Więcej książek dla młodzieży w Karaoke4English

Więcej książek dla młodzieży w Karaoke4English
Zbyszek Kowal

25.11.2011 06:59, aktual.: 25.11.2011 07:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Karaoke4English - aplikacji do nauki angielskiego, która umożliwia jednoczesne słuchanie i czytanie tekstów, a także tworzenie ćwiczeń ułatwiających zapamiętywanie nowych słówek – pojawiły się książki dla młodzieży z serii „Polar Fish”, autorstwa Andy'ego Coombsa.

Udostępnienie książek w aplikacji stało się możliwe dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Brainglass, twórcą Karaoke4English, oraz Natur & Kultur, wiodącym szwedzkim wydawnictwem edukacyjnym. To właśnie Natur & Kultur jest wydawcą serii „Polar Fish” - popularnych książek wspomagających naukę angielskiego, które zostały napisane z myślą o młodych czytelnikach w wieku od 12 lat.

Historie zawarte w książkach z serii „Polar Fish” są podzielone są na różne poziomy trudności i gatunki (fantasy, przyjaźń, kryminał, horror). Umożliwia to każdemu użytkownikowi Karaoke4English wybranie takiej pozycji, która jest zgodna z jego poziomem angielskiego i zainteresowaniami. Aktualnie w Karaoke4English są dostępne 4 pozycje z serii „Polar Fish”. Wszystkie 16 książek, składających się na tę serię, będzie dostępnych w aplikacji w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Dostęp do 4 nowych książek kosztuje równowartość 3,29 euro. Można także zakupić pojedyncze rozdziały za równowartość 0,5 euro.

Nowych książek – podobnie jak wszystkich innych zawartych w bibliotece Karaoke4English (m.in. "Sherlock Holmes", "Wilhelm Tell", Biblia, Koran) - można jednocześnie słuchać i obserwować wypowiadane przez lektora słowa na ekranie smartfona. Są one podświetlane jak w karaoke. Znaczenie każdego nieznanego słowa można sprawdzić w słowniku - po prostu dotykając to słowo na ekranie. Każde sprawdzane słówko można też zachować w pamięci programu, który automatycznie stworzy wówczas ćwiczenia ułatwiające jego  zapamiętanie. Program na bieżąco monitoruje postęp nauki i na tej podstawie proponuje ćwiczenia słówek, tak aby na pewno zostały opanowane.

Karaoke4English można pobrać z App Store za darmo wraz z pierwszym tekstem, którym jest inauguracyjne przemówienie Johna F. Kennedy'ego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)