Wielki coming out, czyli Tim Cook jest gejem

Strona głównaWielki coming out, czyli Tim Cook jest gejem
30.10.2014 13:42
Tim Cook przyznaje się do bycia gejem
Tim Cook przyznaje się do bycia gejem
Źródło zdjęć: © @markbober/twitter
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Szef firmy Apple ujawnił właśnie oficjalnie, że jest homoseksualistą. Czy coś to zmienia?

Tim Cook w rozmowie z Businessweek przyznał się publicznie do bycia gejem. W jego oświadczeniu można przeczytać:

Tim Cook:

Nigdy nie zaprzeczałem swojej seksualności, ale nigdy też nie ujawniałem jej publicznie. Aż do teraz. Wyrażę się więc jasno: Jestem dumny z bycia gejem, i uważam, że bycie gejem to jeden z największych darów, jakie dał mi Bóg.

Dyrektor generalny firmy z Cupertino twierdzi ponadto, że odmienna orientacja seksualna "pozwala mu lepiej rozumieć bycie w mniejszości i to, z jakimi problemami borykają się różne grupy mniejszościowe". Bycie gejem miało sprawiać, że Cook ma także więcej empatii i jest jeszcze twardszą osobą, która podąża własną drogą. Stwierdził on nawet, że odmienność pozwoliła mu wykształcić swoisty pancerz, który pomaga mu w pracy jako szef firmy Apple.

Wieści te szybko obiegły świat, a większość komentujących gratuluje Timowi odwagi. Sam nie mam absolutnie nic przeciwko gejom (czy lesbijkom), jednak robienie wielkiej sensacji z kolejnego "coming out" jest nieco nużące. Orientacja seksualna nie powinna być tabu, ale też nie jest powodem do dumy.

Nieco śmieszą mnie też informacje, które sugerują, że wizerunek szefa-geja może wpłynąć w jakikolwiek sposób na działania Apple'a. Ani nie zmieni się nagle polityka firmy, ani gigant nie przestanie nagle robić dobrych urządzeń. Dzisiejsze oświadczenie w dużej mierze wyjaśnia jedynie skąd w Cupertino tak duża tolerancja dla środowiska LGBT.

Źródło: Businessweek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)