Windows Phone 7.8 już w środę? Tak się prezentuje [wideo]

Windows Phone 7.8 już w środę? Tak się prezentuje [wideo]

Nokia Lumia 510 z Windows Phone 7.8 (fot. YouTube)
Nokia Lumia 510 z Windows Phone 7.8 (fot. YouTube)
Adrian Nowak
26.11.2012 10:30, aktualizacja: 26.11.2012 11:30

Użytkownicy telefonów opartych na platformie Windows Phone 7.5 prawdopodobnie nie mogą się już doczekać aktualizacji. Mam dobre informacje: wiele nowości dla Waszych urządzeń może zostać udostępnione jeszcze w tym tygodniu.

Niedawno serwis WPCentral opublikował wideo, na którym zaprezentowano Nokię Lumię 510 działającą pod kontrolą systemu Windows Phone 7.8. Przypomnę, że nie jest to urządzenie przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Ten 4-calowy smartfon ma zaledwie 256 MB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 800 MHz, 5-megapikselową kamerę oraz akumulatorek o pojemności 1300 mAh.

Czego dowiedzieliśmy się z nieoficjalnego materiału wideo? Do użytkowników wreszcie trafi zaktualizowany ekran startowy z kafelkami, których wielkość będzie można dopasowywać w trzech poziomach. Pojawią się również dodatkowe kolory dla cyfrowych płytek w Windows Phone, a sam system zyska aż 20 nowych tematów graficznych oraz ekran blokowania Bing.

To jeszcze nie wszystko. Będą również aktualizacje bezpieczeństwa dla Internet Explorera czy możliwość wykorzystywania znajdujących się w urządzeniu utworów MP3 jako dzwonków. Ze zmian, na które użytkownicy czekali już od bardzo dawna, należy wspomnieć o funkcji tworzenia szkiców wiadomości SMS czy lepszej obsłudze Wi-Fi, które może być teraz aktywne również po przejściu smartfona do trybu czuwania.

Niepełna radość?

Już od jakiegoś czasu na rynku dostępny jest Windows Phone 8, który działa na smartfonach ze znacznie lepszymi parametrami niż wspomniana wcześniej Lumia 510. Wersja 7.8 ma częściowo wypełnić lukę, jaka dzieli różne wersje platformy mobilnej Microsoftu.

[solr id="komorkomania-pl-137719" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4955,nokia-powraca-na-szczyt-na-razie-zbyt-wczesnie-by-sie-cieszyc" _mphoto="lumia920-137719-270x151-90b8eaa2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3094[/block]

Według nieoficjalnych informacji Windows Phone 7.8 zostanie udostępniony już w środę, 28 listopada. Choć z pewnością nowe funkcje ucieszą użytkowników, radość jest tylko częściowa. Mimo wszystko słabsze urządzenia nie są w stanie sprostać wymaganiom WP8, więc dostaną jedynie zestaw usprawnień, które mają zatrzeć złe wrażenia z braku pełnej aktualizacji.

Windows Phone 7.8 to nie koniec

W połowie listopada na oficjalnym profilu Windows Phone na Twitterze udostępniono planszę, z której jednoznacznie wynikało, że wydanie systemu z numerem 7.8 nie będzie ostatnim, na jakie mogą liczyć użytkownicy starszych modeli telefonów z platformą Microsoftu. WP7.8 ma być wspierany przez 18 miesięcy, a więc aż do połowy 2014 roku.

Firma poinformowała więc, że użytkownicy dostaną wydanie nowsze od 7.8, które na razie oznaczono roboczo jako 7.x. Nie wiadomo, czy Microsoft ma w planach jeszcze tylko jedną aktualizację swojego systemu dla mniej zaawansowanych smartfonów, jednak ze względu na ograniczenia sprzętowe na niektóre funkcje znane z WP8 nie ma co liczyć.

Warto zauważyć, że proces aktualizacji urządzeń z Windows Phone przebiega znacznie bardziej systematycznie niż w przypadku smartfonów z Androidem. Choć nowości nie zawsze są udostępniane użytkownikom tak szybko, jak mogliby sobie tego życzyć, tym razem Microsoft przygotował naprawdę udany prezent świąteczny.

A tak Windows Phone 7.8 wygląda w akcji:

WP7 8

Źródło: WMPoweruserWPCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)