Pełny Windows 95 na zegarku? Proszę bardzo

Pełny Windows 95 na zegarku? Proszę bardzo

Windows 95 na zegarku Samsung Gear Live
Windows 95 na zegarku Samsung Gear Live
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski
06.10.2014 08:52, aktualizacja: 06.10.2014 10:52

W ubiegłym tygodniu Microsoft chwalił się, że jego zunifikowany Windows 10 trafi na pokłady pecetów, tabletów, smartfonów i konsol, a w przyszłości - być może - na inteligentną galanterię. Tymczasem 16-letniemu deweloperowi z USA udało się uruchomić nieco starszą wersję systemu na zegarku z Androidem Wear.

Corbin Davenport - bo o nim mowa - zapewnił sobie niezły rozgłos na początku swojej kariery. Kilka dni temu na smartwatchu Gear Live udało mu się uruchomić gry Doom oraz Minecraft - Pocket Edition. Teraz wziął się za Windowsa 95. Z jakim skutkiem? To możecie [youtube]http://youtu.be/GZx-LJH5J_I[/youtube]

Do tego celu Corbin użył emulatora aDosBox. Dodaje on, że emulacja jest niewydajna i zasobożerna, więc w interfejsie występują spore opóźnienia, a pamięć operacyjna zapycha się po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji. Ponadto praca na desktopowym systemie operacyjnym z poziomu zegarka - jakkolwiekby by on nie działał - byłaby oczywiście wyjątkowo nieefektywna, więc musimy to traktować wyłącznie jako ciekawostkę.

Dokonanie Corbina zrobi wrażenie przede wszystkim na osobach, które pamiętają jak niemal dwie dekady temu instalowały Windowsa na blaszaku używając do tego celu kilkudziesięciu dyskietek.

Windows 95 launch video 60s

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)