Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pola, Star Wars Battlefront Companion oraz Mobile Strike
15.11.2015 14:19, aktual.: 15.11.2015 15:19
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie między innym rodzimą aplikację do monitorowania produktów na sklepowych półkach, jak również przydatny program dla miłośników Star Wars Battlefront. Całość jak co tydzień uzupełniają gorące premiery gier z Mobile Strike na czele.
Polskie:
SmokSmog – Darmowa
W kategorii rodzimych gier i aplikacji przedświąteczna posucha, dlatego też dzisiaj sięgam po programy bardzo niszowe. Oczywiście niszowe nie oznacza że kiepskie. SmokSmog to prosty ale użyteczny program do monitorowania stanu zanieczyszczenia powietrza dla mieszkańców południa Polski.
Aplikacja sama dopasowuje region kraju na podstawie naszej lokalizacji. Jeżeli znajdujemy się poza obszarem dla którego zbierane są dane, program zaoferuje listę do ręcznego wybrania miejsca do monitorowania. Dane o zanieczyszczeniach pobierane są z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
SmokSmog może pochwalić się całkiem ładnym oraz intuicyjnym interfejsem użytkownika. Dzięki temu nawigacja oraz dostęp do bardziej szczegółowych danych na temat wybranych substancji jest bardzo przejrzysty. Zaletą programu jest również brak reklam oraz mikrotranskacji.
Pola. Zabierz ją na zakupy – Darmowa
W markecie pojawiła bardzo ciekawa aplikacja, którą powinni zainteresować się świadomi konsumenci. Jeżeli szukasz lokalnych firm wytwarzających polskie produkty, to Pola pomoże znaleźć ci takowe. Bez względu na to, czy kierujesz się patriotyzmem czy też życiowym pragmatyzmem, ta aplikacja zwiększy twoją świadomość o produktach na sklepowych półkach.
Zasada działania jest dziecinnie prosta. Za pomocą aparatu w telefonie skanujemy kod kreskowy z dowolnego produktu. Po chwili aplikacja poda nam szczegółowe informacje na temat producenta skanowanego towaru. Użytkownik może dowiedzieć się czy dany producent produkuje w kraju, jaki procent kapitału w spółce jest zagraniczny oraz czy wybrana firma tworzy wykwalifikowane miejsca pracy.
Każda z firm została oceniona w skali od 1 do 100 punktów. Im wyższy wynik, tym producent jest „bardziej polski”. Co ciekawe, można skanować także produkty zagraniczne, uzyskując jednak tylko informację o kraju pochodzenia towaru. Dla zakupocholików bardzo fajny program o ciekawym zastosowaniu.
Aplikacje użytkowe:
Star Wars Battlefront Companion – Darmowa
Aplikacje wspomagające dzielą się na użyteczne (Fallout Pip-Boy, Call of Duty ELITE) oraz stricte reklamowe jak chociażby Disney Infinity Action. Companion App dla nowego Star Wars Battlefront należy umieścić gdzieś pomiędzy tymi dwiema kategoriami.
Program z pewnością okaże się być przydatnym kawałkiem kodu dla fanów Star Wars: Battlefront. Użytkownik po dostarczeniu niezbędnej ilości danych, może zalogować się na swoje konto w celu uzyskania dostępu do bogatej bazy informacji opisujących dotychczasowy progres w grze. Aplikacja pozwala także na przeglądanie sieciowych rankingów oraz dyskutowanie z innymi graczami na forum.
Ponadto program pozwala zamienić tablet lub smartfon w interaktywną mapę podczas gry na konsoli lub komputerze. Całość uzupełnia mini-gra w której wcielamy się w szefa bazy rebeliantów, który odpiera ataki sił Imperium. Rozgrywkę oparto o system kart zagrywanych na pole bitewne. Co ciekawe, sukcesy w grze mobilnej mają wpływ na rozgrywkę konsolową i odwrotnie. Na dużych platformach odblokowujemy dodatkowe karty dla urządzeń mobilnych, w aplikacji natomiast zarabiamy kredyty do wydania na PC, Xbox One oraz Playstation 4.
Apple Music – Darmowa
W Google Play zadebiutowała kolejna aplikacja Apple. Tym razem panowie z Cupertino postanowili zaoferować usługę Apple Music użytkownikom Androidów. W zależności od tego czy jesteście już posiadaczami urządzenia z logo nadgryzionego jabłka, oferta może wydać się Wam ciekawa lub zupełnie bezsensowna.
Aplikacja do działania wymaga konta Apple ID, którego założenie jest darmowe. W zalezności od tego czy korzystaliście już z muzyki do Apple na urządzeniu z iOS-em, możecie otrzymać trzymiesięczny okres próbny. Pod warunkiem naturalnie że do konta podpięliście także kartę kredytową. Przed upływem okresu testowego można zrezygnować z subskrypcji, aby uniknąć opłat.
