Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Przyjazne formularze, Google Street View oraz Bridge Constructor Stunts

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Przyjazne formularze, Google Street View oraz Bridge Constructor Stunts

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Przyjazne formularze, Google Street View oraz Bridge Constructor Stunts
Zbigniew Kowal
11.10.2015 08:26, aktualizacja: 11.10.2015 13:09

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie między innymi bajkowy quiz, który rozweseli każdą imprezę. W Przeglądzie znalazło się miejsce również dla nowej odsłony Google Street View. Całość jak co tydzień uzupełniają gorące premiery gier z Bridge Constructor Stunts na czele.

Polskie:

Bajkowy Quiz – Darmowa

Obraz

Ciekawa aplikacja, która sprawdzi się na domowych imprezach. Jak sama nazwa wskazuje, program daje możliwość sprawdzenia stanu naszej wiedzy na temat różnych bajek. Pytania dotyczą zarówno tych klasycznych jak i współczesnych kreskówek.

Minimalistyczne podejście do interfejsu nie zachęca do obcowania z programem, ale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. W głównym menu możemy przejść do rozgrywki jak również sprawdzić nasze miejsce w rankingu, dodać pytanie do bazy lub zakupić nowy awatar.

Obraz

Sama rozgrywka nie różni się zbytnio od tego co można znaleźć w innych quizach. Każde pytanie zawiera cztery odpowiedzi oraz ograniczoną ilość czasu na wybranie tej prawidłowej. Całość zrealizowano za pomocą tekstu, brakuje filmików lub podkładów muzycznych które znacznie poprawiłby wartość aplikacji. Co ważne jednak, Bajkowy Quiz jest zupełnie darmowy.

Obraz

FillUp to mobilna aplikacja dla komputerowej usługi o tej samej nazwie oferującej dokumenty, umowy oraz deklaracje różnego rodzaju. W bazie znalazło się miejsce dla ponad 2500 popularnych formularzy oraz pism urzędowych.

Użytkownik aplikacji może formularze przeglądać, jak również wypełniać i drukować z poziomu programu. Co ciekawe, niektóre z dokumentów można także złożyć elektronicznie jak chociażby deklaracje dla Ministerstwa Finansów. Całość uzupełnia aktówka w której gromadzimy ważne dla nas dane oraz możliwość synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami za pomocą Dysku Google.

Obraz

Aplikacja dużo lepiej prezentuje się na tabletach, aniżeli na smartfonach. Program jest dostępny za darmo przez 30 dni. Po upływie tego okresu musimy zdecydować się na jedne z płatnych abonamentów. Dla osób mających do czynienie z dużą liczbą formularzy aplikacja godna uwagi.

Aplikacje użytkowe:

Meter – Darmowa

Obraz

Wbrew swojej nazwie nie jest to program do mierzenia różnych długości. Aplikacja jest dziełem zespołu Google Creative Lab, odpowiedzialnego za kreatywne i oryginalne pomysły na aplikację. Chociaż sama idea jest dość interesująca, to w gruncie rzeczy jest to bardzo prosta aplikacja o niewielkiej liczbie zastosowań.

Czym zatem jest Meter? To nic innego jak „żywa tapeta” z funkcją wyświetlania trzech rodzajów powiadomień. Aplikacja poinformuje nas o połączeniu z siecią bezprzewodową, wyświetli stan baterii oraz poda listę innych powiadomień. Resztę uzupełnia wspomniana tapeta którą przygotowano zgodnie z zaleceniami stylu material design.

Obraz

Co ważne, aby aplikacja mogła wyświetlać skromne komunikaty wymaga od użytkownika nadania uprawnień w ustawieniach systemu. Chociaż Meter to bardziej ciekawostka, aniżeli pełnoprawny program to należy mieć nadzieję, że w przyszłości może rozwinąć się w coś bardziej funkcjonalnego.

Obraz

Usługa Google Street View jest doskonale znana wszystkim użytkownikom smartfonów i tabletów z androidem na pokładzie. Do tej pory jednak była tylko dodatkiem Street View w mapach Google’a. Wraz z aktualizacją do wersji 2.0 dodatek ten staje się samodzielną aplikacją.

Dzięki nowej aplikacji nie tylko możemy oglądać mapy od Google’a z perspektywy ulicy, ale również tworzyć i dołączać do nich własne panoramy. Proces ich dodawania jest bardzo intuicyjny. Wystarczy odpowiednio poruszać telefonem, aby łączyć ze sobą znaki na ekranie. Gdy zdjęcie sferyczne jest gotowe zapisujemy je w bazie Google lub udostępniamy za pomocą sieci społecznościowych.

