Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Ustawka, Yandex oraz RESCUE Heroes in Action
Zbigniew Kowal
20.06.2015 13:06, aktualizacja: 20.06.2015 19:51

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem znajdziecie m.in. nietuzinkową polską karciankę, program do bezproblemowego przesyłania plików pomiędzy komputerem a smartfonem oraz trzy najnowsze premiery w Google Play z wciągającym RESCUE na czele.

Ustawka – Darmowa

Polskie:

Obraz

Jeżeli znudził się wam już Heartstone, to być może rodzima karcianka przyciągnie waszą uwagę na nieco dłużej. Dzieło studia Ready Square zamiast wymyślnego świata fantasy prezentuje jakże swojski klimat blokowisk. Na dzielnicy rządzą chuligani pomiędzy którymi dochodzi do tytułowych ustawek. Spora dawka humoru to duży atut tej produkcji.

Zasady gry nie różnią się zbytnio od tego co można znaleźć w innych karciankach. Zabawę rozpoczynamy od skonstruowania własnego decku. Ilość dostępnych kart jest ograniczona, a kolejne odblokowujemy w momencie awansu na kolejne poziomy. Co ważne, wszelkie zasady wyjaśnione są w obszernym poradniku, który ułatwia wejście do gry.

Ustawka - karcianka z klimatem

Bardzo ciekawie natomiast zaprezentowano system walki. Plansza podzielona jest na dwie strefy. W przypisanych do graczy obszarach umieszczane są karty z naszego decku. Celem gry jest pozbawienie punktów morale przeciwnika poprzez likwidację kart oponenta lub przenoszenia swoich kart do strefy wroga. Co ciekawe, w grze nie ma mikrotranskacji za które kupować można karty dzięki czemu rywalizacja z innymi graczami jest wyrównana.

Burzowo.info – Darmowa
Obraz

Kolejna polska aplikacja w naszym dzisiejszym zestawieniu. Tym razem zachęcam Was do pobrania programu za pomocą którego można przeglądać aktualne mapy burzowe dla Polski. Aplikacja powiadomi nas także o zbliżających się zmianach w pogodzie w szczególności o nadciągających burzach.

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukarze się mapa burzowa właśnie, którą można przybliżać i oddalać uzyskując informacje o zasięgu występujących opadów. Oprócz tego możemy zapoznać się także z temperaturą oraz siłą wiatru jak również informacjami satelitarnymi na temat śniegu lub deszczu. Niestety informacje te wymagają od nas pobrania dodatkowych danych z Internetu.

Obraz

Burzowo.info nie jest typową aplikacją pogodową dla przeciętnych użytkowników. Jeżeli jednak potraficie posługiwać się mapami metrologicznymi (żeglarze, paralotniarze, etc) to aplikacja zapewni Wam prosty dostęp do nich. Jako że program jest darmowy, przygotujcie się na obecność denerwujących reklam.

Portal – Darmowa

Aplikacje użytkowe:

Obraz

Banalnie prosta i funkcjonalna zarazem aplikacja ułatwiająca przesyłanie plików z komputera na telefon lub tablet pracujący na Androidzie. Oczywiście pod warunkiem że oba urządzenia znajdują się w zasięgu tej samej sieci Wi-Fi. Za stworzenie aplikacji odpowiedzialny jest autor popularnego programu Pushbullet.

Zasada działania jest bardzo prosta. Aby przesłać plik musimy uruchomić aplikację na telefonie oraz odwiedzić specjalną witrynę na komputerze. Następnie za pomocą aplikacji skanujemy kod QR na stronie WWW i gotowe. Połączenie nawiązanie. Teraz wystarczy tylko przeciągnąć pliki lub foldery które chcemy przesłać.

Introducing Portal, WiFi file transfers made easy

Czas transferu zależy od wielkości wysyłanych plików. Co ważne jednak, zdjęcia oraz pliki mp3 mogą być automatycznie przenoszone do galerii zdjęć oraz odtwarzacza muzyki, aby były dostępne także dla innych programów. Jeżeli twoje urządzenie pracuje na Androidzie 5.0 lub nowszym, portal będzie mógł zapisywać pliki także na karcie SD.

Obraz

Yandex to ciekawa alternatywa dla tych użytkowników, którzy znudzeni są mobilnym Firefoxem lub propozycjami Google’a. Prosty interfejs oraz szybkość to dwie zalety rosyjskiej przeglądarki. Jeżeli korzystacie już z desktopowej wersji, to bardzo łatwo można zsynchronizować dane pomiędzy komputerem a smartfonem.

