Wiedźmin: Pogromca Potworów - 5 wskazówek dla początkujących wiedźminów

Wiedźmin: Pogromca Potworów - 5 wskazówek dla początkujących wiedźminów

Wiedźmin: Pogromca Potworów - 5 wskazówek dla początkujących wiedźminów
Bartek Kołodziejczyk
21.09.2021 15:24, aktualizacja: 06.03.2024 22:14

Jeśli jeszcze nie zaczęliście grać w Wiedźmina: Pogromcę Potworów? Lepsza okazja może szybko nie nadejść.

Wraz z wrześniową aktualizacją gry rozpoczęło się bardzo ciekawe wydarzenie, które potrwa do końca września. Jest to fantastyczna okazja by sprawdzić się w wiedźmińskim fachu. W trakcie trwania wydarzenia zwiększony został zasięg interakcji wiedźmina oraz częstotliwość występowania potworów w okolicy.

Poniżej zebrałem kilka porad, które uważam za bardzo pomocne w zdobywaniu doświadczenia w grze. Pozwolą one na sprawne korzystanie z jej dobrodziejstw bez zbytniego wyzbywania się dostępnego złota i korzystania z mikropłatności.

Nigdy nie wydawaj złotych monet na zakup olejów, petard oraz eliksirów

Są to przedmioty, które można wytworzyć samodzielnie, co początkowo jest dość czasochłonne, ale opłacalne.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na np. pojemniejszy plecak, przynęty i Zwoje doświadczenia. A zwiększenie pojemności ekwipunku jest w zasadzie niezbędne do czerpania przyjemności z gry.

W Wiedźminie: Pogromcy Potworów najlepiej atakować głównie potwory, nad którymi nie wyświetlają się znaczniki trudności

Potwory bez oznaczeń da się pokonać nie zażywając eliksirów ani nie nakładając oleju na miecz. Poziom otrzymanego doświadczenia i tak jest zbliżony do tego, które otrzymuje się za zabicie potwora z jedną bądź dwoma "czaszkami" nad głową.

Kluczem do trudniejszych etapów gry jest zebranie odpowiedniego ekwipunku

Niezbędne jest posiadanie co najmniej jednego przedmiotu z każdego rodzaju, by w przypadku bardziej złożonych wyzwań móc je dowolnie dobierać.

Jednym z najlepszych eliksirów jest Jerzyk, który zwiększa maksymalną ilość punktów żywotności o 50 proc. Bez niego nie atakuję trudniejszych przeciwników.

Gdy tylko pojawia się okazja, warto zaatakować Nemeton

Nemeton to dobra okazja na zdobycie dużej ilości doświadczenia w szybkim czasie – należy wówczas korzystać z dobrodziejstwa inwentarza i atakować to miejsce będąc uzbrojonym w odpowiednie eliksiry i oleje.

Petard używam w ostateczności, gdy już wiem, że nie dotrwam do końca ostatniej walki, nie używając środków wybuchowych.

Grając w Wiedźmina: Pogromcę Potworów, mądrze korzystaj ze Zwoju doświadczenia

Na koniec prosty trik na szybkie zdobycie dużej liczby punktów doświadczenia. Na początek trzeba odszukać jeden z wielu Nemetonów, które rozlokowane są na mapie, przygotować przynęty, oleje na konkretne gromady potworów oraz - najważniejsze - Zwój doświadczenia.

Koszt Zwoju w sklepie to 120 monet. Za jednorazowe oczyszczenie Nemetonu z potworem poziomu średniego otrzymujemy ok. 600 punktów doświadczenia. Wynik zwiększa się za użycie odpowiedniego oleju, wykonanie perfekcyjnego parowania czy zadanie ciosu krytycznego. Jednak po użyciu wspomnianego wyżej Zwoju, wszystkie punkty doświadczenia wzrastają dwukrotnie, co pozwala zdobyć ponad 1200 PD za jedno oczyszczenie.

Na tym nie koniec. Gdy w Nemetonie pojawi się potwór z poziomu trudnego, sama premia za jego pokonanie wzrasta z 250 do 500 PD. Walka jest wówczas dość wymagająca, ale będąc odpowiednio przygotowanym jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z najtwardszymi przeciwnikami.

Dodatkową premię można uzyskać za pokonanie danego potwora po raz pierwszy. Dlatego początkowo nie warto atakować nowych potworów z poziomu średniego lub trudnego – lepiej zrobić to podczas ataku na Nemeton z aktywowanym Zwojem doświadczenia.

Obraz

Używając powyższych metod można zdobyć nawet 2500 punktów za jednym razem. Dodatkowo, zbierając przynęty i umieszczając je w Nemetonie po uprzednim jego oczyszczeniu, w miejscu tym pojawia się nowa gromada, którą możemy od razu zaatakować. Nie ma potrzeby czekania 60 minut na ponowne zajęcie Nemetonu przez nową gromadę.

Łącząc te wszystkie triki, w ciągu 30 minut można uzbierać nawet 15 000 punktów doświadczenia, co jest bardzo dużą liczbą. Ponad stukrotnie przebijającą to, co zazwyczaj dostaje się po ubiciu jednego potwora.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)