Apple Music on Android: Setup tour and first impressions
Zaletą odsłony na Androida jest zupełnie nowy interfejs, który nie jest obarczony funkcjonalnością elementów iTunes z jakimi borykają się użytkownicy iPhonów. W ramach wspomnianego abonamentu otrzymujemy dostęp do bazy ponad 30 milionów utworów, usługę connect do kontaktu z artystami oraz stacje radiowe. Program wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających obie platformy w domu.
GRY:
Hearthstone: Liga Odkrywców – Darmowa
Jedna z moich ulubionych gier mobilnych właśnie otrzymała nowy dodatek, o którym warto wspomnieć w naszym przeglądzie. Liga Odkrywców nie jest wprawdzie samodzielną aplikacją, ale swoim rozmachem mogłaby przyćmić inne karcianki jakie można pobrać z Google Play. Uczciwie przyznaje, że Blizzard tym razem nie zawiódł.
Historia opowiedziana w dodatku koncentruje się na tytułowej Lidze Odkrywców w której skład wchodzą krasnolud Brann Medziobrody, elfka Eliza Astrowidząca, awanturnik Reno Jackson oraz przedstawiciel rasy murloków Sir Płetwin Mrrgglton. Celem tej niezwykłej kompanii jest odnalezienie antycznego artefaktu – Kostura Stworzenia – którego podzielono na części, ukrywając każdą z nich w innym zakamarku krainy Azeroth.
Liga Odkrywców – zwiastun PL
Pod względem mechaniki, rozgrywka nie różni się zbytnio od wersji podstawowej. Przygoda została podzielona na cztery etapy. Każdy z nich wymaga walki z kilkoma pomniejszymi przeciwnikami oraz potężnym bossem. Nagrodą za ich pokonanie są rzecz jasna karty. Łącznie zestaw oferuje ponad 45 dodatkowych kart (w tym wyzwania klasowe) z nowymi atrybutami oraz nowe areny walki.
Mobile Strike – Darmowa
Kate Upton reklamuje Game of War, zachęcając graczy do wydawania pieniędzy w strategicznej grze multiplayer. Mobile Strike podąża tym samym tropem. Nic w tym zresztą dziwnego, bowiem za obie produkcje odpowiedzialna jest ekipa Machine Zone. W przypadku Mobile Strike do działań promocyjnych wciągnięto samego Arnolda Schwarzeneggera.
Pojawienie się popularnego aktora kina akcji nie jest przypadkowe. Mobile Strike prezentuje graczom współczesną arenę działań militarnych. Zamiast średniowiecznych zamków i walecznych rycerzy otrzymujemy bazy wojskowe z komandosami na czele. Zabawa podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym gromadzimy surowce, stawiamy nowe budynki oraz prowadzimy badania nad nowymi technologiami.
Mobile Strike - Play Free Now!
W drugim rekrutujemy armię do walki z innymi graczami. Naturalnie cały czas musimy pamiętać o budowaniu systemów obronnych własnej bazy, aby odpierać ataki innych. Co ciekawe, całość rozgrywki toczy się na jednym serwerze. Gracze mogą zrzeszać się w gildiach konkurujących ze sobą o dominację nad światem gry. W grze znajdziecie sporą liczbę mikrotransakcji pozwalających zdobyć przewagę nad innymi graczami.
Shooty Skies – Darmowa
Część pracowników odpowiedzialnych za powstanie hitu Crossy Roads postanowiła odejść z Yodo1 Games zakładając nową firmę. Shooty Skies jest ich pierwszym projektem, który łączy w sobie elementy kilku gatunków gier. Co powiecie na niecodzienne skrzyżowanie Shoot 'em upa oraz endless runnera?
Grę zrealizowano w popularnym modelu freemium w którym na szczęście mikropłatności nie pełnią nadrzędnej roli. Gracz wciela się w postać pilota maszyny latającej, którego zadaniem jest ostrzeliwanie nadlatujących elementów przez jak najdłuższy czas. Dobry wynik pozwala odblokowywać nowe postacie pilotów (zaczynamy z kotem) oraz nowe działka do eksterminacji takich przeciwników jak automaty do gier lub gigantyczne bobry.
Shooty Skies First Promo Trailer
Na uwagę zasługuje rzut izometryczny w którym przedstawiono rozgrywkę oraz szata graficzna łudząco podobna do tego co widzieliśmy już w Crossy Road. Samo sterowanie przypomina natomiast rodzimego Sky Force’a z tą małą różnicą, że atak specjalny ładuje się poprzez oderwania palca od ekranu urządzenia. Wystawienie się na atak wymaga zatem odrobiny taktycznego myślenia, ale w zamian otrzymujemy atak rakietowy do wykorzystania.