Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Szybcy i Wściekli, testy na prawo jazdy oraz unikatowy widżet

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Szybcy i Wściekli, testy na prawo jazdy oraz unikatowy widżet
Zbigniew Kowal

11.04.2015 14:43, aktual.: 11.04.2015 19:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem znajdziecie m.in. aplikację przydatną przed egzaminem na prawo jazdy, kilka aplikacji poprawiających wygląd waszego smartfona jak również gry wykorzystujące popularne na rynku medialnym marki.

Personalizacja:

Obraz

W sklepie Google’a znajdziecie dość sporą liczbę różnego rodzaju launcherów. Niektóre z nich są jednak tak popularne, że część developerów zajmuje się tworzeniem kolejnych motywów wzbogacających liczbę skórek dla wybranych launcherów. Jedną z takich aplikacji jest GO Launcher EX.

Jeżeli ten launcher znajduje się już w twojej bibliotece aplikacji to z pewnością zainteresuje cię nowy motyw, który właśnie pojawił się na rynku. Paper Notes jak sama nazwa wskazuje, pozwala zamienić pulpit naszego telefonu w tablicę pełną papierowych karteczek.

Obraz

Twórcom udało się przygotować dość sporą liczbę ikonek oraz tapet do customizacji systemu w stylu vintage. Muszę przyznać, że całość prezentuje się całkiem interesująco i jest to z pewnością jedna z ciekawszych skórek dla GO Launcher EX na rynku.

Unique Widgets – Płatna

Obraz

Unique Widgets to ciekawy zestaw widżetów w skład którego wchodzą elementy niezbędne do wyświetlania prognozy pogody, aktualnego czasu oraz stanu baterii. Każdy z wybranych widżetów (ponad 60 w bazie) można modyfikować w celu dobrania satysfakcjonującego nas układu.

Twórcy chwalą się, że co miesiąc w bazie będzie przybywać 50 nowych projektów dostępnych do pobrania za darmo. Już teraz natomiast można skorzystać z unikatowych designów dla analogowych zegarków, których próżno szukać w innych aplikacjach tego typu. Ciekawostką jest również możliwość wyświetlania czasów dla dwóch miast jednocześnie.

Obraz

Widżet pogodowy został wyposażony w szereg ciekawych informacji. Użytkownik może zaznajomić się z pogodą na każdą następną godzinę lub prognozą dziesięciodniową. Dla bardziej wymagających dodano także informacje o fazach księżyca. Całość uzupełnia sprytne AI, które notuje nasze zachowania podczas pracy na telefonie, aby lepiej określać przyszły zużycie baterii.

Aplikacje użytkowe:

Obraz

Nazwa tej aplikacji opisuje dokładnie jej podstawowe zadanie. Podczas gdy twój telefon nie jest najlepszym miejscem do uruchamiania prezentacji PowerPointa lub tabelek z Excela, Office Remote pozwoli zamienić ci twój telefon w centrum dowodzenia.

Innymi słowy jest to popularny „clicker”, który przydaje się podczas szkoleń oraz prezentacji. Twoje ruchy w aplikacji znajdują odzwierciedlenie w programach z pakietu Office uruchomionych na komputerze. Komunikacją pomiędzy aplikacjami odbywa się przy wsparciu technologii Bluetooth. W chwili obecnej pełne wsparcie otrzymał pakiet Office 2013 oraz 2016 Preview.

Obraz

Użytkownik przed rozpoczęciem zabawy musi pobrać także odpowiednie rozszerzenie dla pakietu biurowego zainstalowanego na komputerze. Instalacja jest dość intuicyjna i nie wymaga dużej znajomości obsługi komputera. Jedną z ciekawych funkcji jest możliwość wykorzystywania aplikacji do kontrolowania wirtualnego, laserowego wskaźnika w prezentacjach.

Ltesty – Darmowa

Obraz

Z własnego doświadczenia wiem, że każda pomoc przed egzaminem na prawo jazdy jest na wagę złota. Gdy ja zdawałem egzamin nie było smartfonów na rynku. Dzisiaj podchodzący do egzaminu kandydaci mają znacznie więcej możliwości.

LTesty to baza 1200 pytań z egzaminów przeprowadzanych w WORDach. Po pobraniu aplikacji użytkownik otrzymuje dostęp jednak tylko do 20 testowych pytań. Pozostałe trzeba kupić za około 15 złotych. Jak chwalą się twórcy, jest to taka sama cena jak wykupienie dostępu do bazy pytań PWPW. Podobny zestaw można nabyć także za pośrednictwem witryny ltesty.pl. Niestety abonamentu z www nie można łączyć z aplikacją mobilną, a szkoda.

