Większość właścicieli smartfonów nie wyobraża sobie bez nich życia [ankieta]

Większość właścicieli smartfonów nie wyobraża sobie bez nich życia [ankieta]

Samsung Galaxy S III, Apple iPhone 4S
Samsung Galaxy S III, Apple iPhone 4S
Kamil Bąkowski
21.08.2012 17:00, aktualizacja: 21.08.2012 19:00

Jeszcze kilka lat temu telefony komórkowe służyły tylko do rozmów. Dzisiaj większość z nas śledzi na bieżąco informacje, czyta e-maile itp. za pomocą urządzeń mieszczących się w jednej dłoni. Jak wynika z najnowszych badań, aż dwie trzecie użytkowników smartfonów nie wyobraża sobie bez nich życia.

Organizacja Online Publishers Association (OPA) przeprowadziła ankietę dotyczącą m.in. użytkowników smartfonów. Według OPA 44% osób korzystających z Internetu na terenie Stanów Zjednoczonych ma smartfony, daje to 107 mln użytkowników telefonów z systemami operacyjnymi. Ilość ta wzrosła o ponad 46% w porównaniu z poprzednim rokiem.

[solr id="komorkomania-pl-118540" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5858,android-krolem-smartfonow-ogromny-wzrost-udzialow-zielonego-robocika" _mphoto="android-vs-apple-fot-tal-f73f642.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2564[/block]

Kupujemy telefon z systemem operacyjnym po to, aby mieć stały dostęp do informacji oraz treści multimedialnych. Dowodem tego są wyniki OPA. Aż 93% użytkowników smartfonów korzysta ze swoich urządzeń w wyżej wymienionych celach. 59% właścicieli telefonów z systemem operacyjnym przegląda Internet, 58% osób sprawdza wiadomości e-mai i, co ciekawe, aż 47% badanych śledzi informacje związane z pogodą w danym regionie. Rzadziej smartfony służą do oglądania filmów (31%), przeglądania lokalnych informacji (29%) czy wiadomości krajowych (24%).

Organizacja OPA poinformowała, że aż co trzeci ankietowany nie wyobraża sobie życia bez smartfona (33% respondentów). Większość osób (67%) przywiązana jest najbardziej do swojego peceta/laptopa. Telewizja pozostaje również bardzo powszechnym medium - 63% głosów.

[solr id="komorkomania-pl-117883" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5946,czy-w-google-play-mozna-zarobic" _mphoto="google-logos-117883-270x-9d32c94.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2565[/block]

Użytkownicy smartfonów są zachwyceni swoimi urządzeniami. Aż 68% osób posiadających smartfony nie wyobraża sobie bez nich życia. Ponad połowa sprawdza informacje drogą internetową czy uzyskuje dostęp do treści multimedialnych każdego dnia. Praktycznie każdy nabywca mobilnego urządzenia pobrał aplikację w ostatnim roku.

Ankieta OPA została przeprowadzona na mieszkańcach Stanów Zjednoczonych, przepytano 2540 respondentów w wieku od 8 do 64 lat.

Znam wiele osób, które przed zakupem smartfona twierdziły, że telefon z jak najmniejszą liczbą funkcji jest najlepszy, najbardziej przyjazny. Dzisiaj te osoby nie wyobrażają sobie dnia bez smartfona - urządzenia, które pozwala na znacznie więcej niż prowadzenie rozmów czy wysyłanie SMS-ów.

[solr id="komorkomania-pl-118032" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5930,smartfony-samsunga-podbijaja-europe-popularnosc-iphonea-maleje-2" _mphoto="apple-vs-samsung-godzirr-546ac7e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2566[/block]

Czy Wam też zdarza się, że pierwszym urządzeniem, którego dotykacie rano (niekoniecznie po to, aby wyłączyć budzik), jest właśnie smartfon? Poniżej nasza ankieta, w której szukamy odpowiedzi na pytania, do czego najczęściej wykorzystujecie swoje samrtfony.

Źródło: OPA

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)