Windows Phone 7 oficjalnie zaprezentowany!

Windows Phone 7
Windows Phone 7
Mateusz Żołyniak

11.10.2010 17:39, aktual.: 11.10.2010 19:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Microsoft zaprezentowała dzisiaj dziewięć nowych telefonów Windows Phone 7, które szczegółowo opisaliśmy na Komórkomanii. Modele te trafią już wkrótce od sprzedaży. Popatrzmy więc, jak prezentują się nowe, mobilne okienka.

Oto jak Microsoft przedstawia swój nowy system:

Podczas dzisiejszej konferencji Steve Ballmer, prezes Microsoft Corporation, wspólnie z przedstawicielami czołowych producentów telefonów komórkowych zaprezentował dziewięć nowych modeli smartfonów Windows Phone 7. Oznacza to, że miliony użytkowników nowoczesnych telefonów komórkowych, dla których stanowią one zarówno narzędzie pracy, jak i platformę komunikacyjną z przyjaciółmi i rodziną, będą mogli znaleźć najbardziej odpowiadające im urządzenie.

Pierwsze smartfony Windows Phone 7 prezentują się bardzo atrakcyjnie. Wraz z partnerami dostarczamy nie tylko nowy rodzaj telefonu komórkowego, ale także zupełnie nowe możliwości komunikacyjne. Windows Phone 7 przyspiesza codzienne zadania poprzez szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji na ekranie startowym.

Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft

Microsoft ściśle współpracował z partnerami nad stworzeniem nowego rodzaju telefonu, który dostarcza użytkownikom to, na czym im najbardziej zależy. Różnorodne modele Windows Phone 7 zaoferują tacy producenci urządzeń, jak Dell, HTC, LG i Samsung.

Będą one dostępne w największych sieciach komórkowych, a także znajdą się w ofercie polskich operatorów telefonii komórkowej. Wszystkie telefony Windows Phone 7 mają zawierać wysokowydajny procesor Snapdragon firmy Qualcomm.

Windows Phone 7 ? nowe możliwości

We współczesnym świecie coraz więcej czasu spędzamy, trzymając w dłoni telefon, niż rozmawiając z otaczającymi nas ludźmi. Windows Phone 7 zaprojektowano tak, aby użytkownicy mogli swobodnie pracować oraz pozostawać w kontakcie z innymi. Dzięki temu nie ominą ich najciekawsze momenty życia.

Windows Phone 7 zrywa z konwencjami obowiązującymi w świecie smartfonów, aby pomóc użytkownikom szybko znajdować i wykorzystywać dane, informacje oraz usługi internetowe i aplikacje. Nowe telefony wyróżniają się nie tylko swoim wzornictwem, ale także zintegrowanymi usługami firmy Microsoft, takimi jak Office Mobile, Zune, Windows Live i Bing.

Konfigurowalny ekran początkowy z zakładkami to bezpośredni dostęp do wybranej przez użytkownika treści. Tablice są aktualizowane w czasie rzeczywistym informacjami z Internetu, takimi jak wiadomości, spotkania albo aktualny status przyjaciół. Nowe tablice można łatwo tworzyć z dowolnej treści, m.in. z aplikacji, witryn internetowych i muzyki.

Windows Phone 7 Ludzie
Windows Phone 7 Ludzie

Windows Phone 7 zawiera kilka zakładek tematycznych, z których najważniejszymi są:

  • Ludzie. To zakładka łącząca pokrewną treść dotyczącą danej osoby, w tym źródła informacji z serwisów społecznościowych oraz zdjęcia. Stanowi też centralne miejsce, z którego w prosty sposób można wysyłać wiadomości do Facebooka i Windows Live.
  • Obrazy. Dzięki tej zakładce udostępnianie materiałów wideo i zdjęć w sieciach społecznościowych staje się jeszcze prostsze. Windows Phone 7 integruje się również z internetowymi galeriami i komputerem PC, dzięki czemu telefon staje się idealnym miejscem do przeglądania całej kolekcji zdjęć i wideo.
  • Muzyka i wideo. Windows Phone 7 wykorzystuje najlepsze cechy odtwarzacza Zune. Łatwa nawigacja i wysoka jakość dźwięku zapewniają poczucie ?zanurzenia? w odtwarzanej treści. Użytkownicy mogą odtwarzać swoją kolekcję muzyki oraz bezprzewodowo synchronizować telefon z komputerem PC.
  • Biuro. Pozwala wykorzystać znane, najpopularniejsze na świecie oprogramowanie biurowe w telefonie Windows. Dzięki dostępowi do Office, OneNote i SharePoint Workspace użytkownicy mogą w jednym miejscu czytać, edytować i udostępniać dokumenty. Outlook Mobile dodaje do tego możliwość pracy oraz dostęp do aktualnych wiadomości również poza domem lub biurem.
Windows Phone 7 Obrazy
Windows Phone 7 Obrazy

Windows Phone 7 ? łatwiejszy dostęp do informacji

Wyszukiwanie jest łatwiejsze dzięki dedykowanemu przyciskowi, który pomaga użytkownikom odnaleźć to, czego potrzebują, czy to w kontaktach, poczcie e-mail czy też Internecie. Na ekranie startowym przycisk wyszukiwania zapewnia dostęp do serwisu Bing dla urządzeń mobilnych, pokazując strony internetowe, lokalne informacje, mapy, wskazówki itd.

Windows Phone 7 - Kalendarz
Windows Phone 7 - Kalendarz

Rozwiązanie Windows Live pomaga m.in. w zarządzaniu zdjęciami, kalendarzem Windows Live i usługą Office OneNote Mobile. Nowa, bezpłatna usługa Find My Phone dostępna w Windows Live pozwala zdalnie uruchomić dzwonek telefonu, zablokować go, wymazać dane oraz sprawdzić lokalizację telefonu na mapie.

Źródło: informacja prasowa Microsoft

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także