WhatsApp i przesyłanie pieniędzy. Najpierw Brazylia, potem (może) reszta świata

WhatsApp i przesyłanie pieniędzy. Najpierw Brazylia, potem (może) reszta świata

WhatsApp i przesyłanie pieniędzy. Najpierw Brazylia, potem (może) reszta świata
Patryk Korzeniecki
16.06.2020 15:30, aktualizacja: 16.06.2020 17:30

WhatsApp umożliwi przekazywanie środków pieniężnych bezpośrednio w okienku rozmowy, co dla wielu osób będzie funkcją bardzo wygodną.

Na łamach Komórkomanii pisałem już o usłudze Facebook Pay, która ma z założenia ułatwiać przesyłanie środków pieniężnych między użytkownikami aplikacji Facebooka. Usługa ruszyła już Ameryce Południowej w jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie.

WhatsApp umożliwi Brazylijczykom przesyłanie pieniędzy

Aplikacja pozwala na dzielenie się kasą bezpośrednio w okienku czatu. Płatności odbywają się przy pomocy wprowadzonej karty płatniczej, następnie są weryfikowane i transferowane do odbiorcy. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia statusu płatności w czacie. Może też zerknąć na historię transakcji w ustawieniach.

WhatsApp pozwala na zabezpieczenie środków poprzez użycie PIN-u lub danych biometrycznych. Firma informuje, że dane karty są szyfrowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

412215865753600556

Tak jak pisałem wcześniej, WhatsApp nie przesyła środków bezpośrednio. Transfer odbywa się między kontami bankowymi i jest przetwarzany przez firmę Cielo (operatora kart kredytowych i debetowych). Co ważne - nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Usługa przesyłania pieniędzy przez WhatsAppa działa na tę chwilę tylko w Brazylii. Firma jednak sugeruje, że istnieją plany wprowadzenia funkcji też na inne rynki. Ciekawe, kiedy doczekamy jej w Polsce.

Czekacie na tę funkcję nad Wisłą? A może nie czujecie, żeby jej u nas brakowało?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)