Windows 10 Technical Preview na smartfony już jest

Windows 10 Technical Preview na smartfony już jest

Windows 10
Windows 10
Źródło zdjęć: © Microsoft
Miron Nurski
13.02.2015 08:48, aktualizacja: 13.02.2015 09:48

Microsoft już pod koniec ubiegłego roku udostępnił testowe wydanie Windowsa 10 na pecety. Teraz przyszła pora na wersję mobilną.

Na chwilę obecną system został udostępnione wyłącznie na następujące urządzenia:

  • Lumia 630
  • Lumia 635
  • Lumia 636
  • Lumia 638
  • Lumia 730
  • Lumia 830

Jak widać, póki co lista nie obejmuje nawet topowych modeli Lumia 930 i 1520, ale Microsoft zapewnia, że wkrótce lista wspieranych urządzeń i - tym samym - osób mogących przyłączyć się do testów, będzie regularnie rozszerzana.

Windows 10 Technical Preview może zostać zainstalowany przez każdego użytkownika jednego ze wspomnianych urządzeń, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy: jest to wydanie wczesne i wysoce niestabilne, więc nie nadaje się do codziennego użytku. Jeśli jednak macie telefon, który możecie poświęcić na testy, należy zapisać się do programu Windows Insider, a następnie pobrać tę aplikację.

Przypomnę jeszcze, że najważniejsze nowości wprowadzone w Windowsie 10 to uniwersalne aplikacje (w tym pakiet Office), odświeżone Centrum akcji synchronizujące powiadomienia między urządzeniami, udoskonalona klawiatura, integracja zewnętrznych komunikatorów z aplikacją Wiadomości oraz odświeżony wygląd pozwalający na zmianę tapety. Nie wszystkie funkcje zdążyły się już jednak pojawić w wydaniu Technical Preview.

Zachęcam również do rzucenia okiem na 5-minutową wycieczkę po systemie, którą przygotował Pocketnow.

Windows 10 Technical Preview for Phones: A Guided Tour | Pocketnow

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)