Tuż po zakończeniu instalacji, aplikacja jest gotowa do natychmiastowej pracy. Co ciekawe, w przypadku słabego połączenia z Internetem możemy skorzystać z opcji turbo, która zmniejsza ilość pobierania danych i przyspiesza działanie przeglądarki. W przypadku chęci synchronizacji danych pomiędzy różnymi platformami, wymagane jest jednak konto w portalu Yandex.

Obraz

Twórcy przeglądarki udostępnili także możliwość wyboru domyślnej wyszukiwarki. Ciekawostką jest obecność rodzimego onetu.pl. Co smutne jednak, Yandex nie pozwala na blokowanie reklam oraz nie obsługuje wtyczek. Aplikacja wspiera natomiast wyszukiwanie za pomocą głosu oraz pozwala zmienić ustawienia prywatności.

GRY:

Obraz

Seria Rescue odnosi spore sukcesy na komputerach osobistych, gromadząc wokół siebie sporą grupę fanów. Twórcy gry liczą na powtórkę takiego scenariusza również na urządzeniach mobilnych. Odsłona dla Androida nie jest jednak bezpośrednim portem żadnego wcześniejszego projektu i stanowi zupełnie nową przygodę w portfolio firmy.

Zadaniem gracza jest objęcie dowództwa nad grupą strażaków, która staje przed trudnym zadaniem ukończenia szeregu misji ratunkowych. Areną działań jest ogromna metropolia w której wybuchy gazu, pożary blokowisk lub katastrofy lotnicze są na porządku dziennym. Prawdziwym testem naszych możliwości staje się jednak pożar rafinerii, którego bez specjalistycznego sprzętu nie da się ugasić.

RESCUE: Heroes in Action (iOS & android) - Release Trailer

Każdy strażak posiada własną biografię oraz umiejętności specjalne, które musimy wykorzystywać przy wydawaniu poleceń. Ratownicy posługują się różnego rodzaju sprzętem (węże, kombinezony, gaśnice, etc) który można ulepszać wraz z rozwojem fabuły. Dotykowy interfejs jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu aplikacja jest przystępna również dla nieco młodszych graczy.

Obraz

Ta dwuwymiarowa gra logiczna opowiada historię pewnej żaby, która została uprowadzona przez grupę ninja. Na ich nieszczęście jednak, żabka nie okazała się być jedynie francuskim przysmakiem. Płaz w którego przyjdzie się nam bowiem wcielić posiada czarny pas w karate i potrafi skopać tyłki znacznie od siebie większym przeciwnikom.

Jak już wspomniałem, Green Ninja nie jest grą akcji a logiczną łamigłówką w której zadaniem gracza jest znalezienie dostępu do ukrywających się przeciwników. Po zetknięciu żaby z ninja dochodzi do automatycznego kopniaka powalającego oponentów na glebę. Po wskazaniu kierunku ataku, nie mamy wpływu na to co się wydarzy dalej, dlatego też ruchy trzeba dobrze zaplanować.

Green Ninja trailer

Żabka potrafi przyczepiać się do ścian oraz odbija się od złotych powierzchni. Całość urozmaicona jest przez ruchome elementy, zapadnie oraz lawę do której rzecz jasna nie możemy wpaść. Co ważne jednak, im mniej ruchów zajmie nam eliminacja ninja tym lepszy wynik punktowy za wybrany level. Oprawa graficzna nie powala na kolana, jednak sprawdza się w tego typu rozgrywce idealnie.

Obraz

Takie projekty mogą powstać tylko wtedy, gdy za ich realizację bierze się niezależne studio. W poważnej firmie wydawniczej bowiem, aktualizacja dla popularnej gry 10000000 nie mogłaby się stać samodzielnym projektem. W tym przypadku tak się właśnie stało. Wspomniany update okazał się być na tyle rozbudowany, że twórcy postanowili wydać go samodzielnie.

Jeżeli graliście w 10000000 to mechanika You Must Build A Boat niczym was nie zaskoczy. W trakcie głównej kampanii nasz bohater przemierza krainy oraz lochy w poszukiwaniu skarbów. Zadanie to naturalnie utrudniane jest przez potwory, które należy wyeliminować. Walkę oparto o sprawdzony moduł match 3 w którym blok oraz zadawanie ciosów odbywa się poprzez łączenie ze sobą trzech jednakowych elementów.

You Must Build A Boat

Cel gry ukryty jest w tytule aplikacji. Budujemy łódź zdolną pomieścić zdobyte skarby oraz złapanych przez nas potworów. Zabawę rozpoczynamy od marnej łajby ledwie unoszącej się na powierzchni wody. Wraz z rozwojem fabuły nasza łódź zamienia się w super komfortowy dom ułatwiający nam eksplorację świata. Uroku grze dodaje grafika retro, którą skopiowano 1 do 1 z wspomnianego już 10000000.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)