Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Samsung Pompeje, Color Splash Effect Pro oraz WWE 2K

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Samsung Pompeje, Color Splash Effect Pro oraz WWE 2K
Zbigniew Kowal

19.04.2015 12:38, aktual.: 19.04.2015 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem znajdziecie m.in. aplikację przybliżającą wydarzenia przed wybuchem Wezuwiusza w 79 r. n.e. Jak również bardzo pożyteczny program do edycji zdjęć, który teraz jest dostępny w promocyjnej cenie. Na deser zestaw trzech wyśmienitych gier w których prym wiedzie produkcja 2K Games.

Street King – darmowa

Polskie:

Obraz

Dzisiejszy przegląd rozpoczynamy od rodzimych aplikacji. Jedną z nowszych propozycji tego typu w sklepie Google’a jest polska aplikacja Street King. Jak zapewniają twórcy, jest to pierwsze mobilne narzędzie dla entuzjastów ulicznych wyścigów w Polsce. Co ważne, twórcy zachęcają użytkowników do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Po pobraniu aplikacji na telefon przechodzimy do dość anonimowej rejestracji. Podajemy tylko nick, markę samochodu jakim dysponujemy, hasło oraz e-mail. Następnie trafiamy do bazy osób zainteresowanych wyścigami ulicznymi. Program pozwala wyznaczać: spotkania (indywidualne lub grupowe), specjalne cele oraz trasy przejazdu.

Street King - zwiastun

W aplikacji znajdziemy również rankingi zbudowane na podstawie zdobytych podczas jazdy punktów. Oczywiście należy mieć świadomość, że aplikacja może posłużyć do organizowania nielegalnych wyścigów. Być może jest to dobre miejsce dla policji, aby monitorować tego typu inicjatywy? Dla fanów motoryzacji z pewnością jest to ciekawy sposób na poznanie osób o podobnych zainteresowaniach.

Pompeje – darmowa
Obraz

Jeżeli nie kręcą was uliczne wyścigi, to być może zainteresuje was rozrywka kulturowa. W kwietniu bieżącego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie otwarto niezwykłą wystawę „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”. Głównym sponsorem i partnerem technologicznym wirtualnej ekspozycji jest Samsung Electronic Polska.

Odwiedzający wystawę (do 18.10.2015) mogą między innymi przetestować okulary do rzeczywistości wirtualnej Gear VR bazującej na Galaxy Note 4. Jeżeli jednak nie chce się wiem odwiedzać stolicy, część informacji o wystawie oraz życiu codziennym starożytnego miasta przed wybuchem Wezuwiusza w 79 r. n.e. zdobędziecie z dedykowanej aplikacji.

"Pompeje. Życie w cieniu wulkanu"

Aplikacja oferuje także zestaw kilku gier tematycznych, które poprzez zabawę pozwolą poznać realia życia w starożytności oraz poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Od siebie dodam, że z aplikacji zadowolona była moja córka, która pobawiła się programem przed sprawdzianem z historii. Być może dla waszych pociech również będzie to ciekawa lekcja.

Aplikacje użytkowe:

Obraz

Zazwyczaj staram się Wam prezentować najnowsze aplikacje, których premiera miała miejsce w ostatnich tygodniach w Google Play. Dzisiaj jednak robię wyjątek dla Color Splash Effect Pro, który w chwili obecnej jest dostępny do pobrania w promocyjnej cenie.

Dzieło Lyrebird Studio (znane z takich programów jak Tiny Planet FX czy HDR FX PRO) to kompleksowa aplikacja graficzna do obróbki zdjęć. Program pozwala w prosty sposób konwertować obraz do czerni oraz bieli, a następnie dodawać kolory na wybranych jego obszarach. Dzięki szeregowi kreatywnych i prostych rozwiązań (głownie filtry) otrzymane efekty mogą konkurować z tymi jakie uzyskujemy na komputerze.

Color Splash Effect

Zabawa z aplikacją jest bardzo intuicyjna. Wystarczy wczytać zdjęcie z pamięci telefonu, a następnie wykorzystać dostępny zestaw narzędzi do nanoszenia kolorów. Do dyspozycji użytkownika oddano pędzle o różnej grubości i przezroczystości oraz szereg filtrów przygotowanych na wzór innych aplikacji fotograficznych. Przygotowane na wzór Sin City fotki można w łatwy sposób opublikować na Facebooku lub Twitterze.

Obraz

W Google Play pojawiła się nowa aplikacja od koncernu Google, umożliwiająca odręczne pisanie w aż 82 językach. Jest to kolejna metoda po głosie oraz wirtualnej klawiaturze za pomocą której można wprowadzać tekst na telefonie.

Przyznam szczerze, że nigdy nie należałem do grupy osób, która chciałaby coś pisać odręcznie na smartfonie lub tablecie. Rozumiem jednak, że na świecie jest sporo języków (chiński), dla których ręczne pisanie może być bardzo wygodne. Po zainstalowaniu aplikacji, otrzymamy krótką instrukcję jak aktywować funkcję na telefonie.

