Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: TMobile Stats, AIDA64 oraz Gabriel Knight Sins of the Fathers
Zbigniew Kowal
02.08.2015 13:52, aktualizacja: 02.08.2015 15:52

Zapraszam na nieco spóźniony Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie między innymi aplikacje dla miłośników rodzimej Ekstraklasy, elegancki kalendarz jak również trzy nowe gry z Google Play.

Polskie:

96 po polsku – Darmowa

Obraz

Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu lubię rozwiązać krzyżówkę lub zagrać w słowny quiz, który nie tylko potrafi zagospodarować mój czas wolny, ale także sprawdza moją wiedzę ogólną. Dlatego też aplikacja 96 procent po polsku przypadła mi do gustu tak bardzo.

Zasady gry są bardzo proste. Na ekranie telefonu wyświetlane jest quizowe pytanie, na które odpowiadali ankietowani. Skojarzenia z Familiadą są tutaj jak najbardziej poprawne, bowiem twórcy aplikacji wykorzystali podobny schemat myślowy. Za poprawne odpowiedzi zdobywamy punkty, za nietrafione strzały punkty tracimy. Do pokonania czekają aż 94 zadania.

Obraz

Pytania oraz odpowiedzi ankietowanych są bardzo urozmaicone. Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania trzeba wykazać się znajomości historii, biologii, geografii lub wiedzy na temat świata filmowego. Wewnątrz aplikacji znajdziecie reklamy, które nie psują jednak zbyt mocno zabawy.

T-Mobile Stats – Darmowa

Obraz

T-Mobile Ekstraklasa nie ma u nas tylu zwolenników co Premier League czy Liga Mistrzów. Jednak z roku na rok coraz więcej kibiców interesuje się poczynaniami polskich ligowców. Zmyślą o nich powstała kolejna aplikacja sportowa, pozwalająca zapoznać się ze statystykami piłkarzy oraz meczu.

Program nie tylko oferuje podstawowe dane lub wyniki na żywo, ale umożliwia także dostęp do analizy wszystkich wydarzeń meczowych. Funkcje przewidywania wyników na żywo a także kolejnych zdarzeń w meczu oraz unikalne statystyki to tylko jedne z wielu oferowanych opcji.

Obraz

Na szczególną uwagę zasługuje ładna oprawa graficzna o którą trudno w aplikacjach sportowych. Całość uzupełnia integracja z Facebookiem oraz statystyki piłkarzy oraz klubów z Ekstraklasy. Uwaga, aplikacja nie jest wolna od błędów. Podczas testów program wielokrotnie miał problemy z nawiązaniem połączenia z serwerem.

Aplikacje użytkowe:

Boxer Calendar – Darmowa

Obraz

Jeżeli domyślny kalendarz w waszym telefonie już wam nie wystarcza, to być może propozycja studia Boxer okaże się być dobrą alternatywą. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze, a zastosowanie wzornictwa Material Design nadaje kalendarzowi eleganckiego wyglądu.

Aplikacja oferuje ciekawą możliwość jednoczesnego przeglądania dwóch widoków kalendarza. Pierwszy oferuje podgląd na zaplanowane wydarzenia w ciągu dnia. Drugi natomiast prezentuje widok całego miesiąca lub tygodnia. Co ciekawe, kalendarz można także synchronizować z klientem poczty. Pod warunkiem jednak, że jest to również aplikacja od Boxera.

Obraz

Wraz z aplikacją do rak użytkownika oddano widżet, który pozwala przeglądać zaplanowane wydarzenia na ekranie głównym telefonu lub tabletu. Całość uzupełnia całkiem sprawna wyszukiwarka oraz częściowa lokalizacja na rodzimy język.

AIDA64 – Darmowa

Obraz

Aplikację od FinalWire cechuje prostota oraz funkcjonalność. Program pozwala bez zbędnych ceregieli zapoznać się z podzespołami tabletu lub smartfona. Dzięki pozostałym funkcjom diagnostycznym, użytkownik może także zdobyć dokładne informacje o systemie operacyjnym zainstalowanym w urządzeniu.

Ekran początkowy podzielono na kilka kategorii, które pozwalają na poznanie informacji o podzespołach. Bez problemu można dokopać się do takich danych jak taktowanie oraz model procesora, rozdzielczość ekranu, zagęszczenie pikseli, ilość wolnej pamięci operacyjne, liczbę rdzeni oraz dane na temat systemu Android.

