Wielki hit z Nintendo DS już niedługo w App Store!

Wielki hit z Nintendo DS już niedługo w App Store!
10.03.2014 21:58
Wielki hit z Nintendo DS już niedługo w App Store!
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Jeżeli znacie taki tytuł jak 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors, to ten wpis Was ucieszy. Ta utrzymana w konwencji thrillera gra przygodowa już niedługo trafi na urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Jeżeli o japońskiej produkcji słyszycie po raz pierwszy, to garść wyjaśnień znajdziecie w rozwinięciu.

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors to przedstawiciel popularnych w Japonii odmian przygodówek, w których celem jest wydostanie się z kolejnych pomieszczeń. Tytuł ten zdobył ogromną popularność na konsolce Nintendo DS. Czy tak samo będzie z portem na iOS?

Odsłona dla urządzeń Apple'a nie będzie dokładną kopią wersji na konsolkę Nintendo. Gra będzie nosiła nazwę 999: The Novel i, jak wskazuje tytuł, fabuła będzie w niej odgrywała większą rolę niż w oryginalne. Opowiedziana historia oraz zagadki do rozwiązania pozostaną jednak bez zmian.

412078372726834086

Gracz wciela się w 21-letniego studenta, który budzi się w zamkniętej kajucie. Po uwolnieniu odkrywa, że wraz z ośmiorgiem innych osób znajduje się na pokładzie statku podobnego do legendarnego Titanica. Wkrótce okazuje się, że cała dziewiątka bierze udział w niecodziennej grze. Uczestnicy mają tylko 9 godzin, aby opuścić statek przed zatonięciem.

Oprawa graficzna nawiązuje do japońskiej mangi, która powinna przypaść do gustu również miłośnikom komiksów. Ogólnoświatową premierę przewidziano na 17 marca. Niestety, ten nietuzinkowy tytuł nie będzie tani. Koszt jego pobrania z App Store to na 5 dol. O ewentualnym porcie na Androida na razie nie ma informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)