Windows Phone 7 Mango po polsku!

Windows Phone 7 Mango po polsku!

Windows Phone 7 Mango po polsku!
Krystian Bezdzietny
07.07.2011 11:47, aktualizacja: 07.07.2011 13:47

Wspaniała wiadomość dla wszystkich wielbicieli systemu Windows Phone 7. Jak donosi John McConnell z Microsoftu, finalna wersja aktualizacji Mango wniesie na pokłady smartfonów WP7 obsługę 22 dodatkowych języków, a w tym polskiego!

Mango wniesie obsługę następujących języków: brazylijski portugalski, chiński tradycyjny i uproszczony, czeski, duński, holenderski, fiński, grecki, węgierski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rosyjski i szwedzki. Nie tylko sama platforma zyska obsługę nowych języków, ale również program Zune.

Jak donosi McConnell, choć system obsłuży 22 nowe języki, to nie wszystkie będą od razu zainstalowane. To operatorzy i sprzedawcy finalni zdecydują o tym, jakie języki znajdą się w sprzedawanych przez nich smartfonach. McConnell tłumaczy to tym, że instalacja wszystkich języków naraz zajęłaby zbyt dużo miejsca.

Wraz z nowymi językami interfejsu pojawią się nowe klawiatury ze wsparciem dla poszczególnych języków: brazylijskiego portugalskiego, czeskiego, duńskiego, holenderskiego, fińskiego, greckiego, węgierskiego, indonezyjskiego, japońskiego, koreańskiego, malezyjskiego, norweskiego, polskiego, portugalskiego, rosyjskiego, chińskiego uproszczonego, szwedzkiego, chińskiego tradycyjnego, tureckiego i ukraińskiego. Z wymienionych wyżej, węgierski, indonezyjski, turecki oraz ukraiński nie będą miały opcji przewidywania tekstu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)