Windows 95 odpalony na... Apple Watch. To działa!

Windows 95 odpalony na... Apple Watch. To działa!

Windows 95 na Apple Watch
Windows 95 na Apple Watch
Źródło zdjęć: © Engadget
Łukasz Skałba
02.05.2016 11:51, aktualizacja: 02.05.2016 17:44

Część z nas wspomina system Windows 95 z ogromnym sentymentem. Niektórzy uwielbiali go do tego stopnia, że próbują go wskrzesić... na zegarku Apple'a.

Kiedyś użytkownicy instalowali Windowsa 95 posługując się kilkudziesięcioma dyskietkami. Dzisiaj można to zrobić trochę inaczej. Inny może też być sprzęt docelowy. Udowodniono to już mnóstwo razy, uruchamiając ten prehistoryczny system na wielu urządzeniach, które - łagodnie to ujmując - nie są do niego zbytnio przystosowane.

Oto kilka przykładów:

Teraz jeden z pasjonatów Windowsa - niejaki Nick Lee - poszedł o krok dalej. Spróbował uruchomić system na zegarku Apple Watch. Udało mu się to dzięki modyfikacji pakietu deweloperskiego WatchKit - zamienił część oryginalnego kodu na emulator Bochs x86. Oto efekty:

I installed Windows 95 on my Apple Watch

Interfejs jest skrajnie mały, a obsługa zegarka przez ekran dotykowy możliwa jest tylko w teorii. Mimo wszystko Nick dzielnie próbował odpalać kolejne aplikacje i elementy systemu. Udało mu się na przykład uruchomić Pinball'a - trwało to około godzinę...

Aby wszystko poszło zgodnie z planem, smartwatch musiał być oczywiście podłączony na stałe do prądu. Dodatkowo, Nick zastosował specjalny silniczek, który co jakiś czas poruszał koroną zegarka, aby zapobiec automatycznemu wygaszaniu ekranu - sprytne. Ciekawe co będzie następne...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)