Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Bridge Builder Simulator, A Call From Santa oraz Football Manager Touch 2016

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Bridge Builder Simulator, A Call From Santa oraz Football Manager Touch 2016

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Bridge Builder Simulator, A Call From Santa oraz Football Manager Touch 2016
Zbigniew Kowal
28.11.2015 16:14, aktualizacja: 28.11.2015 17:14

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie między innym rodzimą grę o konstruowaniu mostów, aplikację do oszukiwania naszych milusińskich oraz nietuzinkowy budzik. Całość jak co tydzień uzupełniają gorące premiery gier z Football Manager Touch 2016 na czele.

Polskie:

Obraz

Propozycja gdańskiego studia Aidem Media do złudzenia przypomina popularnego Bridge Constructora. Podobieństwa widać nie tylko w rozgrywce ale również w designie głównej ikony lub prezentacji screenshotów. W odróżnieniu jednak od produkcji ClockStone Studio, rodzima produkcja jest do pobrania zupełnie za darmo z Google Play.

Głowna kampania składa się z wielu plansz podzielonych na cztery lokacje o różnych charakterystykach. Celem każdej planszy jest takie skonstruowanie mostu, aby mógł przejechać po nim samochód przy jednoczesnym nieprzekroczeniu budżetu budowy. Każdy z poziomów składa się z części lądu oraz rzeki lub przepaści nad którą trzeba zbudować przeprawę. Mosty mogą być tworzone z różnych materiałów o różnej wytrzymałości.

Bridge Builder Trailer

Bridge Builder Simulator oferuje także tryby dla mniej i bardziej zaawansowanych graczy. Można zatem zdecydować się na swobodną rozgrywkę z większym budżetem pozwalającym na sporą kreatywność lub na tryb oszczędnościowy dla miłośników wyzwań. Całość okraszono całkiem przyjemną dla oka grafiką oraz realistycznymi elementami fizyki.

Obraz

Chociaż aplikacja ta dostępna jest na rynku już od jakiegoś czasu, to jej najnowsza aktualizacja skłoniła mnie do umieszczenia jej w dzisiejszym zestawieniu. Produkcja rodzimej firmy Modecom zbiera pochlebne recenzje od użytkowników Androida chcących podpiąć klawiaturę bezprzewodową do swojego tabletu.

Często zdarza się tak, że po podpięciu nowej klawiatury wpisywane znaki nie pokrywają się z tym co widzimy na ekranie. To bolączka większości urządzeń pracujących na Androidzie w których producent sprzętu wprowadził sporą liczbę modyfikacji do systemu. Gdy w systemie nie ma odpowiedniego układu dla klawiatury sprzętowej, problem ten rozwiąże aplikacja Dodatkowe Układy Klawiatury.

Obraz

Program oferuje kilka układów klawiatury w tym popularny polski (programisty), jak również tak egzotyczne zestawy jak arabski lub grecki. Wspomniane układy są do odnalezienia w ustawieniach systemu w zakładce językowej klawiatury, która pojawia się po podłączeniu zewnętrznego urządzenia.

Aplikacje użytkowe:

Obraz

W Google Play znajdziecie wiele ciekawych aplikacji, które pomogą Wam obudzić się ze snu. Większość z nich nie może się jednak pochwalić takimi opcjami jak ten, który chce pokazać Wam dzisiaj. Czy widzieliście bowiem program, który do potwierdzenia przebudzenia wymaga zeskanowania kodu kreskowego jakiegoś produktu z waszej łazienki?

Aplikacja I Can't Wake Up! Alarm Clock to dzieło programistów z Kog Creations , które być może Was zainteresuje. Program może pochwalić się ogromną ilością ustawień. Użytkownik może zdefiniować melodię budzika, rodzaj wibracji jak również położenie przycisków. Alarmy można uruchamiać w różne dni tygodnia jak również definiować natężenie dźwięku z jakim nastąpi budzenie.

I Cant Wake Up Alarm Clock - App Review - No More Sleeping Through Your Alarm

Najciekawiej prezentują się jednak opcje wyłączenia alarmu. Użytkownik może wybrać jedno lub kilka różnych zadań do wykonania. W bazie znalazły się tak klasyczne rozwiązania jak potrząśnięcie urządzaniem lub zadania matematyczne . Nie brakuje jednak tak hardcorowych propozycje jak quiz ze stolicami państw, skanowanie kodów kreskowych lub przepisywanie losowych słów.

A Call From Santa! – Darmowa

Obraz

Żyjemy w takich czasach w których internet oraz smartfony wyznaczają standard życia. Nie tylko dla nas dorosłych, ale również dla naszych pociech. Kiedyś do Świętego Mikołaja pisało się listy z prośbą o prezenty. Dzisiaj natomiast można do rezydenta Laponii zadzwonić i poprosić go o podarki przez telefon.

