Windows Marketplace nie dla Polaków!

Windows Marketplace nie dla Polaków!

windows-marketplace
windows-marketplace
Krzysztof Laber
14.07.2010 13:15, aktualizacja: 14.07.2010 15:15

Czekacie na Windows Phone 7? Gdy już głośno zapodawany "nowatorski i rewolucyjny" mobilny system pojawi się na rynku, jego polscy użytkownicy mogą być w kłopocie. Właśnie ogłoszono jakie języki będzie wspierał system w dniu premiery oraz jakie kraje obejmie w pełni funkcjonalny Merketplace dla Windows Phone 7.

Nie jest dużym zaskoczeniem, że zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nie uwzględniono rynku polskiego. Język polski nie jest na tyle popularny, by czynić go podstawowym językiem nowego systemu operacyjnego, dlatego Windows Phone 7 zostanie wydany po Angielsku, Niemiecku, Włosku, Francusku i Hiszpańsku. Zapewne lokalne oddziały Microsoftu szybko wydadzą krajowe wersje językowe systemu rozwiązując ta niedogodność.

Nieco gorzej będzie ze sklepem z aplikacjami dla Windows Phone 7. Kraje które będą mogły korzystać z tej bazy aplikacji w dniu wydania systemu to: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Austria, Belgia, Kanada, Francja, Niemcy, Hong Kong, Indie, Irlandia, Włochy, Meksyk, Nowa Zelandia, Singapur, Hiszpania oraz Szwajcaria. W tym wypadku problem jest znacznie większy. Jak zapowiadają od dawna przedstawiciele Microsoftu, Windows Phone 7 będzie miał możliwość instalacji oprogramowania jedynie poprzez Marktplace. Idąc dalej, bez dostępu do sklepu z aplikacjami Microsoftu otrzymamy "telefon do dzwonienia" nie zaś "smartfon do wszystkiego".

Rozwiązaniem może być zalogowanie się na zagraniczne konto sklepu, jeśli Microsoft nie włączy weryfikacji lokalizacji z jakiej zakładane jest konto. Innym wyjściem był by Jailbreak Windows Phone 7, ale kiedy i czy do niego dojdzie to duży znak zapytania?

Zakończę więc tradycyjnym: poczekamy zobaczymy

Źródło: Microsoft

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)