Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dragon Hills, Camera MX oraz Kung Fury
Zbigniew Kowal
13.06.2015 07:32, aktualizacja: 13.06.2015 13:05

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie aplikacje dla najmłodszych oraz wciągającą polską produkcję. Zadowoleni będą także miłośnicy fotografowania oraz zabezpieczania danych przed wzrokiem niepowołanych osób. Całość uzupełniają najnowsze premiery gier z Angry Birds Fight na czele.

Polskie

Obraz

Jako że w komentarzach wyraziliście zainteresowanie aplikacjami dla najmłodszych, dzisiejszy przegląd rozpoczynamy od propozycji dla dzieci właśnie. Przygoda w Górach to kolejna odsłona przygód Misia Uszatka, którego bardziej kojarzyć będą rodzicie, aniżeli ich pociechy. Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja przez zabawę edukuje naszych milusińskich.

Gra może pochwalić się ciekawą fabułą, która powinna porwać do zabawy dzieciaki w wieku od 5 do 8 lat. W trzeciej odsłonie przygód misia, gracze musza pomóc wujkowi Uszatka w ukończeniu obrazu. Akcja gry toczy się wśród górskich scenerii, gdzie tytułowy miś zmaga się z kolejnymi zadaniami. Każde z nich rozwija u dzieci konkretne umiejętności wpływając na rozwój kreatywności maluchów.

Teddy Floppy Ear - Mountain Adventure - Osa 1

Gra polskiego studia Forever Entertainment dostępna jest w języku polskim lub angielskim. Szczególnie cieszy rodzima lokalizacja, o której bardzo często zapominają polscy producenci aplikacji. Całość uzupełnia specjalny poradnik, który zawiera wskazówki jak popchnąć historię do przodu w przypadku utknięcia w jakiejś misji.

Dragon Hills – Darmowa
Obraz

Studio Rebel Twins powinniście kojarzyć z takich gier jak Daddy Was A Thief (Appshaker #56) lub Crumble Zone. Solidne i wciągające tytuły casualowe. Dzisiaj natomiast chciałbym zachęcić Was do zagrania w najnowszą produkcję polskiego studia. Tym bardziej, że użytkownicy Androida mogą uczynić to za darmo, podczas gdy w App Store gra jest płatna.

W Dragon Hills wcielamy się w postać księżniczki której nie trzeba ratować przed smokiem. Ona bowiem dosiada własnego smoka i na jego grzbiecie rusza w pogoń za nieuczciwym rycerzem. Pod wzglądem technicznym mamy tutaj do czynienia z endless runnerem. Wprawne oko wyłapie natomiast kilka elementów z takich gier jak Tiny Wings oraz Death Worm.

Dragon Hills - Official Teaser

Podczas pościgu musimy uważać na zbiorniki z lawą lub lodowe rozpadliny. Plansze generowane są losowo, zatem nigdy nie wiemy jakich utrudnień się spodziewać. Na szczęście dzięki zbieranym po drodze złotym monetom, możemy ulepszać naszego smoka. W grze znajdziecie mikropłatności, ale można bawić się również bez nich. Warto także zapłacić za pozbycie się uciążliwych reklam, doceniając tym samym rodzimych producentów.

Aplikacje użytkowe

Obraz

Secret Space Encypter to bardzo prosta (design oraz funkcjonalność) aplikacja pozwalająca zabezpieczyć najróżniejsze dane przed dostępem osób trzecich. Dzięki programowi firmy Paranoia Works cenne informacje można schować w wirtualnym sejfie lub przesłać innej osobie w formie zaszyfrowanego tekstu.

Wspomniany sejf zabezpieczony jest przez ustalone wcześniej hasło, aby chronić zebrane w nim skonfigurowane przez użytkownika foldery. W folderach mogą znajdować się loginy, hasła, numery PIN lub inne ważne notatki. Szyfrator tekstu natomiast to doskonałe narzędzie do przesyłania różnych wiadomości w bezpieczny sposób. Naturalnie odbiorca musi znać klucz stosowany przy szyfrowaniu, aby odczytać wiadomość.

Obraz

Oprócz sejfu oraz szyfratora do dyspozycji użytkownika oddano także prostą przeglądarkę plików zapisanych w pamięci telefonu lub na karcie. W prosty sposób można zatem zaszyfrować lub odszyfrować dowolny plik lub katalog, a następnie wysłać go do innych osób. Ciekawie prezentuje się także generator haseł, który umożliwia stworzenie mocnego hasła z wybranego zbioru znaków oraz wykluczeń.

Camera MX – Darmowa
Obraz

Dzieło programistów z Appic Labs od kilku lat znajduje się w czołówce najlepszych aplikacji fotograficznych na rynku mobilnym. Jeżeli do tej pory nie mieliście przyjemności przetestowania obszernych funkcji tego programu, to być może najnowsza aktualizacja jest dobrą okazją do nadrobienia zaległości.

