Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - cyfrowy komiks w AppStore, za darmo [wideo]

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - cyfrowy komiks w AppStore, za darmo [wideo]
Bartosz Dul

23.04.2012 13:00, aktual.: 23.04.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od niecałego tygodnia w AppStore dostępny jest cyfrowy komiks opowiadający o przygodach znanego wiedźmina - Geralta. Nie dość, że to interaktywny komiks, to do tego darmowy. Czy warto go ściągać?

Cyfrowy komiks traktujący o wiedźminie pojawił się w AppStore na kilka godzin przed premierą gry komputerowej - Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Można więc pomyśleć, że aplikacja jest nieskomplikowaną promocją Zabójcy Królów, który z powodzeniem walczy o sukces sprzedażowy na zachodnich rynkach. Nic bardziej mylnego.

The Witcher Digitacal Comic | fot. wł.
The Witcher Digitacal Comic | fot. wł.

Cyfrowy komiks jest adaptacją komiksu "Racja stanu". Opowiada o tym, jak Geralt z Rivii podejmuje się zlecenia na tajemnicze stworzenie (leszego).

133 MB komiksu to dopiero początek, zaledwie część całej historii, która zapewne wkrótce będzie kontynuowana dzięki aktualizacjom (aplikacja ma wbudowany system powiadomień).

Co oznacza interaktywny komiks? Obrazy na każdej stronie poruszają się, poszczególne kadry zawierają mniej lub bardziej rozbudowane animacje, a komiks zmusza użytkownika do ciągłego jeżdżenia palcem po ekranie.

Czytelnik przesuwa w odpowiednią stronę ramki z komiksem (co dodaje dynamizmu opowieści), wykonuje gesty podczas walk wiedźmina (uderzenia mieczem, rysowanie znaków). Nie jest to nic skomplikowanego, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - cyfrowy komiks to nie gra - tu nie można przegrać czy dokonać złego wyboru, przez co samo jeżdżenie palcem po ekranie może wydawać się mało atrakcyjne.

Jeżeli jednak użytkownik podejdzie do aplikacji jak do zwykłego komiksu, któremu towarzyszy klimatyczna muzyka i odgłosy otoczenia czy walk, to nie powinien być zawiedziony.

The Witcher Interactive Comic Book Trailer

Dodatkowo w spisie treści znajdują się przydatne informacje o świecie Sapkowskiego (opisy postaci, przedmiotów, ras itd.) okraszone dodatkową grafiką.

  • Slider item
[1/1]

W trakcie czytania komiksu między przechodzeniem przez poszczególne rozdziały pojawiają się reklamy gier - Wiedźmina i Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Trzeba pamiętać, że to przede wszystkim materiał promocyjny, mający zachęcić zachodnich graczy do kupna gry na PC lub Xboxa. Nie zmienia to jednak faktu, że komiks podany w interaktywnej i udźwiękowionej formie wypada naprawdę świetnie i zdecydowanie warto go ściągnąć. Czekam na kolejne aktualizacje komiksu.

Komiks jest dostępny na iPhone'a, iPoda i iPada (wymaga iOS w wersji 4.3 lub wyższej). Można ściągnąć go za darmo z AppStore.

Źródło: AppStore

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)