Wielki hit ze Steama może pojawić się na iOS już wkrótce

Strona głównaWielki hit ze Steama może pojawić się na iOS już wkrótce
21.01.2014 22:28
Wielki hit ze Steama może pojawić się na iOS już wkrótce
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Dzieło ekipy Klei Entertainment pojawiło się na platformie Steam w kwietniu ubiegłego roku. Zostało bardzo ciepło przyjęte zarówno przez branżowych krytyków, jak i graczy. Ta popularna gra akcji już wkrótce może pojawić się w App Store. Czy warto czekać na mobilne Don’t Starve?

Pod koniec 2013 roku Klei poinformowało o ponad milionie aktywnych graczy. Wynik ten udało się uzyskać w zaledwie kilka miesięcy od premiery. Don't Starve pojawiło się także na PlayStation 4 jako darmowa gra dla osób mających pakiet PlayStation Plus. Produkcja stała się rozpoznawalna, więc twórcy rozważają ekspansję na kolejne platformy. W wywiadzie dla magazynu "Edge" szefostwo Klei przyznało, że rozważa publikację gry na takich platformach jak Vita oraz iOS.

Jeżeli chodzi o system iOS oraz inne urządzenia mobilne, to jest to coś, co dokładnie sprawdzamy i uważamy, że mogłoby dobrze działać. Jednak nie są to w tej chwili platformy priorytetowe. Po prostu rozważamy taką możliwość.

Nie jest to deklaracja przeniesienia Don't Starve na iOS, ale dobrze wiedzieć, że jest taka opcja. Obecnie studio pracuje nad dokończeniem DLC pod tytułem Reign Of Giants. Być może po wydaniu dodatku zapadnie decyzja o zaatakowaniu rynków mobilnych.

412077096014578598

Jeżeli nie graliście w dzieło Klei Entertainment, to śpieszę donieść, że jest to przygodowa gra akcji z domieszką elementów RPG oraz strategii. Główny bohater Wilson jest naukowcem, który za sprawą tajemniczego demona trafia do zapomnianej krainy. Gracz musi pomóc profesorkowi przetrwać w dziczy oraz znaleźć sposób na powrót do domu.

W Don't Starve, tak jak w poprzednich grach tego studia, położono nacisk na elementy humorystyczne. Wygląd postaci i sceneria często nawiązują do zjawisk kultury masowej. Stylizowana na komiks grafika wieńczy całość. To nietuzinkowy tytuł.

Przyznam, że przejadły mi się już stricte mobilne produkcje Gameloftu lub Rovio. Ostatnio więcej przyjemności sprawiają mi konwersje znanych tytułów z PC lub produkcje takie jak opisana w tym tekście. Oczywiście wrócę do tematu, gdy tylko pojawią się nowe doniesienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)