Windows Phone 8.1 w naszych rękach [pierwsze wrażenia]

Windows Phone 8.1 w naszych rękach [pierwsze wrażenia]03.04.2014 11:38
Windows Phone 8.1 w naszych rękach [pierwsze wrażenia]
Mateusz Żołyniak

Wczoraj szczegółowo przedstawiałem nowości wprowadzone przez Microsoft w Windows Phone 8.1. Zobaczcie, jak się one prezentują na Lumii 920.

Na polskiej premierze nowej wersji mobilnych okienek zabrakło najnowszych smartfonów Nokii, czyli Lumii 930 i Lumii 630/635. WP8.1 można było jednak sprawdzić w akcji na starszych telefonach, w tym Lumii 920.

Pierwsze, co rzuca się w oczy w nowym systemie, to większe możliwości personalizacji wyglądu telefonu (tapeta na ekranie głównym, dodatkowa kolumna kafelków) i centrum powiadomień. Inne ciekawe funkcje to m.in. klawiatura à la Swype, Wi-Fi Sense (czujnik sieci Wi-Fi) i nowy interfejs aplikacji aparatu, którą wzbogacono o kilka nowych opcji.

Te i inne dodatki możecie zobaczyć na poniższym wideo, które nagrałem podczas wczorajszej prezentacji:

Jak prezentuje się Windows Phone 8.1? Pierwsze wrażenia Komorkomania.pl

Na uwagę zasługuje również optymalizacja systemu. Starsza Lumia 920 na testowym buildzie WP8.1 działała bez zarzutów, nie pojawiały się żadne spowolnienia. To dobrze wróży i liczę na to, że nowa wersja systemu będzie nieźle zoptymalizowana także pod kątem najtańszych urządzeń. Nie można jednak oczekiwać, że nagle ograniczenia związane na przykład z mniejszą pamięcią operacyjną znikną.

Żałuję, że nie dało się sprawdzić Cortany. Na tę przyjemność trzeba jeszcze trochę poczekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)