Google Handwriting Input Keyboard Review

Google Handwriting Input nie jest niczym innym jak wirtualną klawiaturą wyposażoną w opcję obsługi pisma odręcznego. Program wspiera pismo drukowane oraz pochylone wpisywane przy pomocy rysika lub palca. Co ważne, w taki sam sposób można wprowadzać emotikony. Jakość rozpoznawania pisma zależy od tego czy pozwolimy aplikacji wykorzystywać Internet do analizy. Naturalnie aplikacja działa również w trybie off-line, wymaga jednak to od użytkownika pobrania słownika na telefon.

Gry:

Obraz

Na rynku pojawiła się kontynuacja wirtualnej adaptacji gry planszowej wydanej przez firmę Games Workshop w 1987 roku. Drugą część gry ponownie przygotowało studio Auroch Digital, bazując na mechanice pierwowzoru. Naturalnie znalazło się również miejsce na całkiem sporą liczbę nowości.

W odróżnieniu od innych planszówek dostępnych na rynku, Chainsaw Warrior jest przeznaczony wyłącznie do zabawy w pojedynkę. Akcję gry osadzono w futurystycznym Nowym Jorku. W którym za sprawą tajemniczego portalu sprowadzane są na ziemie potwory wszelkiej maści. Gracz wciela się w rolę elitarnego komandosa, który uzbrojony w tytułową pilę łańcuchową stara się zażegnać inwazję obcych.

Chainsaw Warrior: Lords of the Night - Official Trailer

Odsłona Lords of the Night oferuje trzy dodatkowe lokacje, w których stawiamy czoła nieznanym wcześniej przeciwnikom. Arsenał gracza został wzbogacony o kilkadziesiąt nowych broni oraz elementów ekwipunku. Ulepszeniu uległ także system walki, w którym duży nacisk położono na wynik uzyskiwany przy rzucie kośćmi. Całość uzupełnia klimatyczna oprawa graficzna nawiązująca do pierwowzoru.

Joe Danger – płatna
Obraz

Gracz wciela się w tytułowego Joe Dangera, który jest jednym z najbardziej zdeterminowanych kaskaderów na świecie. Jego celem jest bicie kolejnych rekordów oraz zdobywanie uznania w oczach widzów. Motocykl kaskadera przeskakuje nad rozpadlinami, przebija płonące ściany lub wykonuje tricki w powietrzu!

Początkowo można pomyśleć, że jest to gra wyścigowa. W rzeczywistości jednak jest to klasyczna platformówka. Wprawdzie jeździ się motocyklem, ale trzeba też przeskakiwać nad pułapkami, wzbijać się w powietrze na rampach lub wykorzystywać elementy planszy do posuwania się do przodu. Trochę jak w leciwym już Mario Bros lub Sonicu. Przygotujcie się na solidną porcję stukania palcem w ekran.

Joe Danger - iPhone/iPod Touch/iPad Gameplay HD

Mocną stroną gry jest oprawa graficzna. Kreskówkowy styl oraz poczucie humoru nadają Joe Dangerowi urok. Użytkownicy najnowszych smartfonów docenią zapewne 60 FPS-ów z dynamicznym cieniowaniem oraz ulepszoną fizyką obiektów 3D. W odróżnieniu od wersji wydanej na iOS, odsłona na Androida wyeliminowała potrzebę hamowania lub przyspieszania. Gracz skupia się bowiem tylko na wykonywaniu tricków.

WWE 2K – płatna
Obraz

Ekipa 2K Games postanowiła zagospodarować kolejną niszę na rynku gier mobilnych jaką jest symulator wrestlingu. Za produkcję odpowiadają połączone studia n-Space oraz zespół Visual Concepts, który odpowiedzialny był za ten sam produkt na konsole stacjonarne oraz komputery. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się stworzyć najlepszy produkt mobilny tego typu, chociaż nie ustrzeżono się błędów.

WWE 2K pozwala nam wcielić się w jedną z gwiazd WWE z Hulkiem Hodanem, Stingiem czy też Undertakerem na czele. Każdy z zapaśników dysponuje unikatowym zestawem ciosów oraz zagrań defensywnych, a także charakterystycznym dla siebie wejściem na ring. Cut scenki przed i po walce nadają grze uroku, pozwalając wczuć się w atmosferę największych gal wrestlingowych zza oceanu.

WWE 2K iOS Launch Trailer

Oprócz standardowej kariery (od zera do bohatera ringów) możemy rozgrywać pojedynki gwiazd jak również uczestniczyć w rozgrywce sieciowej. Trójwymiarowy silnik prezentuje się bardzo ciekawie, w szczególności gdy zwrócimy uwagę na modele zawodników. Nieco słabiej wypada sterowanie, które wymaga od gracza kreślenia gestów palcem na ekranie i w dłuższej perspektywie jest dość nużące.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)