Obraz

Aplikacja pozwala uczyć się przepisów drogowych, jak również sprawdza stan naszej aktualnej wiedzy. Część pytań jest wzbogacona o materiały wideo. Co ciekawe, ilekroć odpowiemy błędnie, system wyświetli prawidłową odpowiedź wraz z komentarzem prawnym. Dzięki temu przyszły kierowca może uczyć się na swoich błędach. Aplikacja działa bez dostępu do Internetu, więc naukę można kontynuować w dowolnym miejscu.

GRY:

Space Marshals – Płatna

Obraz

Odjazdowa strzelanka z dużą dawką elementów taktycznych. Twórcami gry jest znane i lubiane studio Pixelbite, które zasłynęło na rynku gier mobilnych udaną serią Reckless Racing. Akcję gry osadzono w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzka rasa skolonizowała wiele obcych planet.

Główny wątek fabularny obraca się wokół wydarzeń związanych ze statkiem kosmicznym Artemis, pełniącym rolę wiezienia dla najbardziej krewkich i niebezpiecznych przestępców. Pewnego dnia dochodzi do buntu w wyniku którego większość kryminalistów ucieka. Gracz wciela się w rolę tytułowego szeryfa, który musi złapać lub wyeliminować uciekinierów.

Space Marshals - Android trailer

Rozgrywane wydarzenia ukazane zostały w rzucie izometrycznym. Pomimo tego, że wcielamy się w stróża prawa, nie jest to prosta zręcznościówka w której siła ognia zapewnia przewagę. Większość misji wymagać będzie od nas skradania się oraz cichego eliminowania przeciwników oraz częstego chowania się za osłonami. Co ważne, gracz otrzymuje tylko jeden epizod z całej historii, kolejne dostępne są w formie darmowych dodatków wewnątrz aplikacji.

Obraz

Taktyczna gra akcji osadzona w uniwersum Marvela. W grze położono duży nacisk na toczenie zmagań w sieciowym trybie kooperacji dla czterech osób jednocześnie. O jakości produkcji świadczy stojące za nią studia DeNA, mające w swoim dorobku takie tytuły jak Star Wars: Galactic Defence oraz Transformers: Battle Tactics.

Celem gry jest zapobiegniecie zagłady świata z rąk zmechanizowanej armii obcych. Jedyną nadzieją ludzkości staje się grupą bohaterów w skład której wchodzą takie postacie jak Spider-Man, Iron Man, Daredevil, Kapitan Ameryka, Thor lub Hulk. Każda z wymienionych bohaterów musi ze sobą współpracować podczas starć z hordami przeciwników.

Na uwagę zasługuje trójwymiarowa grafika przygotowana w nietuzinkowym stylu przywodzącym na myśl Marvel Super Hero Squad. Sterowanie oparto o system wirtualnych przycisków co na nieco mniejszych ekranach może być trochę uciążliwe. Intuicyjny interfejs oraz ładna oprawa muzyczna dopełniają całości.

Obraz

Studio Kabam postanowiło wykorzystać zakupioną licencję na popularną serię filmów akcji do przygotowania gry wyścigowej z dość rozbudowanym systemem mikrotranskacji. Co ciekawe, twórcy gry nie ograniczyli się jedynie do najnowszego odcinka filmowej sagi i zamiast tego wykorzystali elementy ze wszystkich siedmiu części.

Gracz może brać udział w czysto wyścigowej rywalizacji lub bawić się w trybie fabularnym. W głównej kampanii wcielamy się członka grupy w skład której wchodzą takie postacie jak Letty Ortiz, Roman Pearce lub Tej Parker. Po drugiej stronie znajduje się ekipa czarnych charakterów której przewodzi DK, Braga oraz Carter Verone.

Rozgrywka sprowadza się do rozgrywania nielegalnych ulicznych wyścigów. Twórcy nie sili się jednak na stworzenie symulatora. Zamiast tego zaimplementowano sporo mechanizmów zręcznościowych, które upraszają zabawę. Wyścigi rozgrywają się w różnych miastach gdzie możemy przetestować ponad pięćdziesiąt różnorodnych samochodów. Naturalnie każdą maszynę można tuningować, aby zwiększać swoje szanse.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)