Więcej Internetu w komórce - nowe usługi i ułatwienia, także od Poczty Polskiej

Więcej Internetu w komórce - nowe usługi i ułatwienia, także od Poczty Polskiej

Mobilne usługi internetowe (fot.: sxc.hu)
Mobilne usługi internetowe (fot.: sxc.hu)
Kira Czarczyńska
26.01.2012 08:00, aktualizacja: 26.01.2012 09:00

OK, wszyscy wiemy, że telefon komórkowy już od jakiegoś czasu nie jest traktowany jak telefon. Funkcja dzwonienia stała się dodatkową, a na pierwsze miejsce wysunęło się korzystanie z multimediów i Internetu. Nic więc dziwnego, że pojawia się też wiele związanych z tym nowym wykorzystaniem komórki usług, nawet od tak wydawałoby się mało nowoczesnych podmiotów jak Poczta Polska.

Smartfony nadal nie są jeszcze pełnoprawnymi komputerami, choćby ze względu na wielkość wyświetlacza czy wygodę używania. Jednak nie ma to jak pełnowymiarowa klawiatura, gdy faktycznie ktoś potrzebuje napisać coś dłuższego czy choćby wygodnie skorzystać z różnych usług. Ten problem w coraz większym zakresie rozwiązują odpowiednie, przystosowane do realiów telefonu komórkowego aplikacje.

Nowe mobilne Gadu-GaduChociaż coraz częściej do komunikacji ze znajomymi korzysta się z Facebooka, Gadu-Gadu nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Komunikator mobilny jest więc stale rozwijany i wyposażany w kolejne opcje. Kończy się właśnie etap testów nowej jego wersji - ma się w niej znaleźć szereg funkcji, które pozwolą na integrację aplikacji mobilnej z tą instalowaną na komputerze. Jakich? Tego jeszcze do końca nie wiadomo, bo testy odbywają się w zamkniętej grupie użytkowników. Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, aby się tego dowiedzieć.eBroker w telefoniePorównywarka finansowa eBroker również postanowiła zadbać o swoich klientów korzystających z mobilnego Internetu. Udostępniono im właśnie aplikację mobilną, dzięki której nawet podczas np. wizyty w banku będzie można w sposób szybki i wygodny sprawdzić przez Internet, jak na tle konkurencji wygląda przedstawiana właśnie oferta. Aplikacja ma przeliczniki-kalkulatory finansowe, inwestycyjne, ubezpieczeniowe - pozwoli więc użytkownikom na łatwy i bezpośredni dostęp do najciekawszych ofert finansowych. Aplikacja jest w wersji na iPhone oraz telefony z systemem Android.Poczta Polska poinformuje SMS-em o przesyłce

Przy okazji zaś, Poczta Polska zwiększa o kolejne 34 placówki liczbę punktów wydających e-przesyłkę - czyli taką, o której dotarciu do wybranego wcześniej urzędu, klient dowiaduje się również za pośrednictwem SMS-a oraz e-maila.

Mobilna poczta Home.pl

Na zakończenie coś, co nowością może nie jest, ale klientom Home.pl znacznie ułatwi życie. Firma udostępniła im właśnie nową, wygodną obsługę poczty elektronicznej na urządzeniach mobilnych. Home zapewnia, że panel jest zgodny z większością popularnych systemów przeznaczonych dla telefonów komórkowych. Jeśli jednak komuś to nie wystarcza, to może skorzystać z technologii Push e-mail, dzięki której wiadomości z serwera zostaną natychmiast przesłane do urządzenia mobilnego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)