Widżety na fali

Widżety na fali
Jacek Wolan

23.08.2011 11:06, aktual.: 23.08.2011 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wave Launcher jest popularnym programem na Androida, który zyskał rzeszę fanów dzięki innowacyjnemu podejściu do otwierania aplikacji z dowolnego miejsca w systemie. Teraz w podobny sposób można uruchamiać także widżety.

Dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze o programie Wave Launcher, krótko wspomnę, że jest to symulator fali w stylu webOS. Falę tę uruchamiamy, przesuwając palec od uprzednio skonfigurowanego pola reakcji w stronę środka ekranu, po czym zostaną wyświetlone skróty do wybranych i/lub używanych wcześniej aplikacji. Zwolnienie palca na danym programie spowoduje jego uruchomienie. Szybko, sprawnie i wygodnie. Każdy element fali – od koloru po znajdujące się na niej elementy – można dowolnie konfigurować.

Pierwotnie program pozwalał na dostęp do 5 skrótów. Później ta liczba została zwiększona i dodano możliwość włączenia ostatnio używanych programów (czyli tak samo jak przez przytrzymanie przycisku Home). Potem pojawiły się foldery, a teraz widżety.

W zasadzie program jest już zaawansowanym launcherem - gdyby się uprzeć, to nie potrzebujmy w ogóle typowego launchera z siatką ikon i widżetów. Podstawowym atutem Wave Launchera jest łatwość dostępu do skrótów z dowolnego miejsca w systemie. Można więc szybko przełączać się pomiędzy programami i sprawdzić, co się dzieje na widżetach.

Wave Launcher v1.8 - Widgets

Nowa opcja jest o tyle ciekawa, że nawet korzystając właśnie z jakiegoś programu, można uruchomić widżet, na którego tle nadal będzie działała dana aplikacja. W dodatku widżet jest w pełni interaktywny, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie pogody czy dodanie nowego zadania do listy zadań. Program kosztuje obecnie 1,99 dol.

Obraz

(Kliknięcie w kod QR przenosi na stronę Android Marketu)

  • Slider item
[1/1]
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)