WhatsApp połączy się z Messengerem? Facebook może pracować nad integracją

WhatsApp połączy się z Messengerem? Facebook może pracować nad integracją
Patryk Korzeniecki

07.07.2020 17:53, aktual.: 07.07.2020 19:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp może w bliżej nieokreślonej przyszłości zostać połączony z Messengerem. Pojawiły się pewne przecieki na temat możliwych planów Facebooka.

WhatsApp i Messenger to jedne z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na naszej planecie. Ciężko jest znaleźć osobę, która by nie słyszała o przynajmniej jednym z nich.

A gdyby tak je... połączyć? Wygląda na to, że ktoś już wpadł na podobny pomysł. Świadczą o tym informacje ze strony WABetaInfo.

WhatsApp i Messenger mogą stać się jednością

W lokalnej bazie danych tworzonej przez aplikację Facebook znaleziono interesujące wpisy. Dotyczą one funkcji WhatsAppa takich jak czarna lista, sesje czatów, samych wiadomości i mediów.

Wyciąg z bazy danych Facebooka zdradzający plany na ewentualną integrację Messengera i WhatsAppa
Wyciąg z bazy danych Facebooka zdradzający plany na ewentualną integrację Messengera i WhatsAppa© WABetaInfo

Według źródła rekordy te mogą świadczyć o planach integracji WhatsAppa i Facebooka. Nie wiadomo jednak, kiedy miałoby to nastąpić.

To bardzo duże przedsięwzięcie, wymaga synchronizacji ogromnej ilości danych, w tym zakodowanych. Przypomnę, że WhatsApp wykorzystuje szyfrowanie end-to-end, co utrudnia logowanie na wielu urządzeniach (może się to zmienić).

Myślę, że prędko nie doczekamy się integracji, o ile w ogóle. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że Facebook zmieni plany.

Obraz

Facebook i płacenie w WhatsAppie

Facebook może myśleć na temat połączenia swoich dwóch dużych projektów, jednak to nie wszystko. Przypomnę o zamiarach firmy dotyczących stworzenia własnego systemu płatności o (zaskakującej) nazwie Facebook Pay.

Miała ona umożliwić elektroniczne przesyłanie pieniędzy między aplikacjami giganta: Facebookiem, Messengerem, Instagramem i właśnie WhatsAppem. Na razie działa tylko w ostatniej aplikacji. Mogą z niej skorzystać Brazylijczycy, jednak firma myśli o jej szerszej dostępności.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)