Obraz

Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy mogą uzyskać informacje na temat temperatur poszczególnych podzespołów jak również danych gromadzonych przez akcelerometr, żyroskop, czujnik światła lub czujnik zbliżeniowy. Więcej funkcji można odblokować po zakupie wersji Pro z poziomu aplikacji.

GRY:

Obraz

Pac-Man Championship Edition jakiś czas temu został przygotowany specjalnie z myślą o Xbox Live Arcade. Nowością w tej odsłonie hitu od Namco jest sposób pojawiania się kulek, które należy zjeść. Plansza nie jest wypełniona nimi w całości od początku poziomu. Dostajemy specjalne zestawy kulek i dopiero po ich zjedzeniu pojawiają się kolejne.

W praktyce wygląda to tak, że skaczemy od jednego brzegu ekranu do drugiego, uważając po drodze, aby nie dać się złapać duszkom. Cała rozgrywka nastawiona jest więc na przetrwanie i osiąganie jak największego wyniku punktowego w podanym przedziale czasowym. W grze znajdziecie sporo różnych trybów rozgrywki, w sumie przygotowano ponad 100 różnych aren do zagrania.

Najnowsza produkcja Namco opracowano w nowoczesnej oprawie graficznej, która nijak się ma do klasycznej odsłony Pac-Mana. Całość wzbogacają ciekawe efekty specjalne oraz animacje. Co warto podkreślenia fani wersji retro znajdą także coś dla siebie w lekko zmodyfikowanych elementach gry.

Obraz

Prawdziwa gratka dla fanów gier przygodowych. Z okazji 20-lecia wydania, w Google Play pojawiła się odświeżona odsłona gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers. Za remake odpowiada brytyjskie studio Pinkerton Road, założone przez weteranów branży Jane Jansen oraz Roberta Holmesa. W projekt zaangażowano sporo osób pracujących przy pierwowzorze.

Gracz poznaje historię księgarza z Nowego Orleanu, próbującego rozwikłać zagadkę rytualnych morderstw (kult Voodoo) przy okazji odkrywając własną mroczną przeszłość. Pod względem technicznym mamy tutaj do czynienia z klasycznym point-and-clikiem, skupiającym się na przeszukiwaniu mapy i rozwiązywaniu prostych zagadek.

Gabriel Knight: 20th Anniversary REVIEW - The Sierra PC Adventure game RETURNS!

Odświeżona wersja może pochwalić się grafiką w wysokiej rozdzielczości o której trudno było marzyć ponad 20 lat temu. Dzięki możliwościom współczesnych smartfonów, twórcy zdecydowali się także na dorzucenie kilku nowych lokacji i zagadek do rozwiązania. Nowy wydawca postarał się także o dodatkową zawartość dla fanów gier z serii Gabriel Knight.

Angry Birds 2 – Darmowa

Obraz

Najnowsza produkcja Rovio to powrót do korzeni serii po licznych spin-offach wprowadzających do rozgrywki elementy wyścigów lub RPG. Dwójka to klasyczna mechanika, zaserwowana jednak w odświeżonej oprawie graficznej oraz mnóstwem dodatkowych elementów, których próżno szukać w oryginalnej odsłonie Wściekłych Ptaków.

O ile strzelania z procy nie trzeba nikomu przybliżać. O tyle warto napisać kilka słów o nowych elementach. Najbardziej widoczną zmianą jest nowa konstrukcja plansz. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, nie są to tylko pojedyncze sceny. Teraz plansza składa się z kilku segmentów, które należy odblokować spełniając określone warunki. Przed każdą rozgrywką wybieramy karty ptaków z których chcemy skorzystać. Wymaga to zatem nieco strategicznego myślenia.

Angry Birds 2 - Official Gameplay Trailer

Oprawa graficzna Angry Birds 2 prezentuje się bardzo okazale i przewyższa o kilka klas to co widzieliśmy w pierwszej odsłonie. Wprawdzie nadal jest to klasyczna perspektywa 2.5D, jednak jakość modeli oraz dopracowane animację sprawiają, że dzieło Rovio jest imponujące. Niestety, gra nadal wykorzystuje mikrotranskacje do zarabiania, zatem pod tym względem nic się w popularnej serii nie zmieniło.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)