Włosi zapowiadają aktualizację Lumii do Windowsa 10 Mobile, ale nie powinniśmy im wierzyć

Włosi zapowiadają aktualizację Lumii do Windowsa 10 Mobile, ale nie powinniśmy im wierzyć04.03.2016 16:43
Zmodyfikowane zdjęcie Włocha z pizzą
Zmodyfikowane zdjęcie Włocha z pizzą
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Mateusz Żołyniak

Najnowsze dane sugerują, że "już" w przyszłym tygodniu może ruszyć proces aktualizacji modeli Lumia do Windowsa 10 Mobile. Dotyczyć ma on przynajmniej tych użytkowników, którzy smartfony kupili poprzez włoski oddział Vodafone.

Doczekamy się wreszcie aktualizacji do Windowsa 10 Mobile?

Na stronie laboratorium włoskiego operatora pojawiła się wzmianka o starcie procesu aktualizacji Lumii, który przypadać ma na przyszły tydzień (7-13 marca). Zmiana oprogramowania z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile dotyczyć ma w pierwszej kolejności modeli Lumia 1520, 930, 830, 735, 635 i 535. Aktualizacja ma być oczywiście przeprowadzana w systemie OTA (over-the-air).

Czy oznacza to, że także użytkownicy Lumii z Polski będą mogli liczyć na nowy soft? Biorąc pod uwagę, że wprowadzenie aktualizacji w podanym terminie we Włoszech nie jest wcale pewne, na wiele bym nie liczył. Tym bardziej, że do tej pory pojawiało się wiele różnych zapowiedzi, które wyciekały od różnych operatorów, ale żadna z nich nie okazała się prawdziwa.

Zapał studzi również Marek Zaleski z polskiego oddziału Microsoftu. Nie komentuje on informacji, które pojawiły się na stronie włoskiego Vodafone, a zapewnia jedynie, że firma cały czas pracuje nad nowym oprogramowaniem.

Marek Zaleski:

Jak tylko zostanie ustalona data, natychmiast podzielimy się nią publicznie.

Microsoft się nie popisał, ale...

Gigant z Redmond słynął z szybkiego i sprawnego wprowadzania nowych wersji mobilnych okienek, ale przejście na Windowsa 10 Mobile okazało się dość problematyczne. Jedyne urządzenia dostępne na rynku z nowym systemem, to te, które miały go w standardzie - Lumia 950, 950 XL i 550.

Przedstawiciele firmy nie raz zapowiadali, że proces aktualizacji dla wybranych modeli rozpocznie się przed końcem 2015 roku. W połowie grudnia pojawiły się wzmianki, że prace się opóźniają, więc nowy soft do starszych modeli zostanie wydany w 2016 roku. Teraz mamy marzec i dalej nic w temacie się nie zmieniło. Potwierdza to, jak dużo pracy nad optymalizacją oprogramowania ma Microsoft, ale w żaden sposób nie zmienia tego, że gigant powinien udzielić oczekującym użytkownikom stosownych wyjaśnień i przedstawić konkrety.

Sam szczególnie nie przejmuję się opóźnieniami i nie chodzi o to, że nie czekam na Windowsa 10 Mobile. System na Lumii 950 XL bardzo mi się spodobał, więc wolę okazać nieco cierpliwości, a mieć za to pewność, że oprogramowanie, które trafi na moją Lumię 1520, będzie w pełni sprawne i dobrze zoptymalizowane. Tym bardziej, że MS pewnie wyrobi się szybciej z opóźnioną aktualizacją niż większość producentów androidów z update'em do 6.0 Marshmallow dla ubiegłorocznych urządzeń.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)