Obraz

Naturalnie cały czas mamy podgląd na mapę, którą możemy swobodnie przybliżać lub oddalać. Przeskok w tryb Street View odbywa się za pomocą charakterystycznego ludzika w odpowiednie miejsce. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo i z pewnością warto mieć ją w swoich zbiorach na wszelki wypadek.

GRY:

Obraz

Kolejna produkcja z serii Bridge Constructor pojawiła się w Google Play. Tym razem nie zajmujemy się jednak budowaniem przepraw dla ruchu ulicznego. Odsłona Stunts wykorzystuje elementy logiczne oraz zręcznościowe w celach iście kaskaderskich. Oczywiście wybudowane przez nas mosty musimy samodzielnie przetestować.

Akcję gry osadzono w czasach współczesnych (zerknijcie na wersję Medieval w wolnej chwili), gdzie ewolucje powietrzne ciężarówek wywołują zachwyt u widzów. Naszym zadaniem jest budowa toru, który umożliwi pędzącym pojazdom wykonanie niebezpiecznych manewrów. Oczywiście trasy pełne są przeszkód i pułapek, które trzeba ominąć lub wykorzystać ich właściwości dla naszych celów.

Bridge Constructor Stunts - iOS Release Trailer

Chociaż rozgrywka została osadzona w pełnym 3D, to znakomita część mechanizmów zabawy jest dwuwymiarowa. Edytor do budowy map przypomina to co już widzieliśmy w poprzednich odsłonach BC, ale jego obsługę znacznie uproszczono. Przed zakupem pełnej wersji warto pobrać darmową odsłonę, którą również znajdziecie w Google Play.

Obraz

Nietuzinkowa gra tekstowa oparta na licencji filmu Marsjanin w reżyserii Ridleya Scotta. W The Martian gracz wciela się w pracownika NASA, który prowadzi rozmowy z uwiezionym na Marsie astronautą. Naszym głównym zadaniem jest udzielanie porad oraz wsparcie emocjonalne dla kosmonauty.

Fabuła gry podobna jest do filmowego scenariusza. Akcja obraca się bowiem wokół Marka Watneya, astronauty będącego członkiem załogowej wyprawy na Marsa. W wyniku niewyjaśnionych zdarzeń, mężczyzna zostaje uwieziony na Czerwonej Planecie sam z resztkami zapasów i brakiem możliwości powrotu do domu. W odróżnieniu jednak od filmu, bohater gry może polegać na specjaliście NASA w którego wciela się gracz.

The Martian: Official Game Trailer

Od strony technicznej mamy tutaj do czynienia z grą przygodową w formie tekstowej. Nasz telefon lub tablet zamieniają się w komunikator do prowadzenia konwersacji z astronautą. Podczas rozmów wybieramy co chwilę jedną z kilku możliwych kwestii, udzielając w ten sposób porad technicznych oraz wsparcia emocjonalnego. Fabuła jest nieliniowa, a nasze odpowiedzi mają wpływ na zakończenie gry.

Braveland Pirate – Płatna

Obraz

Z serią Braveland mogliście spotkać się już wcześniej zarówno na urządzenia mobilnych jak i na komputerach. Odsłona Pirate stanowi bowiem trzecią część cyklu strategicznych gier turowych od rosyjskiego studia Tortuga Team. Ręcznie rysowana grafika oraz duża grywalność ponownie zachęca do grania.

Tym razem wcielamy się w postać Kapitana Jima, który przybywa na archipelag Wolnych Wysp z zamiarem odnalezienia ukrytego skarbu. Naturalnie jak na kapitana statku przystało, towarzyszy nam wierna załoga, którą można modyfikować wraz z rozwojem wydarzeń. Chrapkę na skarb maja także inni piraci, którzy wraz z morskimi potworami oraz umarlakami będą starać się uprzykrzyć nam zadanie.

Braveland Pirate

Bardzo ciekawie zaprezentowano system walki, który do złudzenia przypomina rozwiązanie zastosowane w serii Heroes of Might & Magic. Oprócz walki, która stanowi główny element gry, gracz koncentruje się także na eksploracji wysp, wykonywaniu misji fabularnych oraz prowadzenia rozmów z bohaterami niezależnymi. Nowością w serii jest udział głównego bohatera podczas walki, który wspomaga swoją załogę zaklęciami oraz umiejętnościami specjalnymi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)