Windows Phone 8.1 dla wszystkich już na początku lipca

Windows Phone 8.1 dla wszystkich już na początku lipca
Mateusz Żołyniak

30.06.2014 08:11, aktual.: 30.06.2014 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wkrótce użytkownicy Windows Phone'ów dostaną aktualizację do upragnionej wersji 8.1.

Nowe mobilne okienka zostały zapowiedziane w kwietniu. Podczas konferencji Build przedstawiciele firmy z Redmond nie powiedzieli jednak, kiedy konkretnie obecni użytkownicy Windows Phone'ów otrzymają aktualizację systemu. Ograniczyli się do lakonicznego "na początku wakacji". Z pomocą przychodzi indyjski odział Microsoftu, który zapowiedział, że wkrótce update do WP8.1 zostanie oficjalnie udostępniony.

Start procesu aktualizacji zaplanowany jest pierwsze dwa tygodnie lipca. Dotyczy to nie tylko Indii, ale również innych krajów (w tym Polski). Najciekawszy jest jednak fakt, że już teraz Windows Phone 8.1 dostępny jest na 7,7% wszystkich smartfonów z mobilnymi okienkami. Jak to możliwe?

Odpowiedź jest prosta. Od dłuższego czasu niemal każdy użytkownik może testować Preview for Developers (ze względu na sporą liczbę zmian cieszy się on dużą popularnością). Poza tym w maju do sprzedaży trafiły modele Lumia 630 i Lumia 635, czyli pierwsze urządzenia z WP8.1. Już teraz dostępne są ofertach operatorów, a ich ceny są atrakcyjne.

Użytkownikom Windows Phone'ów nie pozostaje nic innego jak jeszcze trochę poczekać. Najnowsza aktualizacja wprowadza wiele długo oczekiwanych zmian oraz kilka nowych funkcji, o których wspominałem, dzieląc się wrażeniami z użytkowania Lumii 1520 z Preview for Developers.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)