Aplikacja A Call From Santa umożliwia sprytnym rodzicom nieco oszukać swoich podopiecznych. Wystarczy podać płeć dziecka, jego wiek oraz sprawę w której Święty Mikołaj dzwoni do malca. Może to być złe zachowanie w szkole, pyskowanie do rodziców lub pochwała za bycie dzielnym. Święty odpowiednio pogrozi lub pochwali dziecko, zachęcając do poprawy.

Obraz

Co ważne, dziecko może zadzwonić również do Mikołaja, aby zapisać na jego skrzynce pocztowej swoją listę życzeń. Niestety aplikacja ma dwie istotne z punktu widzenia polskiego rodzica wady. Po pierwsze jest dostępna tylko w języku angielskim. Po drugie, co jakiś czas wyświetlane są pełnoekranowe reklamy.

GRY:

Obraz

Na rynku pojawił się kolejny Football Manager dla urządzeń mobilnych. Odsłona Touch jest uproszczoną wersją komputerowego FM-a, będącego jednocześnie najlepszym symulatorem menadżera piłkarskiego na świecie. Developerzy położyli ogromny nacisk na szybką zabawę odpuszczając sporo aspektów ekonomicznych.

Głównym zadaniem gracza jest wybór najlepszych graczy do zrealizowania taktyki meczowej. Aspekty taktyczne zostały dość mocno rozwinięty w porównaniu do poprzedniej odsłony mobilnego FM-a. Oprócz tego musimy zarządzać transferami nowych zawodników do klubu jak również sprzedażą najlepszych wychowanków. Mecze symulowane są na silniku 3D, który wykorzystano także w komputerowej odsłonie Football Managera.

Football Manager Touch 2016 (iOS/Android) Gameplay HD

Do dyspozycji graczy oddano zawodników oraz drużyny z 139 prawdziwych lig z całego świata. Jak by tego było za mało, gra oferuje także nowy tryb Create-A-Club, który pozwala na stworzenie własnego klubu od podstaw. Własnoręcznie wybieramy kraj pochodzenia, barwy klubowe jak również nazwę nowego tworu. Co ciekawe, FM Touch 2016 pozwala przechowywać zapisane stany gry w chmurze, dzięki czemu rozgrywkę można konturować na kilku urządzeniach. Jedynym minusem jest dość wysoka cena pobrania – 20 dolarów amerykańskich.

TruckSimulation 16 – Płatna

Obraz

Ta gra pozwoli Wam wcielić się w kierowcę ciężarówki jak również w główną planistkę firmy transportowej. Nasza maszyna jeździć może po zachodniej jak również centralnej Europie. Tylko od nas zależy jaką trasę przejazdu wybierzemy, bowiem struktura świata jest dość otwarta i nic nie ogranicza nas w swobodzie wyboru.

Jak na rasowy symulator przystało, do dyspozycji graczy oddano siedem różnych ciężarówek mogących zabrać kilka różnych naczep. Każdy z pojazdów prowadzi się inaczej, dzięki czemu fizyka jazdy jest bardzo realistyczna. Drogę możemy obserwować z perspektywy kokpitu, jak również z kamery zawieszonej za samochodem.

TruckSimulation 16 - release trailer (EN) for GooglePlay

Rozgrywka nie jest specjalnie urozmaicona. Głównym zadaniem jest bowiem transportowanie towaru z punktu A do punktu B. Co warte podkreślenia, TruckSimulation 16 posiada rozbudowany tryb ekonomiczny. Gracz musi zatrudniać kierowców, powiększać flotę samochodów jak również bilansować przychody i wydatki firmy transportowej. Chociaż oprawa graficzna nie powala na kolana, to poziom zawartych w niej szczegółów jest satysfakcjonujący.

Obraz

Filmowa premiera najnowszej odsłony Gwiezdnych Wojen coraz bliżej, nic więc w tym dziwnego że w Google Play pojawiają się kolejne gry chcące wyciągnąć od fanów tego uniwersum trochę pieniędzy. Galaxy of Heroes to turowa strategia bitewna, którą wydano w znienawidzonym przez graczy modelu freemium.

Rozgrywka koncentruje się na zbieraniu różnych bohaterów oraz ich późniejsze wykorzystywanie podczas turowych bitew. W grze pominięto zupełnie motyw eksploracji, koncertując się na walkach przypominających nieco system znany z serii Final Fantasy. Każda z postaci dysponuje unikatowymi zdolnościami, które można rozwijać wraz z zbieraniem punktów doświadczenia. Całość uzupełnia ekwipunek, którego elementy są do kupienia w wirtualnym sklepiku.

W skład naszej kolekcji mogą wchodzić bohaterowie filmów kinowych jak również seriali animowanych Star Wars Rebels lub Star Wars: The Clone Wars. Co ważne jednak, drużyna którą posyłamy w bój nie może zawierać postaci z jasnej oraz ciemnej strony mocy. Gracze muszą zatem używać różnych zestawów w zależności od napotkanego przeciwnika w trybie fabularnym lub PvP.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)