Nowy update wprowadza funkcję podróży w czasie. Nie jest to jednak wehikuł czasu, a nazwa opcji pozwalającej rejestrować obraz z podglądem na żywo na ekranie smartfonu. Gdy wciśniemy przycisk migawki, aplikacja zapisze kilka minut wybranej sceny, pozwalając nam wybrać najlepsze ujęcie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, gdy zechcemy sfotografować znajomych na imprezie, bawiące się dzieci lub inne dynamiczne scenerie.

Camera MX. The free photo app for Android.

Wśród innych funkcji Camera MX zajdziecie także takie standardowe opcje jak nagrywanie filmów z dźwiękiem, filtry fotograficzne, ramki, efekty oraz możliwość wybrania jakości kompresji JPG. Lista funkcjonalności jest dość długa, dlatego też gorąco zachęcam Was do sprawdzenia zalet tej aplikacji samemu.

GRY

Obraz

Przegląd gier rozpoczynamy od oficjalnego remake’a gry Final Fantasy Tactics, która ukazała sie kilka lat temu na Playstation Portable. Wersja na Androida nie wprowadza żadnych rewolucji, ale twórcom udało się zaimplementować (między innymi dwie nowe klasy postaci) kilka ciekawych usprawnień.

Pod względem technicznym mamy tutaj do czynienia z połączeniem strategii turowej oraz gry RPG. Rozgrywka koncentruje się na wykonywaniu szeregu misji, których akcja dzieje się na specjalnie przygotowanych do tego celu mapach. Każdy ruch gracza wymaga określonej liczby punktów akcji. Po zużyciu wszystkich punktów, musimy zaczekać na turę przeciwnika.

Przeniesienie gry z konsoli kieszonkowej na smartfony wymagała od twórców przystosowania interfejsu do dotykowego ekranu. Akcja wyświetlana jest na pełnym ekranie, co daje znacznie poprawiło walory graficzne tej produkcji. Co ciekawe, wersja mobilna oferuje także poprawione tłumaczenie oryginalnych japońskich tekstów.

Link do pobrania – Płatna

Obraz

Jedna z ciekawszych pozycji jaka ukazała się w ostatnim czasie na rynku. Kung Fury to przedstawiciel zapomnianego już nieco gatunku chodzonych bijatyk w jakie grywało się kiedyś na automatach. Pomysł na fabułę został oparty na motywach krótkometrażowego filmu Kung Fury, który sam w sobie stanowi pastisz kina akcji z lat 80-tych.

Zgodnie z konwencją filmu, gra pełna jest absurdalnego humor w której pierwsze skrzypce gra policjant ugryziony przez kobrę. Gdyby tego by mało, głównego bohatera razi także piorun w wyniku czego staje się on tytułowym mistrzem Kung-Fu. Po przeciwnej stronie pojawia się Kung Führer wraz z armią nazistów, który planuje przejąć władzę nad światem. My naturalnie musimy te planu udaremnić.

Kung Fury: Street Rage Android GamePlay Trailer (1080p)

Gra oferuje uproszczony model sterowania. Wystarczy stukać palcem w lewą lub prawą stronę ekranu, aby zaatakować wybranym kierunku. W późniejszych etapach liczba przeciwników jest dość spora, więc dobry refleks jest mile widziany. Całość uzupełnia nietuzinkowa oprawa graficzna, stylizowana na obraz z zepsutego automatu do gier.

Angry Birds Fight – Darmowa
Obraz

Kolejna gra z serii Angry Birds trafiła do Google Play. Tym razem programiści z Rovio zaserwowali nam połączenie gry logicznej typu match3 oraz prostego RPG. Podobny schemat można spotkać w takich produkcjach jak Puzzle Quest oraz Viking's Journey. Jak przystało na fińskiego producenta, odsłona Fight opublikowano w modelu freemium.

W odróżnieniu od innych gier z serii Angry Birds, tym razem duży nacisk położono na rozgrywkę on-line. Gracze z całego świata wyzywają się wzajemnie na serię pojedynków, polegających na jak najlepszym łączeniu w grupy różnych postaci z uniwersum Angry Birds. Łącząc trzy lub więcej elementów, zbieramy punkty ataku oraz obrony. Następnie nasze starania porównywane są z wynikiem przeciwnika.

Angry Birds Fight! – Trailer

Zwycięstwa nagradzane są punktami doświadczenia oraz wirtualną walutą, którą można wykorzystać do kupowania akcesoriów bitewnych. Z każdym kolejnym zdobytym poziomem odblokowują się także nowe umiejętności. Naturalnie gra pozwala zdobyć przewagę nad innymi graczami wykorzystując system mikrotranskacji. Przygotujcie się na sporą dawkę graficznego lukru, który obecny jest niemal w każdej odsłonie Wściekłych Ptaków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)