WiMP w Play i Deezer w Orange. Streaming muzyki będzie przyszłością? [aktualizacja]

Muzyka (fot. na lic. CC; Flickr.com/by A. Germain)
Muzyka (fot. na lic. CC; Flickr.com/by A. Germain)
Tomasz Hamryszak

16.01.2013 09:00, aktual.: 16.01.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muzyczne serwisy streamingowe to przyszłość. Już teraz zainteresowanie nimi jest bardzo duże, a będzie jeszcze większe, ponieważ do promocji legalnej internetowej muzyki przyłączają się polscy operatorzy komórkowi.

WiMP w Polsce
WiMP w Polsce

Po upływie okresu próbnego miesięczna opłata za dostęp do WiMP-a wynosi 19,99 zł. Klienci sieci Play nie muszą się martwić o koszty transmisji danych, ponieważ dla nich streaming jest darmowy. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji jest możliwość zapisywania wybranych utworów w trybie offline. Niestety, oferta fioletowych skierowana jest wyłącznie do abonentów. Aby ją aktywować, należy wysłać SMS o treści START pod numer 1234.

Więcej Deezera w Orange

Klienci Orange już od jakiegoś czasu mogą korzystać z Deezera, o czym informował Mateusz. Serwis ten zawiera, podobnie jak WiMP, około 20 mln utworów muzycznych różnych gatunków. Korzystając z oferty, otrzymuje się bezpłatną transmisję danych na potrzeby serwisu, możliwość odtwarzania muzyki offline oraz opcję tworzenia własnej biblioteki utworów i albumów

Darmowy dostęp do streamingu muzyki w pakiecie Discovery mają klienci Smart Planów Multi z abonamentem od 89,90 zł w górę, Pelikan II 150 i Pelikan II 225 lub korzystający z oferty Orange Open. Pozostałe osoby mogą przetestować za darmo usługę przez 14 dni, a potem opłata miesięczna za dostęp do serwisu wynosi 27,06 zł.

Deezer
Deezer

Deezer dostępny jest dla użytkowników komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych na platformach iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry. Więcej szczegółów pod tym adresem: Deezer.

Pół roku Deezera dla wszystkich

Warto również wspomnieć o świetnej promocji przygotowanej przez Deezera. Serwis uruchomił w Polsce usługę Freemium, która zapewnia 6 miesięcy darmowego streamingu osobom korzystającym z usługi na laptopach i urządzeniach stacjonarnych. Po tym okresie zostanie nałożony limit 2 godzin odtwarzania muzyki miesięcznie. O darmowym streamingu kilka słów powiedział Maciej Jaworski, dyrektor zarządzający Deezer Polska:

Streaming muzyki to przyszłość?

W końcu na naszym rynku ma pojawić się inna znana usługa streamingu muzyki, czyli Spotify. Dostęp do tego serwisu oferowany jest już przez niektóre (np. niemiecki) oddziały T-Mobile. Można więc optymistycznie założyć, że zaraz po wejściu Spotify do Polski podobnie będzie w naszym oddziale operatora.

[solr id="komorkomania-pl-142275" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4685,minelo-juz-6-lat-od-prezentacji-pierwszego-iphonea-wiele-sie-zmienilo" _mphoto="iphone1-142275-223x168-98fd6452a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3360[/block]

Już teraz Wojtek Jabczyński, rzecznik prasowany Orange Polska, chwali się, że Deezer jest bardzo popularną usługą:

Przekroczyliśmy właśnie 50 tys. użytkowników i dalej miło rośnie. Tylko w pierwszym tygodniu, na numer podany w reklamie, wysłaliście 65 tys. SMS-ów wyrażając zainteresowanie i sprawdzając możliwość skorzystania z serwisu na swoim telefonie.

Docenił to również Marcin Gruszka, rzecznik Play, który w sukcesie Deezera widzi dużą szansę dla WiMP-a w ofercie swojej sieci:

Ostatnio nasi konkurenci chwalili się bardzo dobrymi wynikami promocji tego typu usług. To bardzo dobrze wróży przyszłości tego typu usług również w naszej ofercie. Nie będę się spierał, który system jest lepszy, sami potestujcie. Moim zdaniem obie usługi są fajne i kompletnie zmieniają sposób słuchania muzyki. To zdecydowanie koniec CD. Tak jak czarne płyty wkrótce staną się niszową ciekawostką.

Dzięki zaangażowaniu operatorów oraz świetnym promocjom (wspomniane uruchomienie półrocznego Freemium) muzyczne serwisy streamingowe zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Nie powinno to dziwić. Według mnie jest to przyszłość muzyki. Nie trzeba wydawać pieniędzy na bądź co bądź drogie albumy w wersji płytowej czy kupować muzyki online i martwić się o zajmowane przez dużą kolekcję miejsce na dysku. Wystarczy odpalić aplikację, wpisać ulubionego wykonawcę i gotowe - za transfer płaci operator, a ja mogę słuchać ponad 20 mln utworów.

Aktualizacja

Jeśli korzystaliście z wersji beta programu WiMP i chcielibyście aktywować usługę w Play umożliwiającą słuchanie muzyki bez zużywania pakietu danych - wstrzymajcie się. Usługodawcy mają chwilowe problemy i streamowanie pobiera megabajty z pakietu. Także konto premium nie jest jeszcze aktywne dla abonentów, którzy wcześniej korzystali z bety. W ciągu kilku dni problem powinien być rozwiązany. Śledźcie komentarze na stronie Play.

Źródło: BlogPlayBlog Orange

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także