WhatsApp będzie czyścić wiadomości. Tym razem to dobra informacja

WhatsApp będzie czyścić wiadomości. Tym razem to dobra informacja
Arkadiusz Stando

11.09.2021 09:10, aktual.: 13.09.2021 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już od dłuższego czasu sporo mówi się o funkcji umożliwiającej korzystanie z WhatsApp na wszystkich urządzeniach. Nadal spory problem stanowiła jednak synchronizacja czatów, ale wygląda na to, że wkrótce ma się to zmienić.

Od niedawna możemy korzystać z komunikatora WhatsApp jednocześnie na czterech urządzeniach. Umożliwia to między innymi komunikację z rodziną czy znajomymi w momencie, kiedy nasz smartfon się rozładuje, a w pobliżu możemy znaleźć jedynie komputer. To może okazać się również wygodniejszym wyjściem w przypadku, gdy musimy wysłać dłuższą wiadomość.

Ale jak dotąd, ta "gigantyczna poprawa" okazała się nieść ze sobą także pewne problemy. Przede wszystkim użytkownicy WhatsAppa skarżyli się na brak synchronizacji czatów pomiędzy platformami. To skutkowało sytuacjami, w których usuwanie pewnych wątków czatu na smartfonie nie likwidowało ich także w wersji komputerowej aplikacji. Trzeba powiedzieć jasno - takie rozwiązanie nie tylko utrudnia pracę, ale wręcz irytuje.

Na szczęście WhatsApp ma wkrótce mieć funkcję pełnej synchronizacji, więc "czystki" będą odbywać się na każdym urządzeniu, tuż po podłączeniu go do globalnej sieci. Aplikacja usunie automatycznie rozmowy na wszystkich sparowanych sprzętach, o ile będą mieć zaktualizowaną wersję oprogramowania, która umożliwia tę funkcję. Obecnie jest ona dostępna w najnowszej becie komunikatora WhatsApp.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)