Windows Blue zachowa standardowy pulpit z okienkami

Windows Blue zachowa standardowy pulpit z okienkami

Fot. Dell
Fot. Dell
Adrian Nowak
27.12.2012 11:00, aktualizacja: 27.12.2012 12:00

Kafelki z Windowsa 8 nie wszystkim się spodobały, jednak Microsoft bynajmniej nie zamierza z nich rezygnować. Kolejne doniesienia na temat Windowsa Blue wskazują na to, że koncern chce jeszcze mocniej zintegrować swój ekosystem, składający się z różnego rodzaju urządzeń.

Jak informuje jeden z użytkowników forum PCBeta, Windows Blue określany jest obecnie jako "Windows 9 Dev". Wcześniej uważano, że całość będzie zaledwie zestawem nowości dla aktualnego wydania, które rozprawią się z problemami najczęściej raportowanymi przez użytkowników. Właśnie w ten sposób tłumaczono fakt, że kolejna wersja systemu od koncernu z Redmond może być udostępniana za darmo.

Mimo wszystko nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że Windows Blue nie przyniesie rewolucji. Największą zmianą, jaka ma czekać na użytkowników, będzie według PCBeta możliwość zmiany wielkości kafelków na ekranie głównym (podobnie jak w Windows Phone 8). System, który może zostać zaprezentowany już w połowie 2013 roku, powinien również wspierać mniejsze tablety z ekranami 7 i 8 cali, które w ostatnim czasie szybko zyskują popularność.

Bez wątpienia ważną informacją jest także fakt, że Windows 9 Dev wciąż wyposażony będzie w "standardowy" pulpit z okienkami. Prawdopodobnie i jego dotknie jednak wiele aktualizacji, przede wszystkim związanych z przystosowaniem wyglądu do ekranu głównego z kafelkami. Większym zaskoczeniem nie będzie prawdopodobnie fakt, że Windows Blue ma działać szybciej od poprzednika - przyczyni się do tego przede wszystkim nowe jądro w wersji 6.3.

Microsoft postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko, bo przystosowanie platformy od lat wykorzystywanej na komputerach biurkowych do nowego rodzaju urządzeń, to misja niezwykle trudna - szczególnie w bardzo konkurencyjnym otoczeniu firm Apple i Google. Gigant z Redmond na razie nie komentuje jednak nieoficjalnych informacji na temat Windowsa Blue, a im dużej milczy, tym szybciej przybywa plotek. Miejmy więc nadzieję, że Microsoft już niedługo oficjalnie zdradzi, jakie plany ma wobec swojej bardzo popularnej wciąż platformy.

Źródło: PCBeta

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)