNBA2K16 – Darmowa

Obraz

Aplikacja towarzysząca i karcianka w jednym. Stworzona przez ekipę Cat Daddy Games (znana z Evolve: Hunter Quest) aplikacja ma na celu urozmaicać zabawę z konsolową odsłona NBA 2K16. Zasady działania nie zmieniły się diametralnie od tego co mieliśmy już okazję obserwować w ubiegłorocznej edycji tej aplikacji.

Innymi słowy, wszystko to co zrobimy w mobilnej aplikacji ma wpływ na różne rzeczy w wspomnianej już NBA 2K16. Zabawę rozpoczynamy od zebrania kart z gwiazdami ligi NBA. Następnie rozgrywamy pojedyncze mecze lub turnieje w których zarabiamy punkty VC. Zdobyte w mobilnej aplikacji środki można wykorzystać podczas gry na konsoli lub komputerze.

Obraz

Dodatkowo aplikacja MyNBA2K16 umożliwia przeglądanie statystyk oraz przydaje się przy zarządzaniu drużyną w trybie My Team. Warto dodać, że użytkownicy którzy korzystali z ubiegłorocznej odsłony otrzymają dodatkowe punkty lojalnościowe. Zgodnie z zapewnieniem twórców, ulepszeniu uległ także dom aukcyjny w którym znajdziemy znacznie większą ilość kart.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)