Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pale 3D Launcher & Locker, KMPlayer Pro oraz Anno: Build an Empire

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pale 3D Launcher & Locker, KMPlayer Pro oraz Anno: Build an Empire

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pale 3D Launcher & Locker, KMPlayer Pro oraz Anno: Build an Empire
Zbigniew Kowal
03.05.2015 14:36, aktualizacja: 03.05.2015 18:40

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem znajdziecie m.in. najlepszy mobilny odtwarzać plików multimedialnych, aplikacje do personalizacji telefonu jak również trzy fantastyczne gry, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych graczy.

Personalizacja:

Obraz

Animowane tapety wzbudzają sporo kontrowersji. Dla jednych jest to przerost formy nad treścią, dla innych jest to nieodzowny element personalizacji telefonu. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy odbiorców, to z pewnością zainteresuje cię nowa tapeta przedstawiającą animację wodospadu.

Tapet tego typu jest w sklepie dość sporo, podobnież jak wirtualnych akwariów czy też spadających komet. 3D Waterfall na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od innych aplikacji tego typu. To co jednak ciekawe w tej tapecie, to możliwość edytowania sporej ilości elementów.

Free 3D waterfall live wallpaper for Android phones and tablets

Użytkownik może ustawić gęstość spadającej wody jak również wielkość efektu pary wodnej wytwarzanej w sadzawce. Wybrać można także model i wielkość opadających liści jak również efekt przejścia pomiędzy ekranami. Jedynym minusem są wszędobylskie reklamy które każdorazowo pojawiają się gdy wchodzimy do edytora.

Obraz

Pale 3D to bardzo ciekawy temat, który urozmaica szerokie właściwości takich programów jak Next Launcher oraz Go Locker. Jeżeli jesteście użytkownikami obu aplikacji, to będziecie mogli w pełni cieszyć się zaletami Pale3D na swoich telefonach.

W przypadku Next Launchera do naszej biblioteki zostaną dodane nowe ikony, tapety, interfejs folderów oraz zmieniarka. Natomiast całość uzupełniają motywy dla Go Lockera w postaci animacji odblokowujących telefon, widżet pogodowy oraz dostęp do paska szybkiego uruchamiania najpotrzebniejszych aplikacji.

#1 ranked 3D Launcher in Google Play: Next Launcher 3D

Muszę przyznać że minimalistyczna stylistyka w odcieniach szarości bardzo przypadła mi do gustu. Animacje chodzą bardzo płynnie i jako całość prezentują się więcej niż przyzwoicie. Niestety w zamian za darmowy motyw musicie być gotowi do oglądania reklam, które pojawiają się tu i ówdzie.

Aplikacje użytkowe:

KMPlayer Pro – Płatna

Obraz

Jeden z najlepszych mobilnych odtwarzaczy doczekał się wersji pro, która nie zmusza ponad 300 milionów użytkowników do oglądania reklam podczas korzystania z aplikacji. Jeżeli do tej pory nie korzystaliście z tego programu, to być może promocja na KMPlayer Pro (do 6 maja 50 procent taniej) jest dobrą okazją do nadrobienia tej zaległości.

Aplikacja od Pandora.TV to innowacyjny odtwarzacz plików multimedialnych obsługujący sporą ilość formatów. Wśród obsługiwanych znajdują się tak popularne formaty jak VCD, DVD, AC3, DTS, AVI, MPEG-1/2/4, WMV, WMA, OGG, RealMedia lub QuickTime. Program oferuje także sporo funkcji podstawowych w skład których wchodzi wyświetlanie napisów do filmów czy spowalnianie lub przyspieszanie prędkości wyświetlanego materiału.

KMPlayer Android App

Co ważne, KMPlayer Pro może pochwalić się wbudowanym zestawem kodeków (H.265, VP9), który pozwala oglądać multimedialne treści w większości popularnych formatach bez konieczności instalacji dodatkowych filtrów audio/video. Całość uzupełnia obsługa ponad 30 różnych języków w których naturalnie znalazł się również rodzimy.

WHAFF Rewards – Darmowa

Obraz

Jak zapewne część z Was pamięta, uwielbiam aplikacje lojalnościowe które pozwalają zarabiać drobne kwoty pieniędzy na pobieraniu aplikacji na telefon. Dzisiaj po raz pierwszy nie będę zachęcał Was do pobrania takiej aplikacji, a pojawienie się WHAFF Rewards w zestawieniu potraktujcie jako ostrzeżenie.

Informacja o aplikacji dotarła do mnie od znajomych, którzy poprosili mnie o wpisanie ich kodów partnerskich. Dzięki temu i oni i ja mieliśmy otrzymać kilkadziesiąt centów na konta w aplikacji. Aplikacja wygląda bardzo schludnie i na pierwszy rzut oka nie zwiastuje żadnych problemów. Wystarczy pobrać polecane aplikacje lub zagrać w nie kilka minut, aby zasilić konto.

