Windows Phone 7 bez Skype!

Mamy złe wiadomości dla wszystkich użytkowników Skype, którzy mieli nadzieję na to, że klient aplikacji będzie działał także pod systemem Windows Phone 7. Przedstawiciele Skype oficjalnie poinformowali o tym, że nie planują wydania aplikacji dla nowych mobilnych okienek. Dlaczego?

Windows Phone 7 bez Skype! 1

O całej sprawie poinformował właśnie Dan Neary, jeden z wiceszefów Skype. Powodem takiej, a nie innej decyzji są podobno poważne problemy w komunikacji Microsoftu z partnerami. To już kolejny zgrzyt między firmami. Na początku tego roku z Sieci w dziwnych okolicznościach wyparował Skype dla Windows Mobile.

Firma ma zamiar skupić się na rozwijaniu produktów dla Symbiana, Androida i iPhone OS. Przy okazji poinformowano o tym, że już wkrótce pojawi się specjalna wersja Skype przeznaczona dla iPada, a na premierę nowej generacji iPhone'a, szykowany jest klient pisany specjalnie pod nowego smartfona z logiem Apple.

Użytkownicy komórek z Windows Phone 7 będą musieli zadowolić się innymi alternatywami. A to nie powinno być zbyt trudne.

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE