Windows Phone 7 Marketplace ma już 1600 aplikacji

Windows Phone 7 Marketplace
Windows Phone 7 Marketplace
Zbyszek Kowal

10.11.2010 06:36, aktual.: 10.11.2010 07:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft pragnie poinformować branżę elektronicznej rozrywki, że ich mobilna platforma Windows Phone 7 ma się bardzo dobrze. Gigant z Redmont opublikował dane na temat liczby aplikacji, które dostępne są już w Windows Phone 7 Marketplace.

Zgodnie z podaną informacją użytkownicy telefonów z Windows Phone 7 na pokładzie mają obecnie dostęp do ponad 1600 aplikacji. Wynik ten osiągnięto w 20 dni po premierze mobilnej platformy Microsoftu.

Z prostego rachunku wynika, że dziennie przybywa blisko 80 nowych aplikacji. Microsoft ujawnił również, że dokładnie 26 procent wszystkich aplikacji to gry. Czy 676 gier to liczba szokująca? Pamiętajmy o tym, że Microsoft płacił wielu developerom za przeniesienie swoich gier na Windows Phone 7.

Średnia cena, jaką trzeba zapłacić za pobranie aplikacji ze sklepu Microsoftu, to 1,57 funtów brytyjskich, co w porównaniu z iPhone'em wypada nieco lepiej. W App Store średnia cena utrzymuje się na poziomie 2,5 funta. Sytuacja zmienia się nieco w monecie, gdy chcemy pobrać tytuły, które współpracują z usługa Xbox Live ? tutaj średnia cena jest wyższa o 2 funty w porównaniu z grami pozbawionymi XBL-a.

Windows Phone 7 Marketplace nadal jednak jest ubogim krewnym w stosunku do Android Marketu oraz App Store. Według ostatnich danych w sklepie Apple?a jest już ponad 350 tysięcy aplikacji, natomiast posiadacze Androidów mogą cieszyć się już blisko 100 tysiącami programów i gier.

Źródło: pocketgamer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)