WHAFF FOR FACEBOOK [ENG]

Ku mojemu zaskoczeniu, po instalacji kilku gier na moim koncie (trzeb zalogować się przez Facebooka) nie pojawiły się żadne środki. Wielu użytkowników narzeka także, że po uzbieraniu minimalnej kwoty niezbędnej do wypłaty (ponad 10 dolarów) nie otrzymali pieniędzy lub ich konta zostały bez powodu zablokowane. Proponuje zatem unikać WHAFF lub potraktować aplikację jako ciekawostkę i źródło linków do różnych gier.

Gry:

Obraz

Najnowsza mobilna produkcja od Electronic Arts to odpowiedź na panujące obecnie trendy. Rosnąca popularność mieszanych sztuk walki zaowocowała grą poświęconą tej widowiskowej dyscyplinie sportu. Warto dodać, że EA wykorzystało licencję organizacji UFC zdobytą po upadku firmy THQ.

Dzięki licencji gracze mają okazje wcielić się w wybranych zawodników zrzeszonych w federacji UFC (można stworzyć również nową postać) i stanąć do pojedynku w oktagonie. Jak nietrudno się domyśleć, każdy z 70 licencjonowanych zawodowców charakteryzuje się własnym wachlarzem ciosów oraz technik wykończeniowych.

UFC Mobile Launch Trailer

Rozgrywkę oparto o serię ikon oraz gestów za pomocą których wykonujemy ciosy, bloki, chwyty oraz duszenia. W niektórych przypadkach włączają się sekwencje QTE, które wymagają nieco zręczności od gracza. Za pokonanie każdego rywala otrzymujemy gotówkę niezbędną do poprawy umiejętności naszego zawodnika. Gra jest nastawiona na mikrotranskacje, ale wytrwali gracze mogą obyć się również bez nich

Sorcery! 3 - Płatna

Obraz

Gry paragrafowe przeżywają renesans na urządzeniach mobilnych. Wystarczy bowiem przypomnieć Samotnego Wilka Joe Devera, aby wczuć się w klimat produkcji tego typu. Utrzymana w konwencji fantasy gra Sorcery! 3 została opracowana przez studio inkle, czyli autorów dwóch poprzednich odsłon. W odróżnieniu od UFC Mobile, jest to aplikacja premium w której nie znajdziecie psujących zabawę mikrotranskacji.

Co ciekawe, główna kampania oferuje opcję załadowania stanu gry z dwóch poprzednich odsłon, chociaż scenariusz zaprasza gracza na zupełnie nową przygodę. Znajomość wcześniejszych części nie jest zatem wymagania. Akcję gry osadzono w krainie KaKhabad pełnej mrocznych lasów, przepastnych gór oraz niegościnnych pustyń. Gracz musi pokonać wszelkie przeszkody, aby dotrzeć do miasta Mampang w celu zdobycia cennego artefaktu. Zadanie to utrudniane jest przez pięciu wężowych lordów.

Jak przystało na grę paragrafową, fabuła opowiadana jest za pomocą tekstu. Walka oraz podróż po krainie przedstawiana jest w formie ilustracji oraz bardzo ładnych animacji. Gracz musi dokonywać wyboru aby wychodzić zwycięsko z pojedynków lub omijać zastawione pułapki. Zbieramy także punkty doświadczenia, które pozwalają ulepszać umiejętności naszej postaci. Tę produkcję polecam osobom z dużą wyobraźnią oraz zacięciem do gier RPG.

Obraz

Pierwsza gra z serii ANNO została wydana w 1998 roku i na stałe zagościła w sercach graczy na całym świecie. Mało kto dziś zapewne pamięta, ale seria ta miała również kilka udanych odsłon mobilnych w czasach gdy dominującym systemem była Java. Najnowsza odsłona tego RTS-a zadebiutowała kilka dni temu w Google Play i oferuje znacznie więcej zabawy aniżeli jej poprzedniczki.

Build an Empire nie jest portem żadnej z dotychczas wydanych części. Ubisoft zlecił stworzenie nowej gry od postaw studiu Mi’pu’mi Games. Dzięki temu otrzymaliśmy produkt, który nawiązuje do popularnej serii, ale uwzględnia charakterystykę dotykowych urządzeń. Zabawę rozpoczynamy od kolonizacji pojedynczej wyspy, na której budujemy miasto. Dbając o potrzeby mieszkańców, stopniowo podbijam kolejne terytoria, tworząc potężne imperium.

ANNO: Build an Empire - Android Launch Trailer

Produkcja Ubisoftu jest bardzo rozbudowana. W czasie rozgrywki gracz musi wznieść około 150 różnych budynków w których można wyprodukować oraz gromadzić ponad 60 różnych surowców oraz towarów. Pod względem oprawy graficznej Build an Empire nawiązuje do przeglądarkowej odsłony serii Anno oraz popularnych Settlersów. Grę wydano w modelu freemium, zatem przygotujcie się na obecność reklam i mikrotranskacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)